Poslední undergroundový update kapel pro Brutal Assault

novinka

Na začátek čertužel musíme uvést kapely, které již byly potvrzeny, ale z různých důvodů nakonec nemůžou na festival dorazit: DIABLO SWING ORCHESTRA, IHSAHN, SAINT VITUS, NOVEMBERS DOOM a GRAVEYARD.

Z pozitivní stránky věci začneme přírůstkem na poli houževnatého severského death/thrashe s DIABOLICAL a s kmotry alternativního hardcoru s příměsí rapu a saxofonů DOG EAT DOG! Rozpadající se prostředí post-industriálního Birminghamu inspirovalo ESOTERIC k jejich zlověstnému doomu, zatímco podobné prostředí Slezka inspirovalo FRONTSIDE již na začátku devadesátých let k jejich osobitému pojetí metal hardcoru s příměsí všemožných stylů. O poznaní odlehčený bude hrnoucí goregrind italských GUINEAPIG. Na seznam rovněž přibyly téměř zdomácnělé veličiny grindcoru z Nizozemska INHUME, výtečný progresivní death PERSEFONE z andorského knížectví a legendární brazilský crossover RATOS DE PORÃO, který to táhne už víc než 35 let a stále se nechystá zpomalit!

Náš update dále pokračuje výběrem toho nejlepšího z domácího undergroundu: řeznický death metal v podání ANIME TORMENT a CUTTERED FLESH, dark shoe-gaze DÆRRWIN, stálice symphonic death metalu DEPRESY, kmotří místní scény zámořské školy death metalu GODLESS TRUTH, industrial black GORGONEA PRIMA, opět se na vás chystají také divocí provokatéři HENTAI CORPORATION, melodic death INNERSPHERE, deathgriding hardcore v podání POPPY SEED GRINDER, osobití alternativci PRVNÍ HOŘE, emo hardcore RAVELIN 7, slovenských folk black RAMCHAT a původci ethno-doomu SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY.

Vložit komentář

mIZZY - 13.07.18 07:46:10
Attilu určitě. Před pěti lety na Hradbách Samoty (byť tolik prostoru tentokrát asi nedostane) rozjel totální, asi hodinu a půl dlouhé, vox zaříkání. Jak přes sebe vrstvil různé linky, vylezl z toho solidní hukot, místy až vokální rychta :) Lamiu Vox taky, už jen pro jejich spolupráci s Mare :) Opening Performance Orchestra jsem viděl za poslední rok asi pětkrát, tak na ně nejspíše kašlu, ale jinak mohu doporučit. 4 dědci s MacBooky a většinou dost hustou projekcí. Kromě toho, že to je teda hlukovej výplach, tak to bývá i do struktur a zvuků dost zajímavé. Izanasz mě teda většinou naživo nudil, ale třeba vytáhne kytaru, a mohlo by to být cool. 777 Babalon je takovej black industrial/ambient. Místy se to blíží některým polohám Gnaw Their Tongues. Sám jsem ještě neviděl a jsem zvědavý. Angel Epilepsia je takovej tanečnější projekt Erika z Drén (harsh noise), taky by mělo být fajn. A ano, Lahké Můze se třeba vyhnout obloukem. Retro darkwave s natřásajícíma se gotyčkama v korzetech atd. Osypu se, jen co si na jejich koncerty vzpomenu. Viz https://www.metallum.cz/wp-content/uploads/2012/07/IMG_2561.jpg
AddSatan - 12.07.18 17:12:07
Void ov Voices (Attilovo vokální projekt, hrál tu mj. kdysi před Ulver), možná Lamia Vox (ruskej dark ambient, Cyclic Law), LOFN je docela fajn temný/industriální + - techno, O.P.O. bude asi fajn noise výmaz, teoreticky Izanasz, ale u něj jak co/jak kdy... a zbytek neznám (resp. radím se určitě vyhnout Lahká múza :) )
DR - 12.07.18 15:57:19
Co z toho má smysl vidět?
mIZZY - 12.07.18 12:32:01
Kdyby někoho zajímala ambient stage: Lahká múza, Opening Performance Orchestra, 777 Babalon, Sektion B, Apoptose, Lamia Vox, LOFN, Phelios, Mollusk King, Izanasz, Angel Epilepsia a Void of Voices (Attila Csihar)
Leif - 02.06.18 14:49:04
K té hromadě zajímavých kapel ještě Esoteric? Hned dnes si kupuju lístek.
brutusáček - 01.06.18 14:10:32
a kde budeme kempovat? :D
bizzaro - 01.06.18 13:03:38
takze jedu ;)

Zkus tohle