Amenra hledá naději v duši očišťujícím ohni

V plamenech bolest, očištění, znovuzrození nalezneš… 

Belgičtí psychičtí exorcisté Amenra 25. červa u Relapse Records (dříve Neurot Recordings) vydají své sedmé studiové album De Doorn, a to jako CD, 2xLP a digitální verzi. Předobjednávky jsou možné zde. 

Značka Relapse Records před pár hodinami zveřejnila druhý singl Voor Immer (For Ever). Ten je doprovázen záznamem z vystoupení v závěru roku 2019, při němž Amenra na louce v belgickém městě Menen pod noční oblohou zapálila hranici. Plamen při živém podání v té době zkomponované Voor Immer postupně odhaloval a do ruda zbarvoval zhruba 6 metrů vysokou bronzovou sochu na jejím vrcholu, symbol naděje, k němuž se lze dostat pouze skrze plameny. „Té noci jsme shromáždili a spálili všechny naše neuznané ztráty,“ doznal zpěvák Colin H. van Eeckhout. 

Voor Immer je velkolepý zvukový rituál, v němž Amenra na 12 minutové cestě hledá naději, sílu pokračovat dál. První půlka díla se nese ve znamení recitace a post-rockového ambientu vzdáleně evokujícího projekt kytaristy Mathieua Vandekerckhoveho, Syndrom. Colin následně prosícím zpěvem vnitřně křičí, i když je hlasovou performancí intimní, tichý, plačtivý, aby závěrem hudební stopa explodovala jako velký třesk v mysli jedince a veškeré zvuky se postupně ztratily v hlomozících samplech. 

aktuálně

diskuze