Břitva 2017 bude vyhlášena v neděli 3. června na Radiu Beat

novinka

Již několikrát zde byla prezentována alespoň přehlídkou nominací, zatímco letos dojde přímo na vyhlášení konečných výsledků.

Vítězové a ocenění 17. ročníku cen Břitva poprvé v historii nebudou oznámeni formou koncertu, ale stane se tak v neděli 3. června v pořadu Hard & Heavy na Radiu Beat, respektive v té jeho čtvrtině, kterou v čase 22:00-23:00 moderuje Petr Korál. Reprízu lze pak očekávat v noci z pondělí na úterý.

Břitevnímu ladění bude samozřejmě odpovídat také hudební skladba pořadu, který však nabídne nejen přehlídku toho nejlepšího z českého tvrdého rocku minulé sezóny, ale skrze další 3 kapely uvedené do Galerie legend se ohlédne také ke staré dobré historické klasice.

Zájemcům o výsledky lze již nyní prozradit, že hlavní kategorii Album roku tentokrát ovládnou spíše ne až tolik metalové nahrávky, že v rámci médií dojde k velkému překvapení na 2. místě, popřípadě to, že spektrum oceněných se rozprostře od tvrděrockové moderny přes temný metal či ostřejší punk až po posthardcorovou alternativu.

Pod záštitou cen Břitva proběhlo v letech 2003-2017 přesně 20 koncertů, už loňské předávání však bylo pouze bonusovým zpestřením festiválku Waiting for the Summer, pořádaném brněnskými Arch of Hell, zatímco letos již na žádnou břitevní sešlost nedojde.

Současně to znamená, že distribuce samotných cen proběhne různými, ale vesměs neveřejnými cestami, od možnosti převzetí v pražském sídle MetalGate přes předání v polovině června na MetalGate Czech Death Festu v Červeném Kostelci až po poštovní zásilky.

Kompletní nominace cen Břitva za rok 2017, určené hlasováním 36 publicistů, se nacházejí na adrese http://cenybritva.cz/britva-oznamuje-nominace-za-rok-2017/. Základní přehled vítězů a oceněných bude na webu zveřejněn po odvysílání břitevní části pořadu Hard & Heavy, zcela kompletní výsledky pak v průběhu příštího týdne.

Vložit komentář

Zkus tohle