Hudba přeživších. Lingua Ignota napsala nové „žalozpěvy“

novinka

161395933_280157456812278_7194822930007775048_n

Novou „hudby přeživších“ chystá americká zpěvačka a skladatelka Kristin Hayter, známá pod uměleckým jménem Lingua Ignota. „Sinner Get Ready is the title of the new records,“ zveřejnila 1. dubna na svém Facebooku první a zatím jedinou informaci. Lingua Ignota přitom nedávno vydala EP Angus Dei o čtyřech „žalozpěvech“. Další informace jsou v očekávání.

Kristin Hayter, co se vnořila do extrémní hudby, složila a nahrála dvě řadové desky, a to All Bitches Die a Caligula. Katolicky vychovaná zpěvačka, která se ve svých osmi letech v kostele učila zpívat klasický zpěv a hru na klavír, přičemž si i přes svůj talent procházela odmítnutím a šikanou, svou tvorbu označuje jako „hudbu přeživších“. Ve své temné minulosti totiž byla obětí domácího násilí sexuálního charakteru a ponižování, což vedlo k její životní transformaci a deset let trvající anorexii. Její umění, které se žánrově pohybuje v plačtivé neoklasické hudbě, zuřivého death industrialu, noisového hluku a pohřebního ambientu, je doslova napuštěné smutkem, úzkostí a naštvaností vůči systému, který proti domácímu násilí bojuje nedostatečně a nespravedlivě. 

Kristin Hayter je rovněž známa pevnou vazbou na Church of Ra a interprety jako jsou noisoví maniaci The Body nebo noise grindové komando Full of Hell. S nimi Hayter minulý rok vyplodila hudební hnis v podobě projektu Sightless Pit a debutu Grave of a Dog. Materiál svou chladnou atmosférou a beznadějným vyzněním v posluchači otevírá jeho největší obavy a strachy. 

Vložit komentář

Zkus tohle