Syndrom zapomenutého ticha - podrobná biografie Forgotten Silence právě vyšla

novinka

Syndrom zapomenutého tichaSyndrom zapomenutého tichaPrůkopníci české metalové alternativy se dočkali podrobné biografie. Kniha o FORGOTTEN SILENCE právě vyšla!

Začínali na extrémním metalu, který jim byl ale těsný. Postupně se pohybovali v rockových, psychedelických, ambientních, takřka až popových vodách… Hudební hranice? V případě Forgotten Silence neexistují! Kapela nyní nechává nahlédnout do své jedinečné kuchyně, a to skrz komplexní biografii s názvem Diagnóza 19932020:Syndrom zapomenutého ticha. Autory jsou Alexandr „Krusty“ Nováček a Lukáš Hořínek. O vydání se postarali MetalGate.

Biografie o 300 stranách mapuje historii Forgotten Silence, kdy se ke slovu dostávají i mnozí bývalí členové, a věnuje se také aktuálnímu dění. Archiváři pak jistě ocení soupis všech odehraných koncertů v letech 1999 až 2019 a nechybí ani kompletní texty všech vydaných skladeb Forgotten Silence. Ve finále si přijdou na své i fajnšmekři, kteří se zajímají o technické vybavení muzikantů. Samozřejmostí je pak bohatý fotografický doprovod.

„Ohledně konceptu mi byl inspirací přístup, který zvolili Rotting Christ a Dayal Patterson v biografii Non Serviam, kdy se autor ujímá role moderátora a nechává hovořit zasvěcené. Nejsem spisovatel, tudíž bych předat příběh, který mi někdo odvyprávěl, neuměl. Tohle ale byla cesta, jež se mi moc líbí,“ načrtává Lukáš Hořínek pojetí knihy. Dle jeho slov se do textu vešly všechny důležité body z kapelní historie, jedná se o skutečně důkladnou sondu.

Syndrom zapomenutého tichaSyndrom zapomenutého tichaSondu, která je bezesporu zajímavá i pro čtenáře, kteří se dosud s muzikou Forgotten Silence nesetkali. Ostatně jde o autentický pohled na dobu, kdy český metalový underground stál na začátku, zároveň zažíval nesmírně plodné roky. Kniha nepojednává s klapkami na očích jen a pouze o Forgotten Silence, ale vzpomínky jsou zasazeny do kontextu doby. Devadesátky a přelom milénia byly z hlediska kultury a svobody jedinečným obdobím, které se už nikdy opakovat nebude. Troufám si tedy tvrdit, že Syndrom zapomenutého ticha je určen nejen našim posluchačům, ale všem lidem, kteří v té době hudebně vyrůstali a nasávali neopakovatelnou atmosféru,“ říká Krusty.

O obálku a grafiku knihy se postaral Radek „Onehalph“ Doleží, který s Forgotten Silence spolupracuje dlouhodobě. Autorem předmluvy je šéfredaktor Fobia zine Jan „Johan“ Filip.

Ukázka z textu: https://metalgate.cz/cz/records/1394-syndrom-zapomenuteho-ticha-ukazka

Syndrom zapomenutého ticha je k dostání na MetalGate e-shopu.

Vložit komentář

Zkus tohle