Profil kapely

editovat profil

Melancholy Pessimism


Žánr:

Experimental Technical Death Metal, Grindcore

Založeno:

1992, Vyskov

Současný label:

Metal Age Productions

Sestava:

Vlasta Killy Mahdal - Vocals (1992-)
Richard Kocourek - Guitar (1992-1996, 2008-)
Petr "Makamba!" Velecký - Guitar (Alienation Mental, D.M.C.) (2010-)
Tomᚠ"Beňa" Beníček - Bass (2009-)
Petr Malúš - Drums (1992-1996, 1998-)

Odkazy:


Marast databáze Bandzone
Melancholy Pessimism

Diskografie


Biografie

U zrodu Melancholy Pessimism stáli zpěvák Vlasta "Killy" Mahdal, bubeník Petr Malůš a baskytarista Richard Kocourek. Na čas vypomáhal na kytaru i Peťa Kryštof z Krabathor, kterého záhy nahradil Petr Pištěk. V této sestavě vzniklo v roce 1992 pětiskladbové demo. Následně se složení skupiny několikrát měnilo až v roce 1995 natočila debut "ReCompense to Saints", který vyšel v březnu 1996 a křest proběhl za přítomnosti britské formace Benediction. Prodalo se jej okolo 3000 kusů. Poté se složení sestavy opět měnilo, jádro kapely tvořili i do budoucna Vlasta a baskytarista Flegin.

V roce 1999 vyšla deska "InConsistent World", kterou o rok později následovalo album "Evil Planet". Na něm se mimo jiné nachází coververze skladby "Battery" z repertoáru americké thrashmetalové skupiny Metallica. Tuto píseň skupina natočila již v roce 1996 pro kompilační placku "10 Years After ... a Tribute to Cliff Burton". Zatímco album "Evil Planet" obsahovalo prvky moravského folkloru, na následujících dvou deskách Global Terrorization a DreamKilllers jsou kromě death metalu a grindcoru ke slyšení i jazzové elementy.

Melancholy Pessimism odehráli na 400 koncertů v České republice a na Slovensku, ale taky ve Švýcarsku nebo Portugalsku. Několikrát se zúčastnili festivalů jako Obscene Extreme, Brutal Assault, Nuclear Storm, Attack of Fire... ale i jiných menších či větších akcí. V roce 2004 například vystoupili v Uherském Hradišti jako předkapela kanadské deathmetalové formace Kataklysm, nebo v roce 2009 drtičům Napalm Death. Melancholy Pessimism - to vždy byla, je a bude banda nadšenců kterým jde především o zábavu, hudbu samotnou a v neposlední řadě taky možnost vykřičet své názory na tento svět a společnost ve které žijeme.

Díky životním prohrám a nepřízni osudu členů kapely, byli Melancholy Pessimism nuceni své pusobení několikrát přerušit, ale od roku 2008 zase úspěšně působí na scéně a jsou tu pro vás, jak pro pobavení tak i zamyšlení... Užijte si je!

Současná sestava:

Vlasta "Killy" Mahdal - tanec a zpěv, zakládající člen (v kapele od 1992)
Richard "Rich" Kocourek - kytara, zakládající člen (1992- 96, 2008 - now)
Petr "Malda" Malůš - bubny, zakládající člen (1992-96, 2008 - now)
Tom "Beňa" Beníček - basová kytara (2009 - now)
Petr "Makamba" Velecký - kytara, nový člen skupiny (ex-Alienation Mental, ex-DMC)

EX členové: Petr "Peťka" Andrýsek (1992-96, 2008 - 2010), Martin "Marthus" Škaroupka (Cradle of Filth, Inner Fear, Happy Death ...), Jindra "Otyn" Tománek (Pigsty), Petr "Chris" Kryštof (ex-Krabathor, ex-Martyr), David "Menša" Menšík (ex-No Promises, ex-Hypnos), Olda Vytrhlík (ex-DMC, ex-Radical Mentaly, ex-Internal Hate), Pepa Cigánek (popstar studio drummer now), Petr Pištěk (ex-Infanticide, Draco Hypnalis) David "Sitič" Szitaj (ex-Nikdy Dost, R.I.P.), Robert "Wassa" Wasseubauer (ex-Tartaros)

Homepage: http://bandzone.cz/melancholypessimism

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.

Podobné kapely

Disfigured Corpse

Disfigured Corpse

Ostrava, Havířov, Czech Republic
Death Metal, Grindcore
Ingrowing

Ingrowing

České Budějovice, Czech Republic
Death Metal, Grindcore
Hypnos

Hypnos

Stare Mesto, Czech Republic
Death Metal
Isacaarum

Isacaarum

Èeské Budìjovice, Czech Republic
Black, Death Metal, Grindcore

aktuálně

diskuze