THE LURKING FEAR - Out Of The Voiceless Grave

recenze
MXL
Hodnocení:
7.5

Úderný a vpravdě primitivní death metal skandinávského střihu vzor 1990 prolezlý plísní s typickým rachtavým hlukem není jen rubačkou, hraje se tu taky na pocity.

The Lurking FearObejměte slizké chapadlo a vydejte se v hájemství zlomyslných shoggothů do znepokojujících, starobou prolezlých základů zapomenutých budov kdesi v kopcích jižně od Arkhamu. Tam vás zastihne divoká bouře, tak podivně páchnoucí, ohlušující, stále měnící tvář a směr. Jediné, co mysl zmítaná snovými halucinacemi rozeznává, je vrzavý a skřehotající chór v poryvech skučících živlů: Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn...

Úderný a vpravdě primitivní death metal skandinávského střihu vzor 1990 se odehrává pod dirigentskou taktovkou astrální mumie nebožtíka H.P. Lovecrafta. Práchnivý opus prolezlý plísní a množstvím dosud nepojmenovaných mykologických jevů se vyznačuje typickým rachtavým hlukem podladěných kytar a bezohledně tepajícími bubny, což potěší především vyznavače přímočarého oldschoolu. Není to ale jen rubačka, hraje se tu taky na pocity, a tak můžeme znepokojeně zaznamenat atmosféru číhajícího strachu.

The Lurking Fear

Typickým příkladem takové lekce z příručky smrtící hrůzy budiž Infernal Dread nebo Winged Death. Pro další představu lze doporučit i uzemňující a tíživou tirádu pro neúspěšné absolventy Miscatonické univerzity s romantickým titulem Tentacles of Blackened Horror. Nahrávka působí při 13 skladbách (určitě náhoda) kompaktně, zlovolné drcení archaických riffů zahřeje ledovým světlem a pobaví na účet umrlcův.

Hrubý a neotesaný bordel v podání The Lurking Fear mají na svědomí provařené kreatury z panteonu Prastarých, neúnavně zvěstující děsuplně chorobná mystéria Nyarlahotepova: chrlič Tomas Lindberg (At the Gates, Disfear), bassman Andreas Axelsson aka Dread (Disfear, ex-Edge of Sanity, Marduk), slovutný maestro Adrian Erlandsson (At the Gates, The Haunted) a sekeromlatci Jonas Stålhammar (God Macabre, ex-The Crown) a Fredrik Wallenberg (ex-Embalmed). HAIL CTHULHU!

Vložit komentář

Zkus tohle