SCHNAAK - Wake Up Colossus

recenze
kotek
Hodnocení:
7.5

Schnaak se u mě zapsali minulou deskou jako syrovej noise rock s příchutí zamotanejch rytmů, rokenrolovou hitovostí a skvělým bubeníkem. Bezprostřední, intenzivní, prostě kolem a kolem pěkný. Schnaak ale dospěli. Novinka přemýšlí, rozvažuje, měří, dělá těžký rozhodnutí.

SchnaakSchnaak už se u mě zapsali minulou deskou Women on Ships are Bad Luck. Docela syrovej noise rock s příchutí zamotanejch rytmů, rokenrolovou hitovostí a skvělým bubeníkem. Bezprostřední, intenzivní, prostě kolem a kolem pěkný.

SchnaakWake Up Colossus svým názvem napovídá, že by mohlo jít taky o adrenalinový dobrodružství, ale tenhle sen se rozplyne po první písničce. Schnaak totiž dospěli. Ten tam je rozmazlenej fracek, co řekne, co mu přijde na jazyk. Novinka přemýšlí, rozvažuje, měří, dělá těžký rozhodnutí. Bicí nekvapí dopředu, ale spíš se lámou, kroutěj, honěj vlasní ocas. Nad tím vládnou kytary, ale zapomeň na hory not, hlavní je měřit, měřit rytmy, měřit harmonie, měřit míru zkreslení. Pozlátko pak přichází v podobě sladkejch hrátek s elektronickejma udělátkama a cukrkandlovejch vokálů, člověk z toho cejtí koketování s, odplivni síru, vyčisti zuby, říct to musíš, popem.

Schnaak liveČásti dávaj dohromady celek, a celek tady působí jako pečlivě, puntičkářsky poskládaná koláž. Pestrost přichází trochu na úkor energie, některý věci by možná ještě šly odstřihnout (konkrétně mám na mysli koketování s vokálama, který mi přijdou trošku nadbytečný), ale jinak musím chválit.

Kde minulá deska ještě měla potenciál se v rámci žánrový produkce ztratit, nová deska nasazuje jasně rozpoznatelnou pleťovou masku. Delikátní najazzlý rytmy, zvukový experimenty s kytárou a elektronikou, podivně přiskříplý harmonie, ale neboj se přehnanýho experimentování, hlavní je hezká písnička. Koneckonců se můžeš přesvědčit teď v neděli v Café na Půl Cesty, kde to Schnaak rozbalej naživo…

Vložit komentář

D. - 10.10.11 16:58:07
bizz: jojo, to bylo tehdy jak si ban zlomil nohu a nikdo mu to neveril :D
bizzaro - 10.10.11 16:42:14
Kotku, Schnaak hrali loni v K4, jak jsme na nich byli?
D. - 10.10.11 15:04:54
schnaak vcera super! nazivo to fakt zabiji. pridat vokaly mi naopak prislo jako dobrej napad - je jich tam par a vetsinou pouzity fakt dobre.
bizzaro - 10.10.11 09:56:11
shit, my vcera brutalni uklid ve zkusebne. no Vlada psal, ze Schnaak jsou Schnaak i ve dve rano, musela byt prdel
kotek - 10.10.11 09:09:18
včera vydatné...

Zkus tohle