Norští Dimmu Borgir včera vydali nový singl Ascent, druhou skladbu z chystaného alba Grand Serpent Rising, které 22. května vyjde u Nuclear Blast.
Oproti prvnímu singlu Ulvgjeld & Blodsodel, který příliš nadšení nepřinesl, v novém songu na zamrzlé severní obloze bez příprav udeří blesk a rozjede se divoký rej, v němž na startu zaskočí dokonce Shagrathův growl.
A právě Stian Thoresen alias Shagrath k skladbě říká: „Hudebně je Ascent divočejší a přímější než první singl Ulvgjeld & Blodsødel. Společně tyto dvě skladby skvěle představují hudební šíři alba. Od samého začátku jsme říkali, že Grand Serpent Rising je jednou z našich dosud nejrozmanitějších desek, a tyto skladby to přesně podtrhují.“
Komentář připojuje i kytarista Sven Kopperud alias Silenoz: „Ascent je o velkém hadovi stoupajícím vaší míchou. Není to příjemný zážitek, ale je nezbytný – aby člověk dosáhl vyššího vědomí a úrovně porozumění. Je to cesta transformace a odevzdání se.“
Vložit komentář