Legendární Casey se vracejí odhodlaní čelit vlastní bolesti

novinka

317614919_688942982586770_6174053160948491396_n

Legendární Casey se po čtyřleté odmlce vracejí na scénu s novým singlem Great Grief a prvními potvrzenými koncerty ve Spojeném království. Ty mimochodem fanoušci vyprodali během chvilky. Přivítali tak post-hardcoristy z jižního Walesu, jak se sluší a patří.

„Byla to první skladba, kterou jsme společně napsali poté, co jsme se rozhodli, že do toho půjdeme znovu,“ vysvětlil vznik singlu zpěvák Tom Weaver. S kapelou chtěli podle něj docílit vyzrálejšího a rozmáchlejšího zvuku, ale zachovat esenci Casey. To nejsou jen slova, protože to splnili do posledního puntíku.

„Hodně jsme přemýšleli o zvukovém designu. Přidali jsme další vrstvy a harmonie, což jsou prvky, jimž jsme v minulosti nevěnovali příliš pozornosti,“ přiznal Weaver a vysvětlil myšlenku skladby a nepřímo i rozpad Casey.

Great Grief vypráví o uvědomění Weavera, že účinkování v Casey na něj mělo destruktivní dopad. „Měl jsem pocit, jako bych rozmnožoval svou bolest,“ popsal každodenní pocity z koncertování zpěvák.

Casey jsou ale zpět v plné síle a Weaver ubezpečil, že za poslední roky osobnostně vyrostl. „Moje vlastní nepohodlí mi připadá jako nízká cena za kolektivní radost a katarzi, kterou jsme z naší komunity cítili.“

Poslední desku pojmenovanou Where I Go When I Am Sleeping vydali Casey v roce 2018.

Vložit komentář

Zkus tohle