Autor: 80 Uživatelé: 75 Tvé hodnocení: hodnoť
Terrestrials

ATROX - Terrestrials

Náhradou za neuskutečněnou recenzi bjork.vespertine (nějak jsem to nezvládl) může být následující kritika.

ATROX pocházejí z chladného Norska, ovšem ani zde, stejně jako u tactile.gemma, nejde o black metal. Pokud jsem zmínil TG, tak to nebylo nadarmo - Monika (zpěv a klávesy) a Rune (kytara a basa), v TG účinkují... "Terrestrials" je 3 deskou této čtyřčlenné formace (celek doplňují Eivind - kytara a Tor Arne - bicí) a firemní škatulka hlásí schizo metal...
Popravdě řečeno tato třetí deska je mé první velké setkání s ATROX. Proč velké? Slyšel jsem jednu skladbičku z "Contentum" na kompilačce (zdravím K8a) MERDUS/DRECKUS.SICK.MIX.VOL.I. První poslech i té jediné písně ve mě nic zvláštního nevyvolal, jenom fakt, že hudba je dobrá, ale ten zpěv je trošku mimo... Důkladnější poslech, stále jsme u té samé kompozice, ve mě vyvolal touhu po dalších posleších... a než jsem se nadál a opatřil si "Contentum", bylo venku nové CD.

!!!UPOZORNĚNÍ - následující řádky vyžadují znalost alb arcturus.la.masquerade.infernale a
aghory, a především tvůrčí potenciál!!!

Vrátím se ještě ke škatulce schizo metal... čert ví co si pod tím představit, ale když poslouchám "Terrestrials", tak musím uznat, že na tom něco bude... A jak bych to upřesnil pro ty, kteří ještě CD neslyšeli? Vem te si třeba arcturus.la.masquerade.infernale a ve soundforge (nebo nějaké jiné mju:zik utilitce) se pokuste odstranit garmovi vokály... po té některé riffy (v místech, pokud se vám to podaří, jen jediný nástroj, třeba klávesy) tak o 10 vteřin zpomalte a dostanete něco podobného co slyšíme od nástrojové sekce ATROX, no a už zbývá jen maličkost, najděte si dost šílenou babu, která vám tam nazpívá vokály... resp. různé skřeky a nelidské hlasy, jako kdybyste se ocitli na sabatu někde na blízkém východě.

Tak nevim, jestli jste z toho moudří, a tak to trochu ještě zamotám, a místo arcturus si představte třeba aghoru. Nebo možná vytvořme v naší oblíbené aplikaci SF mix aghory s arcturus a budeme blíže k výsledné produkci ATROX. Ovšem měli bychom se vyhnout jedné chybičce, která unikla hudebním inženýrům ATROX - monotónost, album by potřebovalo trochu více okořenit... Pokud se této chybě vyhneme, věřte, že uděláme minimálně stejně velkou díru do světa jako ATROX s "Terrestrials".

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Atrox, Terrestrials, \, progressive metal

aktuálně

diskuze