Už žádná mše, Amenra vykročila na novou cestu - De Evenmens (video)

novinka

amenra-de-doorn

Takže tady to je. V nejvíce osamělé době. Náš druh nikdy nebyl tolik zbaven lidského tepla,“ uvádí k očekávanému nástupci Mass VI (2017) belgická post-metalová veličina a středobod Church of Ra, Amenra. Každá mše jako hudební i myšlenkové zrcadlo odráží období, v němž vznikala. Vystihuje bolest, kterou umělci v dané části své cesty cítili. A v této nervy drásající katarzi společně s posluchači prožívajícími své vlastní životní bitvy hledají světlo. Východisko. Uvědomění si toho tepla v sobě samých. Jedna taková etapa nastala letos. Tentokrát už ale Amenra neodslouží tradiční mši. Nový název, nový label, nové prvky v hudbě.

Amenra 25. červa u Relapse Records (dříve Neurot Recordings) vydá své v pořadí sedmé studiové album De Doorn, a to jako CD, 2xLP a digitální verzi. Předobjednávky jsou možné zde

Amenra při této příležitosti také odhalila osm minut trvající sludge poezii De Evenmens. Tvář kapely, Colin H. van Eeckhout, k ní řekl následující: „Jsme zde jen zlomek sekundy v historii. Tato píseň je o hledání odpovědi na otázku. O člověku, který hledá své místo na Zemi. Cesta smutku s pouhými okamžiky krásy a štěstí, a to vše ve vztahu k bližnímu.“ O video plné bolestivé symboliky se postaral vizionář Dehn Sora (Treha Sektori, Throane). Umělec vyobrazil svět, v němž je trny chráněna ostatními zraněná duše.

De Evenmens svými riffy, tempem i dynamikou navazuje na Mass VI. Colin ovšem s hlasem i vyjadřovacími prvky experimentuje. Kromě překvapivé recitace v začátku skladby pracuje odlišně s čistým zpěvem. Ubylo éteričnosti, přibylo melodičnosti a důrazu na naléhavost. Scream je snad ještě nepříčetnější než kdy dříve, zejména pak ve vokálně vrstveném závěru kompozice. 

Letos přichází katarze skutečně vhod.

Tracklist:
1. Ogentroost
2. De Dood In Bloei
3. De Evenmens
4. Het Gloren
5. Voor Immer

Nahrávání proběhlo ve studiu Much Luv pod rukama Tima De Gierera (Doodseskader, Every Stranger Looks Like You a další). O mastering se postaral Frank v Arkright ve studiu Abbey Road v Londýně. 

Vložit komentář

Radek Chlup - 05.05.21 10:11:11
A hlavně taky Deathspell Omega, že ano!
Nevím, zda se mám stydět...neviděl jsem :O Měl jsem pocit, že DO dělal nějakou grafiku, podle toho, co jsem našel na jeho webu. Ale klip... musím od něj vidět všechno :-D
mIZZY - 04.05.21 23:39:22
A hlavně taky Deathspell Omega, že ano!
Radek Chlup - 04.05.21 21:14:27
jo ten vizuál se mi moc líbí
Dehn Sora je borec :-) Dělal například nové video Dark Buddha Rising a Carpenter Brut
brutusáček - 04.05.21 20:32:09
jo ten vizuál se mi moc líbí

Zkus tohle