Sedm thrash jmen, která se vrhnou na podia Brutal Assaultu

novinka

Thrashová várka na BA musela nevyhnutelně přijít. Z Kalifornie přijedou hned čtyři velká jména, která se podílela na formaci žánru – a to Testament, Exodus, Armored Saint a Sadus. Mladší krev budou reprezentovat coloradští Havok, Toxic Holocaust multiinstrumentalisty Joela Grinda a česko-američtí Laid To Waste.

Testament ovlivnili nespočet dalších nejen v thrashmetalovém žánru. A nejsou jenom thrashová legenda. Krom toho, že umí napsat prakticky jakoukoli skladbu tak, aby obsahovala silný moment, nějakou melodii a měla pevnou konstrukci, mají za mikrofonem Pana zpěváka, Chucka Billyho. S kariérou trvající několik desetiletí zůstávají v celosvětové metalové komunitě zásadní a respektovanou entitou. Na Brutal dovezou nové album, které má vyjít ke konci roku 2023.

Svůj nekompromisní zvuk a neochvějnou oddanost thrashi přivezou také Exodus. Tito průkopníci vznikli spolu s Testament po boku dalších legendárních kapel velké thrashové čtyřky. V roce 1985 vydali dnes už klasický debut „Bonded by Blood“, ale zatím poslední album „Persona Non Grata“ vydali v roce 2021.

Bratrstvo Armored Saint v čele s Johnem Bushem, jež řadu let působil v Anthrax, mají na kontě k současnému datu osm studiovek.  To poslední, „Punching the Sky“ (2020), dokazuje slova basisty Joey Very, že chtějí dělat „velmi dobrou muziku“. Za svých více než 40 let existence už mohou být sami sebou a zaslouženě si užívají svou odpracovanou hudební svobodu kombinující prvky klasického metalu se současnými vlivy.

Kalifornskou čtveřici po 15 letech na BA se svým thrashem řízlým technikou doplní Sadus, kteří  po se šestnácti letech triumfálně vrací s šestým studiovým albem „The Shadow Inside“. Deska vyšla v listopadu 2023 a zabývá se tématem vnitřní entity, jež pohání lidské činy, čímž zkoumá životní rozhodnutí a odpovědnost, kterou člověk musí převzít za své činy, aby odemkl svůj plný životní potenciál.

S ostrou punk-thrash jízdou na pódium vlítnou také Toxic Holocaust. Toto uskupení s DIY přístupem vzniklo v roce 1999, kdy multiinstrumentalista a hnací motor Joel Grind spojil svou lásku ke klasickému punku a metalu do své ideální kapely stejně jako jeho vlivy – Bathory, Venom, Possessed.

Coloradští Havok bezpochyby na vrchol thrash scény patří. Svou poslední deskou „V“ (2020) navazují na úspěšnou „Confirmicide“ (2017), posouvají se dál, ale zároveň zůstávají věrni thrashovým kořenům - i když jsou jejich skladby sofistikované, jsou ostré jako břitva.

Našlapanou sestavu doplňuje kapela, jež jako jediná „není čistě americká“, a to česko-američtí Laid to Waste hrající tradiční thrash v kombinaci se speedem. Navzdory změnám v sestavě a útlumu v roce 2021 s novým bubeníkem Adamem znovu nabrali na obrátkách a pracují na třetím albu, jehož vydání je naplánováno na konec roku.

VSTUPENKY: https://brutalassault.cz
FB EVENT: https://fb.me/e/4vumy0d7V
YouTube Movie: https://youtu.be/A3wQ8-PNu2s
Spotify: https://open.spotify.com/playlist/2gPj5boPDxS2wMDe9ReP5v

Seznam všech aktuálně oznámených kapel:
ABBATH performs IMMORTAL, ARCHITECTS, ARMORED SAINT, BEHEMOTH, BODYSNATCHER, BORN OF OSIRIS, BROKEN HOPE, BRUTUS, ČAD, DARKEST HOUR, DARVAZA, DEVIL MASTER, DØDHEIMSGARD/DHG, EMPEROR, EVIL INVADERS, EXODUS, GOD IS AN ASTRONAUT, GRAND MAGUS, GUILT TRIP, HAVOK, IMPALED NAZARENE, INCANTATION, JINJER, KAMPFAR, KHOLD, LAID TO WASTE, LEFT TO DIE, LEGION OF THE DAMNED, LIK, MENTAL CRUELTY, MOTIONLESS IN WHITE, MY DYING BRIDE, NECROT, PARTY CANNON, PRIMORDIAL, SADUS, SATYRICON, SKELETAL REMAINS, SNĚŤ, TERRORIZER, TESTAMENT, THE BLACK DAHLIA MURDER, TOXIC HOLOCAUST, TRIUMPH OF DEATH performing HELLHAMMER, TULUS, UADA, UFOMAMMUT, VED BUENS ENDE, VOMITORY, WHITECHAPEL

Vložit komentář

Zkus tohle