Ceny Břitva vstupují do druhé dekády

novinka

Břitva 2011

České výroční rockové ceny Břitva, které mají za sebou již deset ročníků, zahajují druhou dekádu své existence. Připraven je jedenáctý ročník těchto odborných publicistických cen, jež doplňují a rozšiřují obzory nastavené novými cenami Apollo a Vinyla, jakož i žánrovými Anděly. Hlasování právě probíhá a vyvrcholí koncertem, který proběhne 10. března 2012 na již tradičním místě v brněnské Melodce.

Vyhlášení a ocenění nejlepších tvrděrockových počinů uplynulého roku bude obvyklým zpestřujícím rysem večera, jehož těžištěm se stane vystoupení pětice předních i méně známých kapel české tvrdé scény. Mezi vrcholy by mohl náležet výkon kdysi blackmetalových HEIDEN, kteří stále ještě nedávným albem "Dolores" brilantně potvrdili svůj ohromující stylový a výrazový rozkvět. Mezi hlavní taháky by měl patřit folkmetalový CRUADALACH, jehož rostoucí popularitu v minulém roce zdůraznily hned dva vydané počiny. Nejzkušenější skupinou večera budou F.O.B., jež zdobí plynulý vývoj do fáze jakéhosi modernizovaného a vokálně pestrého death metalu. Něco podobného, ale ještě v mnohem tvrdším a syrovějším podání předvedou SMASHED FACE, těžící z rok staré albové novinky. Sestavu kapel doplní zatím méně známý, ale o sobě dobře dávající vědět thrashmetalový UNBORN.

Kdo nahrál Album roku či jaké budou oceněny videoklipy, festivaly, média, firmy a jiné události, lze zatím pouze tušit nebo odhadovat, stejně jako to, která další trojice "zasloužilých" kapel vstoupí do loni založené Galerie legend. To vše lze sledovat také na webových stránkách www.cenybritva.cz.

Vložit komentář

Zkus tohle