BEHOLDER - Arcane Subreptice

recenze
vaněna
Hodnocení:
6.5

Beholder ještě víc než Cantique Lepreaux pozvedají punkové dědictví v black metalu skryté, přidávají thrashovou dravost a z toho míchají svou půlhodinku na debutové LP.

BeholderZa mizerné dva kanadské dolary jsem si naslepo dopřál divoký kanadský black metal. Žádné chlubení, žádní členové známých kapel, prostě zajímavé jméno (Eye of the Beholder!), pěkný obal; tak šup, jak se to má správně dělat: pěkně po hlavě skočme do neznámé vody.

Do uší nás trefí rychlý, divoký a neučesaný black metal, který se nebojí Darkthrone punkových tupaček, místy zní crustově, ale naštěstí to není bezduchý kolovrátek, pořád si drží ještě metalový punc techniky. Nebudu se tvářit, že jsem něco podobného ještě neslyšel, ba naopak, hraje se jen o to, nakolik dobře formulku na raw/black/crust Beholder aplikovali, a jestli má smysl se u quebecké variace na stejné téma zdržovat. Mně osobně jejich pojetí hodně sedí. Nabízí dobrý sytý zvuk, kde sice trošku schází basa, ale celek šlape, a to je jediné, co je tu podstatné.

Pro rok 22 jsem si svou dávku punku pravděpodobně vybral už v lednu, a tak zvedám pro Beholder palec nahoru.

Vložit komentář

AddSatan - 02.11.22 10:06:28
z black/thrashe mě teď (překvapivě) fest chytli Daeva: www.listen.20buckspin.com/album/through-sheer-will-and-black-magic ex-členové Vektor, Infernal Stronghold atd. ... líp zahraný, ale často i zběsilejší, nasypanější starý Bathory (v Loosen... vykradli Total Destruction), Tormentor, Sodom, Absu, Aura Noir atd., v poslední i Morbid Angel, ale v pár místech mě překvapily rozklady / postupy á la Mayhem - WLA (Symbols...) nejvíc v závěru Itch..., někde snad i špetka Islandu, dost zábavně složený, správně "dábelskej" vokál, občas i pěkná basa, sóla trošku heavíkovější, ale ještě ok a moc jich tam není, kopáky trochu čvacht, ale většinou to neruší / v mixu zaniká... Beholder moc tupa tupa a crustu, když sypou tak ok, ale oproti Daeva slabší ve všech ohledech

Zkus tohle