Pelagic Records: Po osmi letech nastane rok beze světla

novinka

175344980_313099410210632_2588658609781157335_n

Oživené spojení velkých jmen Pelagic Records a Year of No Light zvěstuje velkou událost roku 2021. A ta se letos začátkem léta skutečně stane. Francouzi totiž slaví dvacetiny a k této příležitosti jim značka náležící paleontologickému kolektivu The Ocean nadělila majestátní dárek. Je to velký návrat velké kapely. Po dlouhých osmi letech přichází rok beze světla!

Již 2. června Pelagic Records atmosférickým vizionářům z Bordeauxu vydají jak nové album Consolamentum, tak speciální box set pojmenovaný Mnemophobia. Obsahovat má vinylovou edici všech pěti řadových desek a split počinů. Předobjednávky, pokud patříte mezi sběratele, jsou aktivní zde.

Year of No Light neoznámili svůj návrat s prázdnýma rukama. Festival Roadburn v rámci online streamovací platformy Roadburn Redux zveřejnil krátký film k majestátní postové epoše Réalgar. Ten byl ale přístupný pouze virtuálním návštěvníkům online obsahu. Samotnou zvukovou stopu najede na YouTube a Spotify. 

Year of No Light jsou kytaroví architekti vzdušných motivů po dlouhé minuty se držící v prostoru jako čáry za letadly na nebesích. Pod nimi posluchač, na něhož doléhá tíha uvědomění vlastní maličkosti. Pod elegantní instrumentální kapotou se totiž ukrývají temné vibrace. Réalgar spolehlivě uchovává veškeré kompoziční stavební plány Year of No Light. Tady zklamání zkrátka nehrozí. 

Vložit komentář

Zkus tohle