Dvacet nových kapel do sestavy Brutal Assaultu 2021

novinka

Brutal AssaultLetošní šílený rok dozněl, máme pro vás novou várku potvrzených kapel pro nadcházející ročník 2021. A jde opravdu o várku, protože nových kapel do sestavy festivalu je hned dvacet a pokrývají celé spektrum žánrů, aniž by se zapomnělo na jakýkoli!

Všechny pravověrné metly ke koupi lístků zajisté vybičuje zpráva, že máme potvrzenu thrash legendu z Bay Area, která se stala předchůdcem Machine Head. Ano, přijede Phil Demmel a obnovení VIO-LENCE! Ti by v době konání festivalu již měli mít nové EP, takže se těšte i na nový materiál! Do thrashové skládačky line-upu ještě přihazujeme Brity ONSLAUGHT, kteří s letošní deskou „Generation Antichrist“ žánr posunují na novou úroveň brutality, a technické deathrashery REVOCATION, kteří nadmíru chytře oscilují mezi tradicí 80. let a techničtější modernou!

Sestava Brutal Assaultu však není jen o ničivé síle. Také se chcete nehledě na žánry pobavit, a tak na naše podia vtrhne hnedle trio stoner rockových kapel, při jejichž setech pivo nepochybně poteče proudem. Mohutný moshpit na populární šprýmaře RED FANG určitě rozkýve i pódium, to samé při setu vitálních heavy rockerů CLUTCH. Třetím je JOHN GARCIA a jeho The Band of Gold, majitel nezapomenutelného hlasu legendárních Kyuss!

Nyní trochu death metalu. Jeho melodickou a atmosférickou odnož bude dvakrát zastupovat Finsko: INSOMNIUM a MORS PRINCIPIUM EST! Tu rychlejší a progresivnější polohu naopak Amerika. Vítejte v sestavě Trevora Strnada a melodiky THE BLACK DAHLIA MURDER, úderné progresivce RIVERS OF NIHIL a ujeťáky NEKROGOBLIKON s jejich skotačícím zeleným mužíkem. A zapomenout nemůžeme na dánský kvartet adorující bezostyšně prohnilý zvuk - UNDERGANG. Ugh!

Bez experimentů a legend se ale naše soupiska neobejde. Pionýry industrial/elektro rocku DIE KRUPPS asi nemusíme představovat. Na kontě mají novu desku a do tria s dříve potvrzenými Front Line Assembly ještě přihazujeme průkopníky českého EBM, mistry provokace, posly zla a krále tuzemské tvrdé elektroniky VANESSA! Těšit se můžete také na definitivně potvrzené Nory MANES, kteří ve své jedinečné hudbě bez hranic mísí rockové a elektronické žánry i s tvrdými kytarami, a neméně zajímaví zajisté budou i uznávaní míchači deathu a doomu z Holandska, obnovení PHLEBOTOMIZED.

Ostrý hardcore punk hybrid ze Severní Kalifornie, do něhož se dost dostává metalová dravost, přijde na řadu se sympaťáky DEATH BY STEREO.

Jsme u konce. Nemějte ale strach, black a doom metal neabsentuje. Melancholii z Německa dovezou námořní (funeral) doomaři AHAB s murmurem hlubokým jako Mariánský příkop, epickou směsici atmosférického black metalu s příměsí sludge/post-hardcoru v temném vesmíru Brutalu budou naopak šířit REGARDE LES HOMMES TOMBER a na atmosférické vlně se ponese i vystoupení WINTERFYLLETH, neb v  emotivním blacku Anglánů odhalíte i doomové či pagan-folkové scenérie.

Brutal Assault 2021 tentokrát proběhne v pěti monstrózních dnech v termínu 10.-14. srpna 2021. Ze sestavy festivalu čítající na 150 interpretů jsou aktuálně potvrzeny ⅔ interpretů, takže další nová jména budou nadále přibývat. Pokud nás chcete jakkoli podpořit, zajistěte si svoji vstupenku co nejdříve. Těšíme se na vás!

Vstupenky: https://brutalassault.cz/cs/tickets
FB event: https://www.facebook.com/events/493050868165392

--

Update: Ahab, Clutch, Death by Stereo, Die Krupps, Insomnium, John Garcia, Manes, Mors Principium Est, Nekrogoblikon, Onslaught, Phlebotomized, Red Fang, Regarde Les Hommes Tomber, Revocation, Rivers Of Nihil, The Black Dahlia Murder, Undergang, Vanessa, Vio-Lence, Winterfylleth

Dosud potvrzené kapely:
1914, ABBATH, THE AGONIST, AHAB, ALCEST, ARCTURUS, AS I LAY DYING, ASPHYX, ATARI TEENAGE RIOT, AUTHOR & PUNISHER, BAEST, BELL WITCH, BENIGHTED, BEYOND CREATION, THE BLACK DAHLIA MURDER, BLOOD INCANTATION, BLOODBATH, BUTCHER BABIES, CATTLE DECAPITATION, CLUTCH, CRADLE OF FILTH, DARK FUNERAL, DARKEST HOUR, DEATH BY STEREO, DENIAL OF GOD, DESPISED ICON, DEVIN TOWNSEND, DIE KRUPPS, DRACONIS INFERNUM, EVOKEN, EXCREMENTORY GRINDFUCKERS, EXHORDER, EXHUMED, FLESHGOD APOCALYPSE, FRONT LINE ASSEMBLY, FRONTIERER, FUELED BY FIRE, GAAHLS WYRD, GATECREEPER, GOD MOTHER, HAVOK, HENTAI CORPORATION, IMPERIAL TRIUMPHANT, INSOMNIUM, JOHN GARCIA, KATATONIA, LEPROUS, LIFE OF AGONY, LOST SOCIETY, M.O.D., MALEVOLENCE, MANES, MASS INFECTION, MAYHEM, ME AND THAT MAN, MELT-BANANA, MERCYFUL FATE, MORS PRINCIPIUM EST, MUNICIPAL WASTE, MYRKUR, MYSTICUM, NAILED TO OBSCURITY, NECROPHOBIC, NECROT, NEKROGOBLIKON, NOCTURNUS AD, ONSLAUGHT, OTTONE PESANTE, PARADISE LOST, PENSEÉS NOCTURNES, PENTAGRAM, PHILIP H. ANSELMO & THE ILLEGALS, PHLEBOTOMIZED, PSYCROPTIC, PSYKUP, RAZOR, RED FANG, REGARDE LES HOMMES TOMBER, REVOCATION, RINGS OF SATURN, RIVERS OF NIHIL, SACRED REICH, SHADOW OF INTENT, SIGH, SLAGMAUR, SOEN, SOREPTION, STATIC X, STRIGOI, SUFFOCATION, TERROR, TOXIC HOLOCAUST, UADA, UNDERGANG, VALKYRJA, VANESSA, VENOM, VIO-LENCE, VITRIOL, VOICES, VOLA, WHILE SHE SLEEPS, WINTERFYLLETH, WOLVES IN THE THRONE ROOM

Vložit komentář

bizzaro - 06.01.21 12:55:23
nechci čerta, teda mizzyho malovat na zeď.......
kdyztak zas naka meziverze no
Darkane - 05.01.21 17:19:10
Hlavně ať nás zase pustí aspoň na chvíli na pivo do díry jako loni:-))
brutusáček - 05.01.21 15:13:27
nechci čerta, teda mizzyho malovat na zeď.......ale nemyslím si že BA letos proběhne tak jak by proběhnout měl... chtěl bych se ale splést :/
mIZZY - 05.01.21 13:08:59
Tož uvidíme, jestli to letos vyjde :)
bizzaro - 05.01.21 11:11:11
Nebyli Manes už potvrzení dříve? Nebo to bylo jakože na ten loňský ročník, co se nakonec nekonal? :)
2019 Manes odpadli ze zdravotních důvodů, 2020 byl odsunut, ale na 2021 pak nemohli potvrdit, coz se nakonec ale povedlo, čili teď jde skutečně o opětovne potvrzení
mIZZY - 05.01.21 10:45:49
Nebyli Manes už potvrzení dříve? Nebo to bylo jakože na ten loňský ročník, co se nakonec nekonal? :)

Zkus tohle