PAINFUL DEFLORATION - Antihuman Antisocial

recenze
consPiracy
Hodnocení:
8

Přes neuvěřitelně stupidní název kapely její kompozice znějí slibně, svěže a v určitém ohledu netradičně. Agrese živelná jako tornádo, vzdouvající se kytarové peřeje a prominentní řev v nenávistně prudkém tempu a animální brutalitě. Zpomalující pasáže lehce zavánějící mátožným slamováním, ale klasické grindové prvky rozdávají jednu pleskanici za druhou.

Painful DeflorationTuhle kapelu jsem před necelým půlrokem objevil úplnou náhodou, když jsem se prokousával nepříjemně zakončeným pracovním týdnem internetovou doménou Myspace. Okamžitě jsem si ji oblíbil. Možná to bylo díky náladě, kterou bych označil výrazem ze slovníku vulgarit, ale okamžitě jsem jí přišel na chuť; ta agrese, živelná jako tornádo se vším tím vzruchem, vzdouvajícími se kytarovými peřejemi a prominentním řevem mě hecovala, až jsem měl co dělat, abych usnul. Poslouchal jsem druhou studiovku Esthetic Research Laboratory a slíbil si, že si tu nadcházející ujít nenechám. Antihuman Antisocial mi pod kudlu přišla jen krátce po splitku s AGATHOCLES a z prvních tónů mi bylo hned jasné, že vše zůstalo při starém, tedy přesně tam, kde to má být.

Je sice pravda, že se do popředí napasovalo výhradně jméno Alexe, jemuž živě přizvukují další dvě, ale na tom by nebylo nic až tak zvláštního. Jenže pro tentokrát se do studia nevydal sám, jak tomu bylo v minulosti, ale s pomocí řvoucího epileptika Meata Zombieho; samotného ho v tom ale nenechal. Nahrávalo se zároveň v Rusku i na Ukrajině a všechen ten robustní zvuk uvařil v domácím vařiči Brain z JIG-AI. A je to pěkná prácička, to rozhodně!

Painful Defloration liveMnohdy mě ve spojení s Antihuman Antisocial napadají přirovnání právě k téhle partičce (a taky k FLESH PARADE, REGURGITATE a AGORAPHOBIC NOSEBLEED), ale to jen v případech, kdy Ukrajinci zpomalují nenávistně prudké tempo v pasážích lehce zavánějícími mátožným slamováním a tendencí přizpůsobovat si okolní krajinu. Dal bych nevím co za to, slyšet takhle energickou přestřelku v živém znění s poctivým zvukařem stejně libově, ale to jen tak snadné nebude. S tímhle ambasáblem to nebude jen tak.

Painful Defloration liveNejenže do toho pere vší silou hlava nehlava – což si nevysvětlujte mylně, protože on naopak hlavu používá, ale taky kombinuje vokální linky jednu přes druhou, až se z toho točí hlava jako na kolotoči, a do kytar cpe víc efektů a příchutí než moje máma do maďarského guláše. (Ale ta basa zní krásně, což?) Zpěvy sice nejsou nejsilnější stránkou, přeci jen se oproti svým souputníkům drží určité rutiny grindového jódlování a neurvalých flákanců plicních masáží, ale vůči instrumentálním eufoniím si zas tak špatně nestojí. Strojovou bicí kamufláž z dřívějška vystřídal poctivý humanoid a klasické grindové prvky ruku v ruce s rychlostí a animální brutalitou rozdávají jednu pleskanici za druhou. Jo jo. Rozvaha a chuť po souladu zdánlivě nesouladného jde i v tak těžkém vzorci podělit prvkem bezmyšlenkovitosti a výsledek je v kladných hodnotách.

Ačkoliv všechny kompozice zní slibně, svěže a v určitém ohledu netradičně (vyvarují se nadměrné jednolitosti a skrze zuby cedí nápadité motivy s věcnou myšlenkou), nejsem si tak úplně jist, jestli si podobné věci budu pouštět v jiných než v případech vlastní destrukce, kdy hledám účinný způsob ventilace. Určitě ne k zamyšlení nad ranní kávou nebo v davu přiopilých hooligans cestou z Bazalů na hlavní nádraží. Ale rozhodně nemůžu tvrdit, že si Antihuman Antisocial u mě stojí hůř než jeho předchůdce. Jestli si čas od času dáte svěží a zvrhlou ražbu kovovou slupkou železobetonové konstrukce s duchem otce vzpírajícího se monotónním souputníkům v prázdných lovištích, tak si dejte právě tohle.

Vložit komentář

bizzaro - 08.05.11 12:05:35
pan Huml byl skolnik, ne? takze k Alexovi to neni zas tak spatny prijmeni :)
bros - 06.05.11 18:49:55
jsem psal já. bros.
huml - 06.05.11 18:49:16
huml je dost nechutnej nick :-)
Huml - 06.05.11 17:01:10
občas neni k pochopení vo čem, že to autor recenze mluví
bizzaro - 06.05.11 14:10:45
mluvil jsem o zvuku kytary, neni to k pochopeni? :)
Annal - 06.05.11 13:34:22
Jedna z nej lonskejch grindovek, ale Gigan me teda pri poslechu nenapadli ani jednou...
brutusáček - 06.05.11 11:49:49
pokus pyczo edit..taky umim děkujeme marastu ;-)
brutusáček - 06.05.11 11:49:25
tak to jsi dobrej džedáj...mi to nejde
DW - 06.05.11 11:03:31
už umim double post:)
DW - 06.05.11 11:03:30
jak to myslel Conspi s tim názvem? Víš jak to bolí jako??
bizzaro - 06.05.11 10:28:52
ty woe, ono je to fakt jako dobry! nasypany, zvlastni kytarovy napady, kdy tam jsou slyset i harmonie a sem tam "melodicky" vypady a takovy az grind-alternativni pokusy :) a zvuk kytary je prisnej, docela ojedinelej.. i kdyz mi neco (ale co?) jemne pripomina (Gigan?). jak to myslel Conspi s tim estetičnem?
LordSnape - 06.05.11 09:04:31
Jj, souhlasím. Název je skutečně masakr, skoro mě to i nutí k poslechu i když tomuhle žánru moc neholduji. :D
brutusáček - 06.05.11 00:33:57
tohle má minimálně 6-7 bodů za název

Zkus tohle