PIGSTY - Planet of the Pigs 2.01

recenze
Agnes
Hodnocení:
7

Zvuk je hlasitý, přitom plný, všechny nástroje krásně slyšet, neztrácí řezavou hutnost; jedna z nej nahrávek poslední doby. Topi méně prasácky kvíká, posunul se dost do HC poloh a stejný nádech lze sledovat v muzice; neubírá to na kvalitě. Experimentálnější kusy a netypické vsuvky z rozličných samplů jsou rozpuštěny v celé tvorbě, do celku sedí a dodávají punc originality. V dnešní době tolik nedostatkového zboží.

pigstySvou zálibou v prasátkách jsem se nikdy netajila a ani vyškovská „prasata“ mému zájmu neunikla. Osobně jsem PIGSTY sledovala především prostřednictvím jejich živých vystoupení, která mají pokaždé tu správnou grindovou atmosféru a na tuzemské scéně kvalitativně rozhodně vyčnívají. Nutno však podotknout, že oproti deskám je jejich live sound trochu odlišný.

Při prvním vložení jejich dílka Planet of the pigs 2.01 do přehrávače jsem dokonce asi pět sekund přemýšlela, zda se vůbec jedná o PIGSTY. Možná je to způsobeno i tím, že Topiho hlas je na desce mnohem méně kvíkavý a je posunut spíše do hardcorovějších poloh. Stejný nádech HC lze sledovat také v jejich muzice. To ovšem nic neubírá na její kvalitě. Je znát, že si Prasátka ve svém vyškovském studiu opravdu vyhrála. Celá deska má naprosto parádní zvuk, přecházející odnabroušených kytar až po netypické vsuvky zrozličných samplů, které někoho možná i hodně překvapí, ale ve výsledku do celku nepochybně sedí; navíc mu dodávají punc originality, v dnešní době tolik nedostatkového zboží.

pigsty

V neposlední řadě nelze nezmínit zdařile provedené digipakové balení, jehož součástí je i bonusové DVD 10 Years of the Universe Pigs Occupation – obsahuje téměř vše, co by asi fanoušek PIGSTY mohl ocenit. Je zde poměrně rozsáhlá galerie fotek, plakátů, obalů všech desek, ale i slušná řádka videí. Konkrétně videa na mě zapůsobila nejvíce, především ta, která jsou staršího data (odehrávají se například na Brutal Assaultu v době, kdy by ho dnešní náctiletý metalák sotva poznal... :)). Celkově povedené dílko se vším všudy, za které se PIGSTY nemusí stydět ani za hranicemi. Zřejmě jim ta Amerika jen prospěla...

Vložit komentář

rapletty - 08.01.11 00:12:11
jedna z nejlepsich veci co tady kdy vylezla.... jsem z toho slusne zakadeny.....prca me, ze nemuzu byt zetra ve vyskove, takze vsechno nej beermann
VQ - 06.01.11 21:09:40
Parádní deska! Moc na rubačky nejsem, ale téhle desky se nemůžu nabažit. Hravá, chytrá, chytlavá. A Demon Alcohol je hymna všech alkoholiků. Na zdraví :-)
bizz - 06.01.11 16:41:33
jo taaaak :) tohle si uz nemuzu pamatovat, moc piv a brk a vseho dalsiho prolezlo mym telem ;-))))
annal - 06.01.11 16:25:45
bizz: Ten jejich experimentalnejsi projekt s DeSedem na Pigs Are Back se jmenoval Quadamage, ne?
bizz - 06.01.11 15:23:03
co znamena termin zquadamagovala? :)
annal - 06.01.11 15:20:24
Jinak sorry za odflaknutou recenzi, ale RM kvuli svejm upominkam dostali prednost a kdyz sem mel Planetu skoro dopsanou tak mi odesel disk.
annal - 06.01.11 15:13:04
Sud: Pred par mesicema sem to hazel do omacek, ale vyhledavani to nenaslo. Mas to v mailu.
Sud - 06.01.11 14:38:08
lol, annal. sauce prosim?

Zkus tohle