Autor: 70 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Menschenmühle

KANONENFIEBER - Menschenmühle

Koho láká válečná tématika a přitom holduje atmosférickému pojetí black metalu, pro toho je deska Kanonenfieber (jako) stvořená. Vysoká kvalita schovaná v podivném obalu.

KanonenfieberMusím uznat, že člověka za projektem Kanonenfieber obdivuji. Udělal sám desku, která se směle může měřit s nejlepšími (post-) black metaly s válečnou atmosférou. Jako první se ke srovnání samozřejmě nabízí Minnenwerfer se svým albem Alpenpässe a Panzerfaust. Panzerfaust tématem vychází z druhé světové války, Minnewarfer a Kannonefieber se inspirují Velkou válkou. Hudebně všechny tři kapely kombinují atmosférický black metal s post-blackem, ale zapojují i přímočaré, ryze blackmetalové prvky jako sypačky a tremolo. A u všech kapel platí, že to dělají kvalitně.

Kanonnenfieber na své debutové desce mají blíž k agresivnější poloze Panzerfaust, přičemž tu tvrdě metalovou složku obstarává především bicí baterie a zpěv. Použita je hodně zdařilá a srozumitelná němčina, která svým přísným frázování materiálu vtiskává nejen zmíněnou agresivitu, ale je zajímavá obsahem. Naopak kytary, a vyplyne to tím víc, čím více prostoru albu dáte, mají části vysloveně post-blackové, vedle klasické blackové riffáže. Razantní i „intelektuálnější“ poloha jsou slušně vyvážené a tak přímočaré hity jako Dicke Berta střídají songy, kde prim hrají rozkládané plochy – například Die Schlaft bei Tannenberg. Celé to dohromady funguje překvapivě dobře a padesát minut strávených s Kannonenfieber pro milovníka black metalu určitě nebude ztracených.

Lidský mlýn od Dělové horečky (o tomhle mluvím, když říkám, že němčina se k materiálu výborně hodí) má samozřejmě i svůj limit. Poslechnout si ho desetkrát bezpochyby stačí na odhalení všeho, co nabízí, a ty „hitovější“ části, kde například bicí navazují na kulomet (Ins Niemnadsland), omrzí bohužel i dřív. Přesto doporučuji vyzkoušet, protože oproti například Viktorii od Marduk je tohle album příjemným překvapením, které za ošklivým obalem nabízí dobrou žánrovou muziku.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze

aktuálně

diskuze