Ceny Břitva budou vrcholit za 2 týdny

novinka

Břitva 2012

23. března 2013 vyvrcholí 12. ročník českých výročních rockových cen Břitva, které vybírají to nejlepší z tuzemské tvrdší produkce. Před pár dny oznámené nominace, určené hlasováním 74 publicistů, se tak dočkají svého výsledkového rozuzlení.

Břitva na Radiu Beat
Nominační přehled k cenám Břitva proběhne v neděli 10.3. od 22:00 do 23:00 v rámci pořadu Hard & Heavy na Radiu Beat. Repríza nastane v úterý 12.3. od 2:00 do 3:00 v noci. Moderuje publicista Petr Korál.

Tradiční koncert spojený s oceňováním vítězů proběhne v sobotu 23. března 2013, a to již šestým rokem v řadě v brněnském klubu Melodka. Vedle stálých kategorií jako "Album roku", "Objev roku", "Videoklip roku", "Festival roku", "Médium roku" nebo "Firma roku" dojde rovněž na uvedení dalších tří historicky významných kapel do již odhlasované "Galerie legend".

Hlavními tahouny koncertu budou kapely, jež si takto po téměř roce připomenou své loňské turné. Nepříliš často vystupující rosičtí FORGOTTEN SILENCE patří mezi umělecky nejzářivější klenoty zdejší tvrdé scény posledních 15 let, jsou držiteli Anděla i Břitvy za rok 2006 a opět tak představí své skvělé art-death-jazz-metalové veledílo "La Grande Bouffe". Pozadu nezůstanou šumperští DYING PASSION, vítězové Břitvy za rok 2009, jejichž loňská nahrávka "Amplify" bývá řazena k vrcholům melodického, melancholického a elektronikou protkaného post-doom metalu.

Další tři skupiny se živě na Břitvě představí vůbec poprvé. Půjde o sušickou deathmetalovou formaci MORTIFILIA, jejíž nové album "Fate" bylo vydáno prvořadě ve vinylovém formátu. Pozici čím dál respektovanějšího souboru budou chtít potvrdit uherskobrodští temní progresivisté MORGUE SON, prokazující velké zlepšení čerstvým počinem "Impure Speculum Replete With Eeriness". Celý koncert odstartují nadějní brněnští doom-deathmetalisté SOMNUS AETERNUS, na jejichž kontě se nachází debutové album "On The Shores Of Oblivion".

Předprodej vstupenek na tento koncert probíhá v brněnské prodejně Indies. Cena v předprodeji je 150 Kč. Mimobrněnští zájemci o levnější předprodejový vstup můžou psát na e-mail britva@email.cz, kde obdrží podrobnější informace.

Nominace a později i konečné výsledky lze studovat na adrese www.cenybritva.cz.

PR k vyhlášení cen.

Vložit komentář

Zkus tohle