Metalgate records uvádí: Abstract Essence – Love Enough

novinka

Abstract Essence

Abstract Essence - křestVsetínská skupina ABSTRACT ESSENCE je dnes již nezpochybnitelnou stálicí české metalové scény. Proslavila se zejména neuchopitelným koktejlem metalových žánrů, ale i excentrickým zpěvákem, který disponuje nepřebernou škálou extrémních vokálních projevů. Svou čtvrtou řadovou nahrávkou Love Enough se však kapela odvážně přesouvá tam, kde nejsme zvyklí ji mít – přináší dospělé, koncepční a chytré album o životě dvou lidí, muže a ženy, od dětství až po definitivní krach iluzí a nenaplnění života, po němž nevyhnutelně následuje smrt. Hudebně pak nabízí experimentální, výbušnou směs, kterou není možno snadno zařadit do jakéhokoli z běžných metalových subžánrů. Tu chytlavý refrén a melodie, jindy zběsilá sóla na kytary i klávesy s cíleným retro zvukem, zajímavé struktury skladeb a samozřejmě i nekonečná plejáda výkřiků a sborů o takové kadenci, že jen těžko uvěříte, že za nimi stojí jediný člověk.

Na albu Love Enough ABSTRACT ESSENCE oplývají tvůrčí odvahou, aniž by se však jejich snažení rozpilo v neschopnosti udržet formu i obsah na patřičně vysoké úrovni. Právě naopak, nerozpakujeme se tvrdit, že kapela vytvořila vskutku chytré dílo, které výrazně vyčnívá ze záplav průměrnosti. A to jak po hudební stránce, jíž nechybí silná, divoká, ale i existenciální atmosféra, tak i po té lyrické. Album „Love Enough“ bude rovněž disponovat bookletem namalovaným jen pro účely nahrávky a ilustrujícím příběh, který je jejím prostřednictvím vyprávěn.

Album vychází ve formátu digibook CD pod křídly MetalGate Records, společnosti známé svou dlouhodobou podporou tuzemské metalové scény. Album bude k dostání v MetalGate e-shop a na známých distribučních místech, jejichž seznam naleznete na stránkách MetalGate.

Křest tohoto alba se uskuteční v klubu Tři Opice ve Vsetíně 14.prosince 2012 za podpory kapel Arch of Hell a Black Adder.

http://bandzone.cz/abstractessence
www.metalgate.cz

Vložit komentář

Zkus tohle