Poslední novinky před Brutal Assaultem - program, odpadlé kapely, ekologie, konec předprodejů

novinka

Zveřejněn časový program. Brutal Assault i letos na zelené vlně

- V sekci Program nově naleznete časový rozpis hraní jednotlivých kapel. Kromě tradičních dvou hlavních pódií nechybí ani nová Budvar Club Stage.- Rádi bychom také zmínili jednu z novinek, díky níž se Brutal Assault zařadí mezi „nejzelenější“ festivaly v rámci ČR. Plastové nádobí používané v areálu letos kompletně nahradí ekologické výrobky ArecaGoodPlates, což je přírodní, vysoce kvalitní a biologicky rozložitelné nádobí, vyrobené z opadaných a vysušených listů palmy arekové (rostlina vyskytující se především v oblasti Jihovýchodní Asie). Právě nyní je na trase Indie - Josefov obří kontejner tohoto originálního nádobí, se kterým se letos setkáte u všech stánků s občerstvením.

- Po loňském úspěšném zavedení vratných kelímků a třídění odpadu tak BA festival udělal další krok k naprostému vytlačení plastů ze svého areálu. I letos figurujeme v projektu „Čistý festival“, takže v areálu opět naleznete barevné koše na tříděný odpad, kterého bylo jen vloni v rámci všech festivalů zapojených do tohoto projektu vytříděno na 55 tun.
Již byly zmíněny vratné kelímky, které se u nás poprvé objevily vloni. Jejich letošní verze bude vizuálně velmi atraktivní, neboť grafika bude ve fotografické kvalitě, takže zejména sběratelé BA suvenýrů se mají nač těšit. Vratná záloha za jeden kelímek bude opět 1 žeton (30,- Kč), což je opět jedna z nejnižších cen v rámci jiných srovnatelných akcí.

 
Poslední možnost koupě levných předprodejních vstupenek!

- Již pouhé dva dny chybí do ukončení předprodeje vstupenek za 1550,- Kč. Upozorňujeme, že tyto lístky budou v prodeji pouze do 31.7.! Od 1.8. bude možnost zakoupit permanentku na letošní BA buďto v některém z našich kamenných obchodů (1500 Kč) anebo v některé z elektronických předprodejních sítí (1700 Kč). Vzhledem ke zvýšenému zájmu o vstupenky doporučujeme jejich zakoupení již v předprodeji, neboť kapacita areálu by letos mohla být naplněna. Bližší informace hledejte v sekci „Vstupenky“.

 
Fields Of The Nephilim ruší vystoupení, zveřejněn denní program 3.stage

- Britská kapela FIELDS OF THE NEPHILIM je nucena zrušit své plánované vystoupení na BA 2012. Dle vyjádření managementu jsou důvodem osobní problémy jednoho z členů kapely, které mu nedovolují odcestovat z Anglie. V současné době se pokoušíme o potvrzení náhrady.

- Bohužel Fields Of The Nephilim nejsou jedinou odstoupivší kapelou. Ze soupisky dále zmizí také THE HAARP MACHINE a THE HUMAN ABSTRACT.

- Současně bychom rádi uzavřeli letošní line-up oznámením posledních kapel, které budete moci shlédnout na nově zřízeném třetím pódiu, které bude umístěno v kryté hale na „Zelené louce“ a ponese název „Budvar Club“.

- Třetí scéna vám nabídne klubová vystoupení vašich oblíbených interpretů, kteří se často představí se speciálními koncertními sety. Mezi dosud neoznámenými kapelami, které se představí na třetím pódiu figurují kapely PIGSTY, KEEP ON ROTTING, DIEVISION, MINDWORK, TOTEM, ET MORIUM, BYT, COLP, WATCH MY DYING, MONGOLOIDS, TORTHARRY, THE TRUTH IS OUT THERE a LAHAR. Kompletní program „Budvar Clubu“ včetně dalších, již dříve potvrzených, kapel, naleznete v sekci „Program“.
Součástí programu v „Budvar Clubu“ bude mj. i divadelní představení avantgardního souboru „Divadlo Marza“ 

Vložit komentář

pf - 16.08.12 07:51:51
top pivo krakonoš na letišti za 18-
Jukl - 15.08.12 17:47:56
Co se týče hudby, tak kromě pár kapel, na které sem záměrně šel, se mi nějak zvlášť už nelíbilo nic, Inquisition hráli fajně, ale nedostal jsem se dnu (tak sem šel čumět na xxxcorsist, což taky dávalo. Arcturus fajn, trochu moc keců měl a zvuk byl hodně do metalu (...), ale tak s tím jsem počítal. Virus paráda, Sebhka ve třech ultimátní, před Sebhkou to tam pěkně dávali nějací poláci... ocenil bych víc extrémů jako Godflesh a v hangáru nějaké hutnější elektro na vyblbnutí. Proč ne, žeano.
Jukl - 15.08.12 17:44:55
Jinak BA - pivo vevnitř jsem nepil, krom pár kousků, měli to podchlazené jak cyp, nedalo se. Mimo areál Krakonoš, Rohozec, Primátor a bezkonkurenční Polička za 16,-, to pak není důvod pít pivo tam. Rumu padlo dost. Fajnový brutál.
Jukl - 15.08.12 17:42:12
Jo, já sem aktivní tanečník, z General Surgery mám fialové fleky po těle doteď. Virus dávali dobře,. Zatančíme v pátek na něco :))) Já se du pomalu balit, ve dvě mi jede vlak.
Tom Coroner - 14.08.12 15:55:07
Inquisition jsou NEJVÍC!!!!! Pro chybějící http://www.youtube.com/watch?v=eSzwJtp5BqY
brutusáček - 14.08.12 11:49:27
inqusition nebrat culťáky jsem si nedal...ale křemílka s plamenama koupil a podpořil :)
Tom Coroner - 14.08.12 11:44:10
Děkujeme!
Střap - 14.08.12 11:23:45
Já měl zase hodně vysoko Cult Of Fire, protože atmoška se dala krájet!
Tom Coroner - 14.08.12 10:25:51
Inkvizice a Sodom nejvíc!
AddSatan - 13.08.12 14:43:46
ad jídlo - opět mě potěšil stánek, resp. spíš stan s vege-jídlem - vege-karbanátky a ratatouille vynikající - navíc co jsem koukal na cenovou relaci, tak ceny vs. produkt/výkon/chuť měli dost fér, stejně tak i týpci co dělali falafel - díky nim jsem vlastně téměř nemusel (narozdíl od piva) jíst mimo areál. brut: jsme na tebe občas někde pokřikovali "Helmut!" apod. - třeba ráno na Ahumadech a vůbec jsi nereagoval :))) Já toho rumu letos vypil (na mě) fakt málo, ale bavil jsem se výborně i tak. Jinak mě mile překvapil Jukl - jsem netušil, že je tak dobrý / aktivní tanečník :))), zvláště na ty Virus jsme rozjížděli dobrou psychotéku :).
brutusáček - 13.08.12 14:13:26
mě se ten jeho afektovanej nalehácí jekot děsně líbí takže u mě no problemo a jeho choerografie taky, prostě mam pro ně slabost :) průšvih u tebe je že ty jsi nezdolnej v rumu v pivě bychom asi zaplichtili...ale v rumu jdu do kolen hned :) byť těch absinthů taky nebylo málo :)) a průser je, že já moc nežeru..ve čtvrtek jsem měl jen jedno jídlo večer a jedno brzo ráno a mezi tim..alkoholik non plus ultra jo a na brutally mě Žlabába zklamal, zpíval bez své džísky kuwa! :)
AddSatan - 13.08.12 13:42:27
Sodom mě mrzí no, ale nějak byla nálada na Lahar, myslel jsem, že se stihnu vrátit a... Každopádně Lahar alespoň určitě sypali víc než Sodom :) a hlavně tam "sněžilo" víc než na Immortal :)) (kdo byl ví), fakt jsem se bavil :). brut: 5 festivalových dvanáctek = 1 nefestivalový Krakonoš za branou :)), bych to tak viděl, takže jsem tě asi stejně přepil :)) (byť jsem letos pil na mě fakt málo). Ale poslední ráno už taky dobrý "Drunked, collapsed, destroyed" dojezd :) Každopádně až na pár drobností super a příjemná akce. Converge podle mě dost srazil zpěvák - místo řevu pořád "Pá, pá, pá!" (asi už chtěl být pryč) a ten "emo" zpěv :)) Kdyby místo něj zpívali oba kytaristi (kteří alespoň normálně artikulovali), tak by to bylo o dost lepší. A to nemluvím o té jeho "baletní" choreografii, čekal jsem, kdy dojde na piruetu, docela jsem se mu nasmál :)) Jinak se mi vlastně líbili, ale takoví Pig Destroyer je převálcovali s přehledem, takhle se má hrát kurva grindcore!!!
brutusáček - 13.08.12 13:32:35
converge bylo peklo, jak jsem čekal že odpálí ten set rychlýma vraždama, tak začali pěkně polehoučku až se bojím že to byla jane doe ufff
Bzuco - 13.08.12 13:31:03
Pri koncerte converge bola na ľavo od podia zaujimávo headbangujuca slečna, tá musela mať dosť ...
brutusáček - 13.08.12 11:20:10
Tankard duo ty hade! Už máš nášivku Tankard?
zakoupím na koncertě Tankard! :)
Střap - 13.08.12 11:01:42
Tankard duo ty hade! Už máš nášivku Tankard?
brutusáček - 13.08.12 10:45:26
brutusáček: Pro mě byl hezký zážitek a zadostiučinění, že MARAST NEPŘEPIJEŠ! ;...kdyz mas v tymu Brutusacka :D
yes...the fire rises!
Brut: nosím já snad džísky s nášivkama? .
měl bys!!!! :) víš jaký skvělý duo by jsme na Tankard byli!!?? :)) jinak samozřejmě chápu, v podstatě jsem na ty lahar byl taky už jetej, ono dát po ahumádech 5 těch dvanáctek :)
Střap - 13.08.12 10:38:06
Brut: nosím já snad džísky s nášivkama? :-))) ti to neberu na některý věci nebudu mít náladu nikdy a je mi jedno jak to komu přijde jako nářez hehe. Já na to názor mám.
brutusáček - 13.08.12 10:28:13
Brutusáček zklamal nemá v topu Sodom to je hovno Deutsch metal:-)
a ty zase lahar :), kteří byli famozní..stejně tak jako sodom samozřejmě, ale čekačka na ně dobrá
Střap - 13.08.12 10:16:44
Brutusáček zklamal nemá v topu Sodom to je hovno Deutsch metal:-)
bizzaro - 13.08.12 10:10:55
Pro mě byl hezký zážitek a zadostiučinění, že MARAST NEPŘEPIJEŠ! :)
...kdyz mas v tymu Brutusacka :D
brutusáček - 13.08.12 09:58:13
Pro mě byl hezký zážitek a zadostiučinění, že jsme z pátku na sobotu v tý kobce zavírali a ještě si šli dát pivo, MARAST NEPŘEPIJEŠ! :)
Střap - 13.08.12 09:52:07
Post číslo dva zabrán Krisiun. Včera jatka jak za starejch časů poctivost a srdce a motherfuckery jim milerád odpustím pecka! Gorguts prostě nedostižný. Jinak negativní, co jsem viděl Machine Head, Amon Amarth totální zklamání Textures, Napalm Death NUDA! Virus to mě SRALO taky slušně. Při odchodu z areálu docela v pohodě gig Sodom starothrash na odchod mě neurazil, ačkoli v tom nejedu. Přeci jen bylo třeba najít nějakej nonstop do odjezdu vlaku, když už nic nehrálo.
nadrom - 13.08.12 09:22:48
pro mě nejlepší - Krisiun, Lock Up, Napalm Death, Gorguts hardcory se mi nelibil ani jeden a thrashe byly dost nuda... absolutně nejhorší vystoupení měli Machine Head - pan idiot Flynn - znovuzrozený metalový ježíš nám kázal o tom, jak je sám sebou u unešen - smutnej konec pro mě kdysy bezkonkurenční kapely...pidlikali i starý songy - FUJ!
Wajt - 13.08.12 00:51:06
Souhlas s Ádou Satanů, pivo vevnitř čirá hrůza. První den jsem to snášel, druhý hůř, třetí a čtvrtý už to vůbec nešlo a to mi Budvar dvanáctka většinou jede. Pro mě největší nářez jednoznačně Gorguts a když Kollias dostal povolení otevřít faraonovy sýpky.
Bzuco - 12.08.12 23:03:39
Napalm Death, Immolation, Converge,Kylesa, shape of dispair..a nakoniec aj ten godflesh bol super, po pár rumoch ma to riadne hypnotizovalo :)
AddSatan - 12.08.12 22:49:07
Virus měli mít lepší zvuk, tam byl právě přepálenej kopák a rytmičák a naopak relativně potichu kytary, ale pak se to zlepšilo a bylo to dost dobré
Jó mohlo to být o něco lepší - třeba i víc Czralův zpěv a sem tam i u jiných kapel tu tohle, tu tamto, ale obecně se mi zvuk prostě líbil. Zvláště ti Godflesh, Pig Destroyer, Gorguts zvuk vynikající :) A potěšilo mě že Tryggvason ze Sólstafir se vykašlal na to hecování, co předváděl dříve, takhle jim to seklo mnohem lépe, těším se na ně v pátek znova :). Za to třeba Gorguts a i Immolation si to mohli odpustit, začínám být na ty (mother)fuckery fakt alergický... i když zrovna jim jsem to za ten výkon odpustil :). Jen škoda, že nedali "Táto ty nejsi táta" :) a s Close.. měli zavírat a ne otvírat.. Arcturus byli hlavně moc bigbeat/heavy metal - kvůli tomu zpěvu... a vynechání té taneční smyčky v The Chaos Path je skutečně trestuhodné! Jo ještě Sebkha-Chott i ve třech byla dost dobrá... před lety ale lepší.
brutusáček - 12.08.12 21:19:32
mě teda arcturus připadal dost na bigbít...ale byl jsem docela zmontovanej..
gorth - 12.08.12 20:38:01
jó, Godflesh byli parádní tancovačka, houpal jsem se jak... olše v uragánu:)) Virus měli mít lepší zvuk, tam byl právě přepálenej kopák a rytmičák a naopak relativně potichu kytary, ale pak se to zlepšilo a bylo to dost dobré
AddSatan - 12.08.12 20:26:09
Godflesh to strašně rozbili... dál parádní Arcturus, Sólstafir, Virus
souhlas, nevím co byla lepší "psycho-(disko)téka", jestli Godflesh (ve dvou takovýhle peklo?? geniální :) ) nebo Virus :), každopádně obojí patří asi do toho nejlepšího co jsem kdy viděl + hodně super Pig Destroyer (fakt jsem jim to věřil a první kapela co mě tam donutila jít do kotle - a že to byly jatka :)) ), Gorguts. Immolation, Sólstafir, Kylesa taky parádní, ale už jsem u nich viděl i lepší sety (resp. setlisty).Converge v pohodě, ale čekal jsem to asi lepší... Ahumado podobně, kdeže Vepřelcovo časy jsou, ale tak zatrsal jsem :). At the Gates, Nile a posledních pár skladeb Ministry taky dost dobré. U Arcturus mi nesedl Vortexův vokál (vlastně mě chvílema i štval) a HH měl přehulené kopáky, jinak instrumentálně v pohodě, ale celé jsem to nedal, byť jsem se na ně těšil. Pivo v areálu hnus (a to i ta dvanáctka, zlatá festivalová Plzeň), vypil jsem asi 2 a to ještě napůl, jinak mezi kapelama hned úprk do Josefova - tam byla pivní nabídka více než bohatá :). Jo a Lahar byla výtečná tečka (nechápu, že pořád zvládám být vzhůru do 6-ti ráno :), ale byla dobrá společnost a sranda a to bylo letos rumu (na mě) dost málo :). Mj. dost se mi téměř u všeho co jsem viděl líbil zvuk (!), resp. snad nic nebylo přehulené a většina byla fakt čitelná, záleželo kam se teda člověk postavil, ale tohle bych viděl jako velké zlepšení :).
brutusáček - 12.08.12 19:31:20
gorguts, at the gates, converge....absinth
DW - 12.08.12 17:17:11
od kolika je dneska ta vopice ?
opičáci to maj nějak od sedmi. Akorát nechápu co pořád maj s tou čajovnou, v ČR se prasí pívo :)
Střap - 12.08.12 16:51:52
Number one Gorguts dvojka Immolation Pak Converge, Cult Of Fire překvapivě totální paráda no a samozrejme Godflesh. Jinak pohoda budvar jsem překousl a dneska s o post dvojky poperou Krisiun.
Pan Bö - 12.08.12 15:40:14
od kolika je dneska ta vopice ?
gorth - 12.08.12 15:25:22
Godflesh to strašně rozbili... dál parádní Arcturus, Sólstafir, hodně fajn i Anaal, Alcest, Virus
pf - 12.08.12 14:20:14
tak top: CROWBAR, ARCTURUS, INCANTATION, NAPALM DEATH, MACHINE HEAD, CONVERGE, GORGUTS, PIG DESTROYER, SOLSTAFIR, IMMOLATION, AT THE GATES, SHAPE OF DESPAIR, GODFLESH, VIRUS
Tom Coroner - 08.08.12 10:28:58
na motorce, děkuj... Judas Priest?) stejně měli hrát hlavně ty starý pre-Satanic Art blacky
Já to stihl v únoru ve Speyeru, bylo to geniální!!!!! V podstatě Kronet til Posession :-)
bizzaro - 08.08.12 10:12:27
na motorce, děkuj... Judas Priest?) stejně měli hrát hlavně ty starý pre-Satanic Art blacky
:DDDD i tak bych si to dal, bylo by to rychlyyyyyyyyy
gorth - 08.08.12 08:07:12
na motorce, děkuj... Judas Priest?) stejně měli hrát hlavně ty starý pre-Satanic Art blacky
bizzaro - 08.08.12 00:31:03
Dodheimsgard nebudou? Chci vratit vstupny.
bubenik si (myslim) na kole zlomil ruku, dekuj Strapovi
lemmy - 07.08.12 22:37:00
Dodheimsgard nebudou? Chci vratit vstupny.
bizzaro - 07.08.12 11:44:01
Nově potvrzené kapely: SUICIDAL ANGLES místo Heathen, BALANCE INTERRUPTION místo Dodheimsgard, a NOOSTRAK
brutusáček - 06.08.12 15:37:52
tak gorguts prý tohle: From wisdom to hate The carnal state orphans of sickness Nostalgia Stiff and Cold Inverted Obscura The Erosion of Sanity
shogun - 04.08.12 09:42:36
však Anaal + Alcest + Avenger = AAA :)
LordSnape - 04.08.12 09:02:58
Ve středu hlavně Anaaly. :-)
shogun - 03.08.12 21:31:46
středa překvapivě nabitá, AAA + Forgotten SIlence :)
Sud - 03.08.12 20:19:52
tak ve středu na Avenger, šest
bizzaro - 03.08.12 11:34:30
Brutal Assault to není pouze čtyřdenní hudební maratón probíhající na třech pódiích. Čas od času přijde vhod i trocha relaxace a odreagování od hudebního lomozu. Festivalový areál nabízí hned několik míst pro nehudební vyžití. Tím hlavním je oblíbená „Zelená louka“, kde se každoročně nalézá rozsáhlý metal market (letos největší v historii). Kromě toho zde letos vyroste „Maxim Circus“, tedy cirkusové šapitó skrývající ve svých útrobách relaxační (fatboy) a herní (X-Box, stolní tenis) zónu. Na svém místě bude také Cinema House, letos s programem obsahujícím, mimo tradiční porce hororů, také sekce Cartoon, dokumenty Jeden svět a také mezinárodně oceňovaný film Heavy Metal in Baghdad, pojednávající o osudech metalové kapely v Iráku. Opustíme-li Zelenou louku, musíme zmínit další novou atrakci, kterou bude Paintball area umístěná u přístupové cesty do festivalového areálu, anebo velkokapacitní stan usazený v „podkově“ (z boku přírodní tribuny), jež nabídne sezení pro zhruba 800 lidí. Pro milovníky historie a temných zákoutí nesmíme opomenout ani standardní možnost návštěvy josefovských podzemních chodeb. Řadu novinek si pro vás přichystali také naši stálí festivaloví partneři. Jägermeister posílí četu svých krásných hostesek, které vám v areálu budou nabízet oblíbené welcome drinky rozlévané do oblíbených zkumavek, Jack Daniels připravil dokonce celý stánek se svým sortimentem, chybět nebude ani posílené „energetické stanoviště“ Red Bull. O kvalitní zvuk se opět postará firma TD Promo a navštívit doporučujeme také stanoviště největší české metalové zásilkovou Metalshop.
LordSnape - 03.08.12 11:29:08
Jů! I divadlo! :-)
brutusáček - 03.08.12 11:21:53
"Řadu novinek si pro vás přichystali také naši stálí festivaloví partneři. Jägermeister posílí četu svých krásných hostesek, které vám v areálu budou nabízet oblíbené welcome drinky rozlévané do oblíbených zkumavek, Jack Daniels připravil dokonce celý stánek se svým sortimentem" ajajaj
Střap - 31.07.12 16:17:52
ROFL ty vole čert neumře jen půjde do důchodu :-))))
brutusáček - 31.07.12 14:52:42
konec mojí death metalové mise nastane v sobotu 0:55 I shall reborn as a faceless one. Obscuráááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
pak si dáš všechny speed metalové legendy ? ;-)
Střap - 31.07.12 12:45:52
konec mojí death metalové mise nastane v sobotu 0:55 I shall reborn as a faceless one. Obscuráááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
Franta Novotný - 31.07.12 12:44:23
potřebuju zachovat řidičský průkaz :) Je to celkem dobrá věc :).. Ale Birell fakt nejhorší kekel.
Birell je ještě celkem v pohodě, takový lepší pito. Ale jak se jmenuje to fakt dobrý slovenský nealkoholický pivo?
DW - 31.07.12 12:16:00
potřebuju zachovat řidičský průkaz :) Je to celkem dobrá věc :).. Ale Birell fakt nejhorší kekel.
brutusáček - 31.07.12 12:05:17
však já to znám tyvle nespadl sem včera z jahody .-)
pil si ve zlých nealko..takže jsem si nebyl jistej ;-)))
Franta Novotný - 31.07.12 11:59:19
A sakra, Fields of Nephilim nic :((
DW - 31.07.12 11:57:43
však já to znám tyvle nespadl sem včera z jahody .-)
brutusáček - 31.07.12 11:54:00
já už právě viděl většinu a zbytek vidět nechci takže caaajk :)
no jenže u festáků je to tak..že to co chceš občas vidět tak jaksi..ehm..nejde, takže na to musíš jít znova, navíc skvělá párty s skvělýma lidmai..dovolená prostě .)
DW - 31.07.12 11:34:09
já už právě viděl většinu a zbytek vidět nechci takže caaajk :)
brutusáček - 31.07.12 11:31:48
pro mě jedinej význam proč jet na buřtál (Haarp)
nejnašlapanější line up vůbec, mam to "štěstí" že jsem toho dost neviděl takže si to já nebo Helmut užijeme, každý dle svého hehe
bizzaro - 31.07.12 11:22:55
pro mě jedinej význam proč jet na buřtál (Haarp) odpadl, takže s klidným srdcem opět pass :).. Trochu bych i chtěl vidět Immo, ale tak radši v klubu snad i:)
pohodlnost sama. partyyyyyyyyy ;)
DW - 31.07.12 11:18:30
pro mě jedinej význam proč jet na buřtál (Haarp) odpadl, takže s klidným srdcem opět pass :).. Trochu bych i chtěl vidět Immo, ale tak radši v klubu snad i:) Jo a možná by stálo za to člověku co dělá tiskovky napsat, že ET MORIUM asi spíš nevystoupí, čekám že se bude jednat o Et Moriemur :)

Zkus tohle