Metalgate Records uvádí: Demimonde – Cygnus Oddyssey

novinka

Atmosféra, epičnost, technika i progresivita. Všemi těmito slovy se dá popsat nejen značně experimentální, ale také extrémně metalový projekt DEMIMONDE, který se zjevil na přelomu tisíciletí jako všeobecně opěvovaná reakce na vlnu avantgardního metalu přicházející z chladného, ale na kvalitní metal bohatého severu. Pak se po kapele bohužel na mnoho let slehla zem. Až doteď, kdy nová fošna Cygnus Oddyssey volně navazuje tam, kde pradávno skončila koncepční vesmírná opera Mutant Star.

Nové album je speciální v mnoha ohledech. Nejen, že představuje umně namíchaný unikátní koktejl temnějších metalových žánrů. Nejen, že se na jeho realizaci podílela řada velmi zajímavých hostů včetně Ashoka, českého želízka v ohni sestavy slovutných Cradle Of Filth. Ale také vychází pod křídly MetalGate Records v překrásném digipakovém balení formátu A5, jehož booklet obsahuje i jednadvaceti stránkový celobarevný komiks doprovázející příběh desky. Cygnus Oddyssey je totiž koncepční album pojednávající o cestě obyvatel světa Mutant Star za vzdálenou hvězdou Cygnus, aby začali znovu poté, co jejich původní domovský svět pohltila apokalypsa. Máte rádi sci-fi? My rozhodně!

Toto druhé dějství kosmické metalové opery je načichlé jak blackem a deathem, tak elektronikou nebo orchestrální hudbou. Nahráno bylo hned ve třech studiích, přičemž mix a mastering si vzal na starost Zdeněk Čepička z Postcards Of Arkham nebo Forgotten Silence a výsledek rozhodně stojí za to!

Druhé studiové album DEMIMONDECygnus Oddyssey vychází u MetalGate Records ve formátu digibook. Exkluzivně si jej můžete zakoupit ve stánku MetalGate na 21. ročníku festivalu Brutal Assault, a od 15.8. pak na MetalGate e-shop, na jednom z prodejních míst jejichž seznam naleznete na našich stránkách, nebo digitálně na portálu Metal OnLine.

www.demimonde.cz
www.metalgate.cz

Vložit komentář

bizzaro - 01.09.16 14:03:13
Tak jsem to dal cely a davam palec nahoru. Riffaz mi na nekolika mistech dost evokuje Pestilence v obdobi Spheres, coz je samozrejme dobre!:)
tvl, parada, od takovyhokritika, se dmu pychou :D Pestivlence a Gochira asi misty riffove nejbliz,co tak dokazu sam pochytit
martin - 01.09.16 13:05:09
Tak jsem to dal cely a davam palec nahoru. Riffaz mi na nekolika mistech dost evokuje Pestilence v obdobi Spheres, coz je samozrejme dobre!:)

Zkus tohle