Lingua Ignota rozpálila pensylvánské pece - (video)

novinka

Sargent House 6. srpna přímo z chřtánu pekelného vyplivne nové album Sinner Get Ready projektu Lingua Ignota, za nímž nestojí nikdo jiný než americká zpěvačka, skladatelka a multiinstrumentalistka Kristin Hayter, mistryně v transformaci životního traumatu na majestátní umění, také známá spoluprací s Church of Ra, The Body a Full of Hell. Poslechněte si hudbu přeživších, která na vaší duši zanechá spalující, ale duši posilující stigma!

Lingua Ignota na své třetí album láká novým singlem Pennsylvania Furnace, k němuž byl videoklip skutečně natočen v Pensylvánii. Noise hluk, výkřiky posedlé a barokní květnatost neoklasické hudby ustoupila klavírnímu dramatu a klasickému zpěvu. I když jde o píseň tradičnější, klidu vám určitě nepřidá. Vznešená, ale ponurá atmosféra tíží nezvratným osudem v rozhodujícím očistci.

Platí to také o lyrické stránce, která se dotýká božího soudu. Katolicky vychovaná umělkyně vypráví legendu o pensylvánském mistru železářovi z 18. století. Stojí v ní, že muž své psy v zuřivosti vhodil do rozžhavené pece. Věrná zvířata se pro něj však z hlubin pekla vrátila. Každý si může domyslet, proč asi.

Sinner Get Ready má být opět deska plná náboženské symboliky odrážející utrpení ve smrtelném životě. Tentokrát se však umělkyně nedotýká své ponuré minulosti. „Nahrávka nakonec hodně vychází z mých zkušeností z tohoto roku,“ prozradila Kristin v rozhovoru pro Metal Hammer s tím, že jej popsala jako „temný pro všechny“. Životní strasti ji zavedly právě do Pensylvánie, jejíž izolovaná, temná a vzdálená atmosféra se do desky měla vsáknout.

Hříšník je připraven k poslechu!

Tracklist: 

1. The Order Of Spiritual Virgins
2. I Who Bend The Tall Grass
3. Many Hand
4. Pennsylvania Furnace
5. Repent Now Confess Now
6. The Sacred Linament Of Judgment
7. Perpetual Flame Of Centralia
8. Man Is Like A Spring Flower

Vložit komentář

Zkus tohle