Brutal Assault má venku první kapely

novinka

Brutal Assault 2020Než Brutal Assault oznámí nově potvrzené kapely pro 25. ročník, nejprve chce informovat, že v nejbližších dnech do e-shopu nasadí většinu položek festivalových služeb, čili tribuny, kempy, parking, hotelová ubytování a další. Nyní už připomínka interpretů známých z festivalové brožury.

Letos pro své pokročilé těhotenství vystoupení zrušila, loni její vystoupení zkrátil zásah hašičů. Blackmetalová diva MYRKUR se na Brutal Assault vydává potřetí - doufejme, že tentokrát úspěšně a že si její éterické vystoupení konečně všichni užijí naplno. Ze zdravotních důvodů rovněž odpadli experimentující Norové MANES s jejich jedinečnou vizí obsahující rockové, elektronické i metalové polohy. I oni vystoupení nahrazují.
ASPHYX s legendárním hlasem Martina van Drunnena pak čistou a ryzí podobu death metalu hrají od roku 1987. Brutálně valivou, smrdutě zatuchlou, bez příkras. Kde hrají, tam jim padají k nohám, tentokrát se pokloní Brutal. Rychlost se ale zvýší s DARK FUNERAL, švédskou odnoží melodického black metalu a jednu z nejzásadnějších kapel žánru. Jestli je někdo nepovažuje za krále svého řemesla, nechť se Heljarmadrově mikrofonu postaví do cesty.
Do cesty se také – na BA poprvé – budete moci postavit kanadským RAZOR. Pro pamětníky thrashoví průkopníci a kult, pro jiné velká neznámá. Ne neznámá je informace, že tahle kapela jezdila se Slayer nebo Motorhead, přesto kvartet z Ontaria zůstal věrný undergroundu. A tak je nezkazil byznys a jsou bez ztráty charakteru tak poctiví, jak v 80. letech. To vznikli i Nocturnus. Snad první kapela, která do death metalu začlenila klávesy a vdechla mu sci-fi vesmírnou atmosféru. Mike Browning jako jediný původní člen v jejich reminiscenci NOCTURNUS AD navazuje na legendární debut Nocturnus „The Key“ na letošním oceňovaném albu „Paradox“.
Atmosférou, ovšem tou pohřební, josefovské hradby zahalí funeral doom Američanů EVOKEN. Jedna z mála aktivních kapel toho nejpomalejšího žánru na planetě jej ovšem narušuje deathovou akcentací a prokládá psychedelickými náladami. Posledními jsou HENTAI CORPORATION z Čech. Excentrická a výstřední kapela čerpající z crossoveru, thrashe, rock‘n‘rollu, ale klidně i bizarního pop rocku.

A teď už jména naprosto nová.

Dimebaga a Vinnieho Paula už nikdo nevrátí. Je tu ale žádostmi o hraní skladeb Pantery zavalený Phil Anselmo se svou šílenou partou The Illegals, takže se rozhodli vyhovět a můžeme tak s radostí oznámit, že Brutal Assault bude hostit PHILIP H. ANSELMO and THE ILLEGALS plays PANTERA set! Tešte se na „Mouth for War“, „Broken“, „Walk“ a další nehynoucí pecky!

Dalšími potvrzenými jsou bestiální DESPISED ICON! Tihle pionýři deathcore přivezou šestou desku „Purgatory“, dvojici svých typicky diktujících vokálů a muziku síly vystřelené dělové koule. Tlak, rychlá tempa a krátké ostré skladby až ze Singapuru do vás nasype jedna z nejoceňovanějších grindcore kapel WORMROT. Kdo je viděl, ví své, kdo neviděl, měl by, aby uvěřil!

Není hardcore jako hardcore. ATARI TEENAGE RIOT totiž přivezou digital hardcore, revoltu a nespoutanou energii, takže se na jejich show plnou divokých tech-rytmů přijďte vyresetovat! A na závěr porci poctivého, ortodoxně zábavného klišé, kde se to hemží satany, peklem, smrtí, krví a stoprocentním old school black metalem s velkým B. A tak je psáno již od r. 1982, kdy album „Black Metal“ vyšlo! Otec Cronos naběhne do pevnosti s VENOM!

Vložit komentář

DR - 02.10.19 11:56:11
Pro začátek slušná nálož :-)

Zkus tohle