Červencové koncerty 2018

Článek

Červenci budou dominovat festivaly. A také koncert Crowbar.

V průběhu loňského roku jsme začali vydávat články zaměřené na koncerty měsíce. Jaký je jejich účel? Samozřejmě informovat o koncertech a festivalech. Na rozdíl od Alba měsíce se však nezabýváme akcemi, které jsme již absolvovali, ale píšeme o těch, které nás následující měsíc čekají, a proč se na ně těšíme.

Níže můžete najít několik dle kalendáře seřazených tipů, které mají Marasťáci v hledáčku. Červenci budou dominovat festivaly. A také koncert Crowbar.

neděle 01. července

COSMIC KAHUNA + PROHRA PRAHA (Klub 007 Strahov, Praha) – FB event

brutusáček: Start prázdnin patří strahovské sedmičce a australskému rock-n-rollu Cosmic Kahuna, bude to “heavy”!

úterý 03. července

CROWBAR + SCAVENGERS (Klub 007 Strahov, Praha) – FB event

DR: Za sebe můžu v klidu prohlásit, že vynechám, ale vy ostatní, jděte na to! Chalani se naučili celé Odd Fellows Rest, celé ho jako na Roadburnu nezahrají, ale pár věcí určitě zazní. A to už je důvod, proč na Sedmu jít. 

LooMis: Přestože studiovky už jsou poslední dobou trochu stereotypní, živě Amíci vraždí stále stejně a počítám, že se Sedmička opět bude třást v základech. Jo a taky mám narozeniny, tak to asi bude velká oslava.

brutusáček: Crowbar si na Roadburnu střihli celou desku Odd Fellows Rest. V Praze očekávám standardní setlist, ale posledně to na kopci solidně drtilo, takže povinnost. 

středa 04. července

DARK METHODISM + SORGOTH + WIZARD INFERNAL + ŽRIEBÄDLO (Modrá Vopice, Praha) – FB event

mIZZY: Česko-slovenské blacky ve Vopici.

středa 04. až sobota 07. července

SYMBOLIC OPEN AIR 2018 (Koupaliště, Tři Dvory u Kolína) – FB event

LooMis: Malý fesťák s velkými jmény, nad kterými ční legendy amerického thrashe Xentrix a z Rumunska přijede mlátička Necrovile. A k tomu spousta česko-slovenských tvrděmetalových kapel - Neurotic Machinery, Perfecitizen, Ramchat a další. Mohlo by to být fajn.

bizzaro: Dejvy dělá druhý pokračování svých narozenin formou týdenní veselice zakončené fesťákem. Parádní místo a Holba k tomu.

čtvrtek 05. července

EXODUS + SAVAGE MESSIAH (Futurum Music Bar, Praha) – FB event

LooMis: Exodus stáli vždy trochu stranou aktuálního thrashového dění, ale jak se říká - s poctivostí nejdál dojdeš a zatímco kapely z bývalé velké čtyřky se buď trápí, nebo jsou zcela jinde, či uvažují o odchodu ze scény, Exodus se drží svého kopyta a sypou stále do nás to, co máme nejraději - uřvanej zpěv a rychlé pravačky.

bizzaro: Exodus jako jedna z nej thrash mašin ve Futuru by mohli solidně makat.

čtvrtek 05. až sobota 07. července

GOTHOOM OPEN AIR 2018 (Revištské Podzámčie, Slovensko) – FB event

bizzaro: Slovenský Brutal, co víc říct?

mIZZY: Snad jen, že ze zajímavých kapel zde vystoupí například Blaze of Perdition, Darkened Nocturn Slaughtercult, Mord'a'Stigmata, Obscure Sphinx, SchammaschSvartidauði a Zhrine.

sobota 07. července

WOLVES IN THE THRONE ROOM + WOLVENNEST(Futurum Music Bar, Praha) – FB event

mIZZY: WITTR v doprovodu o poznání zajímavějších Wolvennest.

brutusáček: Jsem jediný v redakci, který vlky má rád, takže si ty ohně půjdu rád užít. 

úterý 10. července 

DÄLEK (Palác Akropolis, Praha) – FB event

mIZZY: Dälek za tři kila? Není o čem!

brutusáček: Dälek za 300,-, není co řešit tyvole.

středa 11. července

THE CHICK COREA AKOUSTIC BAND S ČNSO (Smetanova síň Obecního domu, Praha) – FB event

bizzaro: Zaregistrovali zdejší jazzmani, že Chick si Obecňáku veze akustik-band?

čtvrtek 12. až sobota 14. července

FAJTFEST 2018 (Fajtův kopec, Velké Meziříčí) – FB event

bizzaro: Hardcore, metalcore, nu-metal fest s kapelami jako Emmure, Oceans Ate Alaska, Crazy Town, Hed PE, Betraying the Martyrs, Alzaka ad.

pátek 13. července

WEDDING CANNIBALS 1ST ANNIVERSARY (Jambo Bar, Brandýs nad Labem) – FB event

bizzaro: Pavlínka s Alešem se loni vzali, takže? Roční výročí s vypečenou sestavou.

pátek 13. až sobota 14. července

WOODLAND GATHERING V (Fell Foot Wood, Ulverston, Anglie) – FB event

JSt: Britský festiválek v lese u jezera s Godflesh, Vibracathedral Orchestra, Grumbling Fur a několika méně známými zajímavostmi.

úterý 17. července

THIRST FOR GRIND 11 (Modrá Vopice, Praha) - FB event 

AddSatan: Tradiční, již jedenáctá pre-OEF party po nedočkavé. 6 grindových kapel z 5 různých zemí. Vystoupí mj. veteráni Entrails Massacre, Expurgo z Brazílie a americké Bruce Campbell chci vidět už jen kvůli tomu názvu.

HEXIS + WOES + DÆRRWIN + NO CHANCE OF RECOVERY (Café Na půl cesty, Praha) – FB event

mIZZY: Na půlce bude nejspíš slušná tlačenice. Na Hexis, zvlášť když hrají v Praze zadarmo, ovšem třeba jít, i kdybych je musel poslouchat zvenku. 

středa 18. až neděle 22. července

OBSCENE EXTREME 2018 (Bojiště, Trutnov) – FB event

brutusáček: Festival Obscene “fakin” Extreme slaví letos 20, já teda mám v plánu po 4 leté pauze vyrazit!

bizzaro: Čurrbátorr a jeho extrémních 20 let!

čtvrtek 19. až sobota 21. července

CHAOS DESCENDS FESTIVAL 2018 (Ferienland Crispendorf, Německo) – FB event

mIZZY: Pro mě povinnost už jen kvůli Chaos Echœs. Celkově se ale na metalovou pohoduv lesích opět těším. Ze zajímavých kapel vystoupí dále například Demilich, Nifelheim, Svartidauði, Tormentor, Wolvennest a také Wovenhand.

pátek 20. až sobota 21. července

NULTÝ BOD 2018 (Werichova vila, Praha) – FB event

JSt: Divadelní a taneční festival přibírá hudební program, a to v poměrně velkém stylu - Lucrecia Dalt i Perera Elsewhere patří mezi častěji skloňovaná jména v současné experimentální elektronice. Perera Elsewhere se kloní spíš k melancholickým písničkám, Dalt má blíže k soundartu, ale také pracuje s hlasem. Na CTM byly obě výborné.

ENTER THE ETERNAL FIRE OPEN AIR FEST (Koupaliště Volyně, Volyně) – FB event

LooMis: Open Hell je dávno mrtev, ale ETEF si získává čím dál více popularity na poli méně známých spolků, i když ani to již není minimálně od loňského roku pravda. A jelikož organizátoři jsou momentálně v sestavě Master's Hammer, je jasné, kdo ovládne letošní klání. Ale čerti se tady vysypou i z Voltumna nebo Bane, palec vzhůru je i pro Mallephyr a nostalgii budou mít v zádech Root.

sobota 21. července

TÝNECKÝ MAZEC 2018 (letní parket – Ostrov, Týnec nad Labem) – FB event

bizzaro: Letos mě sestava až tak neláká, ale stejně bude Týnec fajn.

čtvrtek 26. až neděle 29. července

FLUFF FEST 2018 (Letiště, Rokycany) – FB event

brutusáček: Přelom prázdnin jednoznačně už léta letoucí patří Fluff Festu, který přidržuje Play Fast scénu, Queer tent, Lilkovo Psych Tent (free entry), vždy bývá super počasí a vždy je nádherný víkend. Bohužel už bez funkčního “dědka” (modří už vědí).

pátek 27. července

OBITUARY + DESERTED FEAR + HYPNOS (Palác Akropolis, Praha) – FB event

LooMis: Přijde mi, že Floriďané už jsou u nás doma podobně jako Napalm Death. Další z koncertů, tentokrát bez doprovodu velkých jmen, takže by mohlo být více prostoru na výlety do starých časů.

brutusáček: Klasika po dlouhé době na samostatném koncertě, nebýt na Fluffu, šel bych!

Vložit komentář

AddSatan - 18.07.18 13:42:06
jojo Daikaiju "surfcore" :) jízda jak cyp! ... a zapálený činely a bubeník hrající ve stoje na stole na bicí, který drželi lidi ve vzduchu kolem něj, a hlavně jo - klobouk dolů jak dobře to při tom tělocviku a vylomeninách uhráli :).
mIZZY - 18.07.18 09:36:29
Daikaiju byli slušná prdel. Různé opičárny, skákání po stolech a na závěr zapálená kytara :) Ovšem na to, jakej dělali bordel, super i hudebně. Jinak jsem poslouchal ty Pallbearer, a hudebně mě to místy i docela baví. Docela v pohodě doom. Ten vokál mi ale trhá koule. Mimochodem, jsou stále volná dvě místa v autě z Prahy na Chaos Descends, kdyby měl někdo zítra zájem.
AddSatan - 16.07.18 11:43:20
dneska ve Sběrných surovinách Daikaiju - našláplej surf rock z Alabamy s japan monster film tématikou :) https://daikaiju.bandcamp.com/ + The A-Bomb - 60´s-70´s rock´n´roll/garage/proto-punk www.facebook.com/events/260051111242889/
DR - 08.07.18 16:32:03
Tak jsem se nemýlil, z Odd Fellows Rest zazněly hned čtyři věci... https://www.setlist.fm/setlist/crowbar/2018/007-prague-czech-republic-4bea7342.html
mIZZY - 08.07.18 13:03:47
Náhodou, Chaos Echoes nemají kápě na pódiu ani na albech, a jel bych tam kvůli nim, i kdyby tam žádná jiná kapela nehrála :C A vůbec, se na ně fakt kurva těším. Když o tom přemýšlím, Chaos Echoes jsou v současnosti metalová kapela číslo jedna, kterou chci (=potřebuji) vidět. Očekávání over 9000.
DR - 06.07.18 21:14:48
To je fakt, ale já myslel na pódiu :-)
gába - 06.07.18 15:38:00
Jak žádný kápě? Vždyť je to rovnou na přebalu :-D
DR - 06.07.18 10:04:17
To se mu líbit nebude, žádný kápě ;-) A propo Bizzi, o Chickovi vím, ale raději bych šel na jeho Electric band...
gába - 06.07.18 09:34:03
Zkus první desku Sorrow and Extinction. Když se ti to nebude líbit, tak nic dalšího od nich už si pouštět asi nemusíš :-)
mIZZY - 06.07.18 08:30:21
Já na ty Pallbearer schválně kouknu, ale z toho, co jsem zatím slyšel, moc hype téhle kapely nechápu :)
gába - 05.07.18 20:44:33
Mizzy: zapomněl jsi na Pallbearer :-) Ale celkově hodně silnej lineup na CHDF
AddSatan - 29.06.18 22:39:55
s kým se uvidím na OeF ? :)
no, kouknul jsem na sestavu a asi poprvý od roku 2012, odkdy nejezdím, můžu upřímně říct, že mě ani kvůli jediný kapele nemrzí, že tam nebudu (pradědky všeho sypání Asocial jsem viděl v květnu ve Vopici a bylo to dobrý, bylo, ale trochu mě nasralo, že i ty sypací songy z prvního dema hráli d-beatem, byť ultramegarychlým) ... "objektivně" je ta sestava samozřejmě dobrá :) jo a Brňáci budou mít zadarmo 16. a 17. 7. v rámci www.bohemiajazzfest.cz/brno/program/ Billa Frisella, ex-kytaristu Naked City, hrával i s Garbarkem, byl jsem na něm 2015 na Staromáku a jeho sólový věci byly/jsou takovej jazzy soft/surf-rock, co neurazí ani vaší babičku, ale pár věcí dobrejch, už jen kvůli mojí "úchylce" na surf rock zvuk kytary se mi to docela líbilo, zvláště jeho cover Pipeline od The Chantays... www.youtube.com/watch?v=n4NLY8vi5Q8 ... album, z kterýho bude asi hrát nejvíc (?) jsou covery filmových melodií z Kmotra, Tenkrát na Západě, Psycho atd.
bizzaro - 29.06.18 19:48:31
Jste si jisty? ;)
neznalost neomlouva, tak rekneme, ze se Loo unahlil :))
PF - 29.06.18 15:19:42
Jste si jisty? ;)
gába - 29.06.18 13:32:10
Já stále přemýšlím, alespoň na víkend. BA letos nejspíš vynechám, takže o to víc se OEF nabízí.
brutusáček - 29.06.18 10:48:32
s kým se uvidím na OeF ? :)

Zkus tohle