Profil kapely

editovat profil

Eine Stunde Merzbauten


Žánr:

industrial, noise

Založeno:

2014, Most

Současný label:

neuvedeno

Sestava:

pan Bezcitný - klarinetofon, efekty
pan Elektrakař - klumprcajky, zvuky
pan Sosna - kovadliny
pan Zdarmoška - fňukna, efekty, akordeon

Odkazy:


Marast databáze Bandzone
Eine Stunde Merzbauten

Diskografie

E.S.M.
70

E.S.M.

industrial, noise, experimental
neuvedeno, 2016

Biografie

Eine Stunde Merzbauten je revivalová skupina kapela věnující se kopírování pocitů nejznámějších umělců, vymezených žánry 'industrial' a 'noise'. V našich končinách je to třeba již neexistující Napalmed, v evropském rozměru například Einstürzende Neubauten, při pohledu globálním pak Merzbow. Samozřejmě se neštítíme ani původní tvorby popovějších umělců typu DG 307, atp. Prvořadým cílem je zařadit se po bok tuzemské i světové hudební elity.

Studio dýchánky:
001 - květen 2014 - nahrávání i mix debutového alba ve dvoučlenné sestavě pohrobků (P...L a R...K) předchozí kapely Napalmed. Pozvání přijal staronový ex-členem MartiN.B. a dva exkluzivní poprockoví hosté VíT.M. a DaviD.L.. První hlukovější část obsahuje cver verze stylotvorných kapel a byla realizována jako 300 ks edice černo-černých lisovaných CDigipaků '7305'. Vydáno. Část druhá, industriálnější, je plně k vydavatelské dispozici. Nevydáno.
002 - říjen až listopad 2014 - k velmi spontánní výpravě čítající trio hledačů (pan Zdarmoška /akordeon/, pan Bezcitný /klarinet/, pan Elektrakař/zvuky/) se bezproblémově zapojil Dr. Khotzi /banjo/. Společně nahráli 40-minutovou rozplizlou impro-psycho-pathii a čtyřech diagnózách. Částečně publikováno na kompilacích a sedmipalcovém vinyylu. Seriózní zájemci o realizaci celku, případně spolu-edici žádejte ukázku. Jako celek nevydáno.
003 - červen 2015 - třídenní nahrávání a dvoudenní mix daly vzniknout roztodivné směsici nahrávek o celkové délce 2,5 hodiny. Pevně usazené trio (Helmuth von Sajrajt alias David Michal, pan Káč alias Mr. Kef alias Kej, Facebukvice alias Jokota) hýřilo nápady a k taškařicím v průběhu zneužilo bigbítového klávesáka (SORTI|deMENTal), heavymetalového basáka (SORT|eMENTál) a rodícího se bubeníka (?). Stylový rozptyl zabírá hrátky se syntezátory (electro), komunikaci zobcové flétny, klarinetu a kovů (free improvisation), zneužití studia (field recordings), experimentování s pocitovým rytmizováním (experimental), dršťková (a capella voice band) a samozřejmě i trochu rachocení (noise). Určeno k separátním užitím (postupně rozesíláme na kompilace a split-ka), ale fungovat bude i v podobě dvoudeskového kompletu. K dnešku nevydáno.
004 - únor 2016 - nahráno koncem ledna, smícháno v únoru. Základem je 40 minutová plocha saxofonových štěků na kovovém podloží. Ta byla obložena hostujícími houslemi, efektovanými k nepoznání. Vydáno 1. dubna jako album E.S.M. kapely ExSxMx.
005 - červen 2016 - další studiová session se uskutečnila 16.6.2016. Nejprve jsme nahráli šestiminutový cover pro Tribute to Moondog picture LP, které vyjde ve Švédsku. Saxofon, kalimba a perkuse byly nahrány venku před studiem a při následném mixu doplněny terénními nahrávkami ptáčků zpěváčků. Trio eE eS eM se následně odebralo do útrob Ponte records a živě nahrálo 37-minutovou improvizaci, jak mělo vypadat živé představení v klubu Rybanaruby. Na CD bude doplněno originální nahrávkou, jak koncert zněl (a neměl). Brzo očekávejte CD ByloNebyloRybaNaruby.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze

aktuálně

diskuze