MORBID ANGEL - Illud Divinum Insanus

recenze
brutusáček
Hodnocení:
3.5

Morbid Angel po několikaleté studiové stagnaci vytvořili něco, o čem si myslí (?), že je moderní pojetí death metalu. U zanícených fandů nepochodí, stejně tak jako neprošli testem nezávislého posluchače. Slabý zvuk, vyčpělé nápady, chudá sóla a deska plná momentů připomínající vesnickou diskotéku zničily jakékoli rozumné hodnocení.

Včera po osmi letech od předchozího počinu Heretic oficiálně vyšla nová deska Morbid Angel pod názvem Illud Divinum Insanus a jak už to tak bývá, unikla samozřejmě na internet dřív. Tamtamy českého internetu se zastavily, aby se v zápětí spustila vlna hněvu, nenávisti a slz za padlé hudební hrdiny. Ano, Morbid Angel po krásných 8 letech od, řekněme epicky popsaného, díla Heretic ušli kus daleké cesty plné kvalitního kokeše a prvotřídního durmanu (zřejmě), a když se z toho všeho probrali, stavěli se pro rady, jak udělat desku, která by nejraději reflektovala dobu a byla moderní, u kolegů z Metallicy. Ale dost infantilního kopání do kamarádů, kterým se ve středu, kdy deska unikla na net, zbořil svět. Já je chápu a jejich názory na desku beru, leč poslechnout si to, abych vám pár řádků nad tím rozlitým mlékem sepsal, jsem nakonec taky musel.

Morbid Angel logoTakže, deska začíná solidním epickým intrem a tím defakto končí vše pod jmenovkou Morbid Angel, protože následující vál zřejmě připravili nějací kluci z Horní Dolní, kteří vzhlížejí ke švédské diskomodle Pain. Na začátek moc těžká soda, jenž připomíná nevydařený d’n‘b ráno na dohořívající párty. Nevadí, jede se dál. A další vál už jeví známky pekelníků, letmým zasólováním se připomene chuť Floridy, zbytek výplně skladeb připomíná lehce „naspeedlej Amon Amarth“. A tohoto mají Morbid Angel na této desce dost k rozdávání. Až se čtvrtou skladbou mi to pomalu dochází… koho mi připomíná zpěv… nestora etno-metalu Maxe Cavaleru - vokál v jedné řadě v doprovodu hudby jednoduše houpavé, proplánované a předvídatelné; tady tuším to, kam se chtěl před třemi deskami dostat právě Max (pravověrný fanoušek MA dostává opravdu silnou kávu). Z páté I am Morbid pro změnu větřím velký stadiónový hit a pohled na zástupy těch, kteří desku už teď považují za neskutečný progres v metalu (pozn. Bizzaro: Že by Vlastimil666?), jak v jedné ruce s kelímkem a druhou ve znaku tajemného metalového paroháče se sborovým „I am Morbid!“, bude opravdu monstrózní. (Nás to čeká na Brutal Assaultu.) Skladba jako 10 More Dead víc sluší dnešní tváři Sepultury, protože ona tento styl podobný thrash-coru hraje. Co to dělá na desce MA opravdu netuším, ale nutno dodat, že to aspoň patří k tomu lepšímu. Přichází recenzentova nejoblíbenější skladba z celé desky
 Destructos Vs. the Earth / Attack. Vůbec nevadí, že hudebně je to klon Static-X a Roba Zombieho, protože ten název je epický už tak. Po tancovačce následují opět kousky z toho lepšího, co deska nabízí a troufám si říct, že Nevermore je asi tím nejlepším, co MA za těch osm let vyplodili. Zpěvný popěvek dá opět tušit velkou budoucnost pro koncertní využití. Stejným postupům se těší i následující skladba, která před posledním dvojblokem dá naposledy vzpomenout, že MA kdysi dobří byli. Ale veškeré atributy jejich nápadů krutě odvlál čas. Desku prakticky doposlouchávám z nutnosti, takže poslední dvě variace na Deathstars řízlé změklým NIN a Marilyn Mansonem čtoucího Pýchu a předsudek přežívám se zaťatým zubem. Vize death metalu pro 21. století v pojetí Morbid Angel nabylo extrémních rozměrů.

Morbid AngelAbychom si rozuměli a uťali zlý jazyk, desce jsem věnoval několik poslechů, avšak snaha pochopit účel toho, proč Morbid Angel vydali takovou desku, mi stále uniká. Rozhodně nejsem a nikdy nebyl pravověrec Floriďanů a účelem výše popsaného není se smíchem desku shodit účelově.
 Morbid Angel vnímám jako kapelu, která ovlivnila spousty dalších, mladých kapel. Kvalitních riffů a skladeb za svou kariéru sepsali taky mnoho. Ale za cenu znít moderně zničit svou legendu? MA vytvořili směsici toho nejklišovitějšího, co metal ve své „populární“ podobě může nabídnout. Tohle se dá stejně klišovitě ukončit větou „kdyby tohle nenatočili Morbid Angel, neštěkne po tom ani pes“.

Bez srovnání s předešlou tvorbou, ale ve srovnání s tím, co vytváří jak nové spolky ale i starší legendy, co pamatují časy stejné jako MA, docházím k velmi smutnému resumé. Za hezký obal a disco-death metal ode mě sklízí 35.

Vložit komentář

brutusáček - 26.02.18 22:22:55
tahle recka je v topu čtenosti, jsem rád, že jsem u toho před sedmi lety mohl být :D
DR - 26.02.18 09:18:41
stydím se, za mě cca 7/10
gába - 25.02.18 21:30:25
Jako 1/10 ne, ale 4/10 je reálný
gába - 25.02.18 21:18:44
No a samozřejmě se styď dál :-D
gába - 25.02.18 21:18:15
Ale to je právě o čem jsem (naschvál) psal. Spousta lidí tuhle desku poslala do kopru jen pro to, že jí vydali MA. Sám víš, že kdyby ta country deska byla dobrá, neměl bych s tím vůbec žádný problém. Jenže potíž s IDI je, že tohle není dobrá deska. Ty "elektro" věci jsou jak kdyby je dělal třináctiletý posluchač HIM na dětský party od tří odpoledne v Apollu (pamatuješ ne? večerní kalby tam už byly lepší :-D) A takhle bych mohl pokračovat dál a dál, nic nedává smysl, nedrží pohromadě... A plasťák nebo zvuk jak dvacet let stará beta verze fruity loops na peckách od Vietnamců? Prašť jak uhoď. Třeba ať vydají cover verze Michala Davida, ale hlavně ať je to dobrý :-)
DR - 25.02.18 20:38:53
Mně se to vážně líbí, dřív jsem se za to styděl :-) Nedám jen tu závěrečnou megapíčovinu Profundis - Mea Culpa, trochu mi vadí I Am Morbid s tím stupidním textem. Ale třeba laibachovská Destructos je super (z těch experimentálnějších věcí). MA vydali ve svý době materiál, kterýmu věřili a nebáli se jít s kůží na trh. Je mi to stokrát milejší než současná produkce trendy trapáků Machine Head nebo přístup Mameliho. Prostě deathmetalová legenda nemusí hrát death metal, a to se neodpouští. Gábo, zkousnul bys, kdyby Esoteric nahráli country desku?
gába - 25.02.18 15:17:13
Já si odvahu taky cením, ale to je asi tak jediný, co se na téhle desce dá najít pozitivního. Aktuální desku jsem neslyšel a ani se zatím nechystám. Raději šáhnu do devadesátek :-)
piTRs - 25.02.18 11:08:18
Líbí je možná moc silný výraz, nicméně to nepovažuju za takový průser jako široká veřejnost. Dobré chvilky se tam najdou a cením odvahu zkusit to jinak. V případě nutnosti po tom sáhnu tisíckrát radši než po aktuálním plasťáku.
DR - 24.02.18 21:43:20
Koukám, že jsem stále jedinej, komu se to (docela) líbí... :-)
gába - 23.02.18 09:44:39
Spousta lidí tuhle desku zavrhla jen pro to, že tohle bylo vydáno pod hlavičkou MA. Jenže i když člověk na tohle nehledí, vyleze ven stejně těžce nesourodá pitomá věc. Zůstalo to někde na půli cesty mezi mezi latex pseudoindustrial technem a agro gay metalem. Absolutně nechápu, co tím jako chtěli sdělit. Korunu tomu dává Vincent, tragéd z muzea bizarních voskových figurín. Budu ale hodnej a zvedám hodnocení o jeden bod, tedy na krásných 1/10 :-)
gába - 22.02.18 17:12:30
Tak jsem si to po dlouhé době zase pustil... https://youtu.be/g-uw_Mm16jA
pepua - 17.04.16 22:08:59
No jo, objevil hudbu svých rodičů, jen si to nemalujte, vás čeká na starý kolena dechovka :-)
Sud - 22.09.12 19:17:03
me pobavil mitch z maruty, kdyz psal svuj top ten pro metalsucks 10. Morbid Angel, Illuvid Divinum Insanus — Where do I even begin? Destructos V.S. The Earth? Too Extreme? Radikult? I will not say whether I think this was a good or bad album, but I will say It did what little albums do for me as of late: it brought me countless hours of laughter and entertainment. So in its own way, it succeeded on some strange level for me. Seriously, so many “What the fuck?” moments on this masterpiece. Just for that, it ends up on my top ten. I am morbidly curious to see what the band does if and when they get around to recording a follow-up.
Střap - 21.09.12 17:04:56
DW:-)))) spíš ROFL roku...tohle už snad, ani ten průser není. Jen Ondrajz si z nás dělá prdel.
DW - 21.09.12 17:01:54
si myslim že většina MA fans by taky hlasovala Žalud pro album roku, ale v kategorii Průser.
brutusáček - 21.09.12 16:55:34
prej album roku, ty vole já nemůžu. Zas tak slabý to loni nebylo.
jak řekl klasik "Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co se proti tomu dá dělat." aneb prostě proč ne, proti gustu :)
abro666 - 21.09.12 16:45:18
ROFL
DW - 21.09.12 16:44:13
prej album roku, ty vole já nemůžu. Zas tak slabý to loni nebylo.
Střap - 21.09.12 16:12:30
Sicky klikni na moje last.fm najdeš to v profilu. Jsem strašnej nepřítel komerce a všechno čeho se prodá víc jak 30 kusů nenávidím...Mě ta deska přijde jenom jako strašná sračka. Kolik se jí prodá s tím má pramálo, co dělat. Něco mi říká, že to bude nejmíň prodávaná deska MA, když už jsme u toho.
bizzaro - 21.09.12 15:32:24
tak trochu jiný postoj většiny zinařských "znalců", kteří to mají hozený ug = kvalita, mainstream = shit
tyvole, Sicky, nedelej ze sebe hnupa
sicky - 21.09.12 15:23:36
Strap: neboj, slyšel jsem jich dost :-) Dovoluji si tvrdit, že ze stylů, který mě zajímaj, ty zásadní věci. To že píšu o "známých" kapelách neznamená, že jsem neslyšel třeba monuments, hope for home nebo volumes. Znám samo i ty vaše "pecky" typu gigan nebo ulcerate. Ovšem nejsem z toho až tolik na větvi a třeba nový faceless nebo právě poslední morbid jsou pro mě mnohem zajímavější. Vím, že je to tak trochu jiný postoj, než většiny zinařských "znalců", kteří to mají hozený ug = kvalita, mainstream = shit, ale já to tak prostě mám :)
brutusáček - 21.09.12 14:54:07
na jejich obranu jenom to že na zimních masters byli omnoho lepší než na buřtech ....
Střap - 21.09.12 14:46:19
Sicky kolik si slyšel minulej rok desek? Kopat do nikoho nemusím jen mi to přijde pořád jako nehorázná sračka. Klidně budu omezenej.
Annal - 21.09.12 14:17:53
Pred patnacti lety byl metalista, kterej poslouchal i neco jinyho, zradce rasy, komercak a fetak. Dneska je metalista, kterej posloucha metal, konzerva, zpatecnik a revansista;-)
brutusáček - 21.09.12 14:05:38
A přesně jak jsem čekal - koukám a vidím, že se mi to jako jedinýmu fakt líbí...
nevím kdo jste ale koukejte nám vrátit Ondrajse!
bizzaro - 21.09.12 13:56:11
kdyz si zobrazite hodnoceni uzivatelu, uvidite, ze nejste jedini, hysterici bez omezeni
Annal - 21.09.12 13:54:33
+ 1 kopnuti za Annalka
sicky - 21.09.12 13:46:02
DR: přesně tak, ta deska je supr ! Pro mě jednoznačně top album minulého roku. Ta histerie kolem toho jenom dokazuje (death) metalistovu omezenost :-)))
DR - 21.09.12 12:46:09
Poslech týhle desky jsem odkládal, co nejvíc to šlo. Právě kvůli týhle hysterii. Včera jsem si to pustil poprvý, podruhý, dneska potřetí. A přesně jak jsem čekal - koukám a vidím, že se mi to jako jedinýmu fakt líbí. Nevím, třeba to vyprchá a začne mě to srát. Každopádně mě to utvrdilo v tom, že recenze nemá smysl číst, ani tady, možná snad ani jinde. Tak si do mě teď můžete kopnout, vážení :-) Ale myslím, že po roce už vám to bude u prdele....
shogun - 31.03.12 19:54:21
Právě tam někde to bude zakopané :)
Střap - 31.03.12 16:41:28
No taky to nehodnotím tragicky. Koneckonců jeden čas Drunnen zpíval s Bolt Thrower.
shogun - 31.03.12 12:03:47
Chvilková nepozornost a pak už to netrklo. Stane se, žádná tragédie :) Jinak dík ;)
Střap - 31.03.12 07:24:01
Pěkná práce. Jen ti Bolt Thrower jsou mimo, ale jinak pěkný moc.
shogun - 30.03.12 12:07:54
Střap: Tady ta recka, konečně to vylezlo :) http://www.abysszine.com/recenze/2012030036-asphyx-deathhammer/
Sud - 26.03.12 01:51:11
god dethroned mimo me, posledni prostitute disfigurment blbost, ale jinak zminovany holandsko super. / edit: u me hodne vedou taky sempiternal deathreign a tady rozhovor s van drunenem http://www.decibelmagazine.com/featured/martin-van-drunens-asphyx-hail-of-bullets-top-5-death-metal-songs/
Střap - 24.03.12 17:15:16
Člověče to máš recht tak nějak základ...ti pak dám vědět až se tu zjeví Nutz:-)
shogun - 24.03.12 16:43:40
Naštěstí jsem zatím při těch rozhovorech narážel na lidi, který mají co říct a umí se rozpovídat. Dvouslovný odpovědi nikoho nezajímají :)
Střap - 24.03.12 16:31:34
Díkec rozhovor chválím je super hlavně si natrefil na typa, co tomu dal grády z těch jeho hlášek jsem byl totálně mrtvej. Holt správně naloženej Holanďan:-)))
shogun - 24.03.12 16:15:57
Občas si ještě pustím The 11th Hour - Lacrima Mortis, ale to chce ještě chvilku čas. Není to špatný, ale ani nic výjimečnýho.
Střap - 24.03.12 15:48:30
Shogun: Já jsem dneska narval poslední desku Severe Torture a taky NOX mám Holandskou sobotu...teď je Hail Of Bullets skončím na Sinister - Hate to už je jasný. To je moje totální srdcovka. Mimoto Nox mi přijde trošku přehlížená kapela a pokud neznáš tak si je šlehni společně s Centurian parádní práce. Prostě Holandani to je moje nějak mě k tomu naladili ty kluci od Exivious:-))) God Dethroned zkusím jsou trošku mimo mě. Vůbec i s Holandskejma kapelama jsme měli vždycky i dobrý vztahy.
shogun - 24.03.12 15:36:30
Měla by vyjít v úterý dle kalendáře. Jo ten jeho hlas, to je neuvěřitelný. Já bych tohle nevydržel provozovat ani půl minuty. O to víc pak potěší, že to Martin v klidu dává bez problémů i živě a loni na BA Asphyx + HoB, no paráda :) Jinak hodně poslouchám Passiondale od GOD DETHRONED, ta deska se mi dost zaryla pod kůži už kvůli tomu, že jsem na těch místech kolem Ypres byl, takže je to pro mě o to silnější. Dělal jsem i dva zajímavý rozhovory, jestli chceš kouknout :) http://www.abysszine.com/rozhovory/2011080031-hail-of-bullets http://www.abysszine.com/rozhovory/2011100004-god-dethroned/
brutusáček - 24.03.12 15:33:49
Já teď v týdnu právě napsal recku na nový Asphyx a je to prostě paráda, neskutečně mě baví a jsem o to víc namlsanej na nějaký nový album od Hail of Bullets.
tak předchozí deska zatim lepší...novinka nevim no :)
Krása! Jinak Hail Of Bullets hlavně první deska to je old schoolovej majstrštyk. Moc krásná deska.
just one more battle, and one more storm....teda jestli myslíš první desku jak tu full a né epko, má bestiální zvuk a právě skladba berlin mňam...vloni na BA obě bandy schopně prokaučované :))
Střap - 24.03.12 15:30:32
Shogun: Aby ne člověče to je prostě poctivá stará práce. Van Drunnen je pro mě člověk s nejsurovějším hlasem na světě, to co předvedl na "Last One On Earth" je totální paráda. Tohle nemá v krku nikdo druhej. Totálka jak psal svýho času Vláďa Třískala hrdelní balet. Krása! Jinak Hail Of Bullets hlavně první deska to je old schoolovej majstrštyk. Moc krásná deska. Jinak, co z Holandska právě valíš mimo Asphyx. Třeba jsem zapomněl na nějakej pěknej chlív...recenzi sem pak pastni se na to mrknu.
shogun - 24.03.12 15:17:16
Já teď v týdnu právě napsal recku na nový Asphyx a je to prostě paráda, neskutečně mě baví a jsem o to víc namlsanej na nějaký nový album od Hail of Bullets.
Gábin - 24.03.12 15:13:16
Holandsko mam taky rád. Ještě bych připoměl Prostitute Disfigurement.
Střap - 24.03.12 15:00:38
Shogun: jo to se ti moc nedivím, že tě baví. Zajímavý je jak se třeba, kdysi dělil death metal na Švedskou a Floridskou školu. Já osobně jsem dlouhý léta fanda Holandský školy odkud těch kapel vůbec nebylo málo. Osobně považuju "Testimony Of The Ancients" a "Hate" za top death metalový desky. V podstatě mi přijdou ty Dutch bandy celkově pro vývoj toho styl skoro směrodatnější než Švédská scéna....ale o Holandský scéně by se toho dalo napsat stohy. Ono přeci jen přes Pestilence, Thanatos, Asphyx, Sinister, Gorefest se dostaneš pak ke jménům jako Disawoved, Nox, Severe Torture, Centurian....koneckonců i ten black dělají schopně.
shogun - 24.03.12 14:53:07
Střap: Já to nemyslel tak, že Holanďani jsou králové DM. Spíš jsem to jen blbě napsal - myšlenka byla taková, že CC nejsou pro mě králi DM a že ve srovnání s CC jsem rád za holanskou scénu, protože mě neustále baví :)
Gábin - 24.03.12 14:39:25
Bizz: A jeste Insinerathymn ze jo?) Já tyhle dvě "garážový" desky mam rád)
brutusáček - 24.03.12 14:07:23
deicide by byli kurva epický kdyby to fakt v těch 33 zabalil..
bizzaro - 24.03.12 13:52:46
Nevim o tom že by někdy Deicide nahrávaly sračky.
co se stalosti tyce, tak CC rozhodne takovej pokles kvality jako kazda ze zminenych kapel nemeli, ale Gabine, preberu to za Strapa, co treba tohle? http://marastmusic.com/Recenze/DEICIDE-In-Torment-In-Hell
Střap - 24.03.12 11:54:21
Gábin: Opravdu mi ta za to nestojíš.
Gábin - 24.03.12 11:42:20
haha. Nevim o tom že by někdy Deicide nahrávaly sračky. Tou revoluční deskou myslíš recyklaci jménem Heretic? )
Střap - 24.03.12 10:34:50
Gábin: Cože? http://marastmusic.com/Recenze/CANNIBAL-CORPSE-Kill nemel píčoviny o ctění kořenů. To jako myslíš vážně.......Se prober. A pokud už jsme u toho tak kořeny death metalu rozhodně nejsou Cannibal Corpse a to jsou v podstatě výborná kapela. Deicide? ROFL.....Ty nahráli totální sračky, když MA nahrávali revoluční desky a to se klidně postav na hlavu a odpichuj se ušima. Shogun: Člověče trošku vím kam míříš, ale zase tak bych to taky úplně neviděl. Na tohle z historickýho hlediska u měl tak akorát Mameli, ale to je dost pasé s tím, co vyvádí. Jinak mám Dutch scénu taky moc rád.
shogun - 24.03.12 02:27:19
Krále DM bych hledal úplně jinde než u CC... Buďme rádi za Holandsko :)
Gábin - 23.03.12 23:24:34
Střape tvoji králové death metalu to nejak nezvládly co? A nemel sem teda pravdu ja kdyz tvrdim ze kralove death metalu jsou elitou opovrhovane Cannibal Corpse? Veris tomu ze by CC nebo Deicide provedly to co MA? Měl by si víc ctít kořeny a bejt pokornejsi!
DW - 29.02.12 11:46:23
nedivim se, Unspoken King dopadl podobně :) A na Amoral nemá už vůbec nic :)
gába - 29.02.12 11:45:06
nebyl to abro? :-)
Kuba - 29.02.12 11:07:55
Někdo pojal poslech desky po svém..... :DD http://i55.tinypic.com/25u6vjn.jpg
Stana - 10.01.12 21:14:32
spíš měli udělat klip k Radikult, ale taky dobrý
Sud - 10.01.12 18:38:46
Brütal-Honza - 16.08.11 14:41:22
   anonymous: Jestliže pánové touží po ambivalentním pocitu mezi náběhem na výtlem a náběhem na zvracení, doporučuju rozhovor s panem Vincentem ve Sparku. na obalu a na tam zveřejněných promofotkách vypadá jak metalová modelka :-)   tak to intie schvalne dam, mati ma Spark doma :) fotky uz jsme tu resili u nejake novinky, ke ktere byla nalinkovana fotosesn jak buzibaru :)
ona je tam největší prdel v tom, jak se snaži všem vysvětlit, že nová deska je nejvíc nejprogresivnější a že to je přelom v extrémním metálu jak cyp. a redaktoři jakoby to žrali.. so sad...
bizzaro - 16.08.11 01:22:50
Jestliže pánové touží po ambivalentním pocitu mezi náběhem na výtlem a náběhem na zvracení, doporučuju rozhovor s panem Vincentem ve Sparku. na obalu a na tam zveřejněných promofotkách vypadá jak metalová modelka :-)
tak to intie schvalne dam, mati ma Spark doma :) fotky uz jsme tu resili u nejake novinky, ke ktere byla nalinkovana fotosesn jak buzibaru :)
Brütal-Honza - 16.08.11 00:12:43
Jestliže pánové touží po ambivalentním pocitu mezi náběhem na výtlem a náběhem na zvracení, doporučuju rozhovor s panem Vincentem ve Sparku. Když jsem to čet, neměl jsem slov. P.S.: na obalu a na tam zveřejněných promofotkách vypadá jak metalová modelka :-)
Adamos - 03.08.11 17:01:07
no právě, ale když jsem se díval na novější playlisty, tak tam žádná Tukrovka není, nebo jo?
bizzaro - 03.08.11 16:02:10
aj taaak, no ja taky koukal, ze to valej. je to z 08
Adamos - 03.08.11 15:26:22
Nevěděl jsem, že MA hráli s Vincentem věc z Formulek.
bizzaro - 03.08.11 14:34:14
co tim autor myslel?
Adamos - 03.08.11 10:48:10
DW - 17.06.11 16:00:24
tu zmínku o Blotted Science sem přehlíd, hned sem si to musel jít pustit:) Pořád supr:)
brutusáček - 16.06.11 23:14:51
tak tahle deska nakonec má stejně špatnou konkurenci: nový queensryche, úplně stejnej výsměch všemu, co ta kapela kdy byla
já ji ani neznam :)
pf - 16.06.11 21:20:02
tak tahle deska nakonec má stejně špatnou konkurenci: nový queensryche, úplně stejnej výsměch všemu, co ta kapela kdy byla
gába - 13.06.11 18:00:18
nedá mi to ale budu reagovat na starší příspěvek: 666: "Abro neni primitiv, jen primitivně reaguje na primitivismus, chyba není na jeho příjmači. Ty evidentně přeladit nemůžeš, on jo." to je ovšem perla fajn, pak tedy všichni primitivové nejsou primitivní z vlastní vůle, oni je z nich vlastně dělají ostatní! co se tady nedozvím za novinky v psychoanalýze ták a už se těším na ty kýble hoven na mou hlavu, šup sem s tím
Tom Coroner - 13.06.11 09:49:04
PF: ty klávesový Ildjarny jsem úplně vypustil, nejvíc je Forest Poetry a Strenght and Anger
Tom Coroner - 13.06.11 09:45:20
666: Mantras nosím s hrdostí nadšeného posluchače samozřejmě dál :-) a nehty na nohách mám samozřejmě ostříhaný, to by mě jinak nepustili ani do tělocvičny :-))) Ad Yeung.... naporsto souhlasím, ale čistě technicky (bez ohledu na originalitu, feeling, přínos, atd...) jsem to uznat musel. Jen dodám, že subjektivně si poslední rok-dva cením feelingu nadevše ostatní, za což může zejména black. Taky mojí nejoblíbenější trojku Roddyho/Kolliase/Mouniera vystřídala 3 F - Faust/Fenriz/Frost :-)
Morbo - 13.06.11 09:39:07
Jo, relativně nedávno jsem četl debatu mezi Derekem A Punchy Gonzalesem, který mu vyčítal přesně tohle. Derek k tomu řekl, že Ericovi po předposlední tour (který se účastnil) řekl, že by vážně chtěl, aby ta příští tour byla dohodnutá za takových podmínek, aby to aspoň nebylo ztrátový pro všechny členy kapely. Další tour byla ztrátová jako prase. Tak prý řekl Ericovi, že pokud ta příští bude takhle dohodnutá, tak prostě odchází, že to finančně absolutně nezvládá. A pak se dozvěděl, že Eric dohaduje další tour za uplně stejně mizerných podmínek jako ty poslední dvě (a to prý ne přímo od něj, ale bokem... Eric ho na to prý ani neupozornil, že bude další mizerně zařízená tour). Tak prostě rovnou řekl, že končí. Bez ohledu na to, jak těsně před tour to bylo. Takže typická situace, kdy obě strany cítí svojí křivdu a člověk z venčí těžko může pochopit všechny atributy. Je nesmysl se přidávat na jednu stranu, jako že ta má jednoznačnou pravdu. To je naivní. Byla to prostě zoufalá situace, která zoufale vyústila. Já osobně naprosto chápu Derekovo rozhodnutí, že prostě odmítal žít takhle žebráckej způsob života a chápu i Ericovu stranu, že to pro ně byla velká rána takhle na poslední chvíli.
bizzaro - 12.06.11 23:58:12
Bizzaro hele pro mě se primárně dostal na tu vejšku, že odešel z Hate Eternal s tím, to kapele oznámil přes net a to jaksi tři neděle nebo čtrnáct dní před turné. Sandoval, Longsteth nebo Kollias jsou typy, kterých si pro jistou kvalitu cením mnohem víc. Jen mám radost z těch Blotted Science
jj, o tom se na koncerte mluvilo. ze z toho nema prachy a doplci na to, tak se na to proste vysral. jen trosku nehezkym zpusobem. za S, L a K mas boda! :) co s tema BScience, ze to nezahral? :)) vylamal si na tom zuby i Adler..
pf - 12.06.11 23:46:58
TMCRNR: tak neřekl bych, že idljarn jsou až takovej okraj. ty klávesový desky byly hrozný, ale "zlo" bylo úchvatný
Střap - 12.06.11 23:39:59
Bizzaro hele pro mě se primárně dostal na tu vejšku, že odešel z Hate Eternal s tím, to kapele oznámil přes net a to jaksi tři neděle nebo čtrnáct dní před turné. O jeho práci v na "I Monarch" si myslím stále to nejlepší. Jinak jezdí po nějakejch píčovinách a pořádnou věc nahrát to fakt ne...Takže tak. Sandoval, Longsteth nebo Kollias jsou typy, kterých si pro jistou kvalitu cením mnohem víc. To je, asi taky všechno. Roddy je pro mě člověk, kterej se snaží všude nasrat...Jen mám radost z těch Blotted Science :-)))
bizzaro - 12.06.11 23:28:21
klasika. Tak teď bude prodejná studiová píča a bude bubnovat třeba i placku Lady Gaga. Hele prachy nesmrděj, s tim šel koneckonců i k DT:)
presne, proc by mely smrdet? vsak venoval bubnovani podstatnou cast zivota a dostal se na jistou uroven, ktera mu dovoluje delat ruzny (jiny) veci. cili kdyz o nej nekdo ma zajem, at zaplati neasi.
A jinak s tim, proč za těma DT vlastně letěl se dá koukat klidně i tak, že prostě jednorázovej několikahodinovej jamík z takhle známejma muzikantama je super věc pro každýho muzikanta. Zážitek. Tohle si ostatně on sám strašně pochvaloval. Takže částečně dobrá reklama, nový kontakty v hudebním businessu a k tomu zábava a zážitek. Neexistuje důvod, proč to předem odmítnout.
pekny zas ale je, ze i DT sahli po takovymhle sypacovi, prekvapilo me to docela. jinak souhlas s Morbem
Čistě posluchačsky mě Yeung nebaví, je to taková švýcarská mašinka. Do Decrepit a Divine Heresy fajn, ještě Rutan když ho komandoval, tak to šlo, jinak mě jako umělec zatím nedojímá, málo síry - moc dětskýho šampónu. Skill mu neupírám samozřejmě.
taktez souhlas. je dobrej, ale jinak je to sampon :)
666 - 12.06.11 22:22:22
Myslel jsem, že triko Mantras jsi, Herr Coroner, už dal nějakýmu bezdomáči, protože jsi se v něm cítil méněcennej ... i když za ty prachy. Doufám, že chodíš pravidelně na pedikůru. Jinak dobrý info. Mimo "verbálního distancování" jsi měl Sudovi teda alespoň roztrhat toho kapesního průvodce nadsázkou. Mj. Sodom neposlouchám, pro mě je to takovej daleko horší Katapult (i tupa-tupa Brutusáček zde zcela jistě objeví ironii), ale nikde to nevyprávím, asi nějakej respekt nebo jak. Kašlat na to už. Čistě posluchačsky mě Yeung nebaví, je to taková švýcarská mašinka. Do Decrepit a Divine Heresy fajn, ještě Rutan když ho komandoval, tak to šlo, jinak mě jako umělec zatím nedojímá, málo síry - moc dětskýho šampónu. Skill mu neupírám samozřejmě.
DW - 12.06.11 22:18:52
Nikdo neříká že "nic neumí", jen že asi muziku nedělá tak úplně pro srandu králíkům. To snad chápeme všichni, zvlášť zvážíme-li jeho pozici. Mně taky jeho drumming nijak nevadí, ani jeho osoba mi nijak zvlášť nevadí až na ty typický kydy o tzv. všestrannosti kterejch už sem přejedenej asi jako "Naše nový album bude to nejlepší ze všech"- na bicí jsem obecně v hudbě společně s basou dost vysazenej , takže tak.
Morbo - 12.06.11 21:47:54
"vím, že si člen kapely Metallica přijde klidně na deset mega v dolarech ročně" No, ano... ale finanční situace Metallicy je někde uplně jinde, než u všech ostatních metalových kapel. To se netýká tak nějak vůbec ničeho. To je jako říct, že vyvinout a spravovat webový vyhledávač je obrovský vejvar, protože koukej, kolik vydělávaj v Googlu a jaký maj parádní kancly. :))) Extrémním případem je bezpředmětný argumentovat. O tomhle se nemá smysl debatovat. Prostě tě sere a nemáš ho rád. V poho. Já ti ho nijak obhajovat nehodlám. Já jen řikám, co vim od něj a od lidí jemu blízkých. Ty zas máš informace z těch druhých stran no... V pořádku. Já mám Derekův drumming rád strašně moc, ale celkem chápu, že normální lidi (nebubeníci), co prostě poslouchaj muziku ho vnímaj jako člověka, co už dneska dělá uplný hovno a vlastně nic neumí. A jinak s tim, proč za těma DT vlastně letěl se dá koukat klidně i tak, že prostě jednorázovej několikahodinovej jamík z takhle známejma muzikantama je super věc pro každýho muzikanta. Zážitek. Tohle si ostatně on sám strašně pochvaloval. Takže částečně dobrá reklama, nový kontakty v hudebním businessu a k tomu zábava a zážitek. Neexistuje důvod, proč to předem odmítnout.
DW - 12.06.11 21:44:15
koukám, že Dereka vidíme s panem S. podobně:))
Tom Coroner - 12.06.11 20:14:16
Co se Sandála týče, pak si stojím za následujícím: - je to megalegenda, která do DM bubnování přinesla extrémě mnoho - viděl jsem ho hrát několikrát, přičemž nejlepší mi to přišlo v Domovině a nejslabší na Wackenu (stěžoval si tam ale na nepříjemný rozestavění bicích - chyběla rampa) - domnívám se, že Yeung je na tom momentálně technicky lépe, než byl Sandál na BA ve Svojšicích - co se týče jeho chování, tak právě ve Svojšicích jsem s ním strávil nějaký čas a před koncertem byl v naprosté pohodě, byl velice vděčný za různé bubenicko-technické drobnosti, které byly nad rámec rideru a byl naprosto profesionální. Po koncertě vyšel ze šatny někdo o poznání "jiný", cesta z backstage mi s ním trvala skoro dvacet minut, ztrácel se, nechodil moc koordinovaně a sbíral jsem za ním i jeho osobní věci. Nechal jsem si od něj tenkrát podepsat pedály k bubnům a on je vteřinu po tom málem daroval úplně cizímu člověku, prostě si mě popletl... Pravdou je, že jeho stav víc odpovídal útlumu z prášků (např. na bolest), než třeba nafrčení koksem, ač nejsem neomylný expert na drogy. - na Wackenu jsem s ním mluvil poprvé a to vypadal jako do normální týpek po jointu, samá sranda a záchvaty smíchu. Tolik tedy k informacím, o které jsem se podělil se Sudem v radiu. Tímto bych rád demýtyzoval "potvrzení feťáctví pěti kukuřicema":-))) Co se týče "šlapání do xichtu" tak to je v thaiboxu velice populární a mezi thajci jde i o dost ponižující manévr, protože nohy se považuji za nečistou část těla (proto se často ani netetují) a push kick do xichtu je dost demoralizující technika. Nicméně pokud Sud považuje Sodom (mojí srdcovku) za Katapulťárnu v neg. slova smyslu, maximálně se od toho verbálně distancuji (jako v tom radiu), protože jinak bych se z toho musel zbláznit. Poslouchám i kapely typu Ildjarn a to člověka naučí nedbat moc na cizí názory :-). Co bych pak musel dělat, kdyby mi na koncertě třeba někdo začal nadávat do idiotů za to, že mám na sobě triko Mantras? :-))))
Střap - 12.06.11 20:02:08
Morbo upřímně řečeno nevím kolik vyděláva monožením hadů, ale vím, že si člen kapely Metallica přijde klidně na deset mega v dolarech ročně. Buzík si myslím, že je z jinech důvodů. Viz. to jak odešel z HE jaký chtěl prachy za hraní s Necrophagist apod. Ano, řekl si tak astronomickou raketu, že je proti tomu je Minemann bubení za babku, ano není to ten hezkej ofiacialní slint od managmentu, ale něco, co vím z jiných zdrojů. O tom, že jim Minemann řekl, že má svoje projekty, kde hrát hodlá vím taky, což se DT nebo jejich managmentu nelíbilo je jejich problém. Jenže Minemann je podle mě člověk, kterej hraje i muziku, protože ho baví a nelítá jeniom po estradních vystoupeních po světě. Narozdíl od Roddyho, protože kdyby měl jet s někým na turné tak nabídku odmítne v podstatě tak, že nastřelí cenu tak vysoko, že to nikdo nemůže akceptovat. Ovšem zajímavost je, že letět za Dream Theater může a kdyby neletěl zničí mu to karieru. Jestli tomu věříš tak prosím. Evidentní je to, že Dream ty prachy mají. Jen mám pocit, že by si stejně vybrali někoho jinýho :-)))
DW - 12.06.11 19:27:38
Že by mu to zničilo život to nevim ale asi by do toho srdce vopravdu nedával:) To s těma hadama jsem nevěděl, přijde mi to docela vtipný, díky:)
Stana - 12.06.11 18:11:39
Morbo: super informace, dík.
Morbo - 12.06.11 17:26:15
Roddy do DT nechtěl. Letěl na konkurz, protože byl požádán managementem DT. Rovnou jim tam řekl, že by mu to zničilo život a že k nim do kapely jít nemůže. Což samozřejmě do toho dokumentu opravdu nedali. :) Ostatně ze stejnýho důvodu tam letěla valná většina z těch sedmi (prý minimálně pět, ale spíš asi všichni krom Manginiho). Jsou to všechno profesionální hráči a nemůžou si dovolit domítnout žádost takhle velký kapely, pokud si nechtěj poškodit pověst. A pověst mezi muzikantama a jejich managementama je stokrát důležitější, než pověst u posluchačů. Ty si klidně můžou myslet, že je tim pádem "buzík". To neni pro nikoho podstatný. Jinak nevim o tom, že pro někoho něco za peníze nabubnoval. Muzikou si nevydělává (a vlastně nikdy nevydělával). On teď v zásadě hlavně učí (tzn. "dělá cvičenou opici", ale to jsou prostě semináře pro bubeníky, normální lidi to zajímat nemusí) a dělá si muziku sám pro sebe pro radost. Živí se množením hadů, pokud to někoho zajímá. Vydělá si tím prej daleko víc, než co mu kterákoliv současná kapela může na tour nabídnout (ano, i víc než u DT) a i ho to daleko víc baví. :)
Wajt - 12.06.11 16:35:45
jedním slovem: PROČ?
666 - 12.06.11 15:40:08
v toma případě asi i víc lidem ne? :)
tobě toho chybí mnohem víc zcela určitě...
DW - 12.06.11 14:53:26
Roddy to vysvětluje tim, že "nikdy neposlouchal jen metal a nebyl metalovej bubeník" blablabla.. klasika. Tak teď bude prodejná studiová píča a bude bubnovat třeba i placku Lady Gaga. Hele prachy nesmrděj, s tim šel koneckonců i k DT:)
Střap - 12.06.11 13:37:44
No asi takhle MA jsou s celejma osmi rokama hodně velká záhada. Když jsem mluvil v roce 2006 s Treyem tak mi říkal, že má sedm songů a nálada songů je prostě Formulas. Taky jsme se bavili o tý věci, že nehrajou z Formulas a Gateways a on říkal, že je to ostuda a napravěj to, protože si za těma deskama stojí(aby ne kurva!). O učebnici Peta se jeden čas mluvilo ovšem je otázka, že mu možná přeci jen uteklo dost času a některý typy ho převálcovali. Ovšem on je ten Sandoval a to mu nikdo neodpáře. Mezi lidma jako Kollias nebo John Longstreth si užívá pořádný úcty. Jinak sakra zajímavý by bylo, co se tý kapele do prdele dělo...bavíme se o osmi letech. Kromě toho, že Sandoval začal definitivně stávkovat se zdravím tak kapela prostě moc nepředvedla. Jinak jeho sračičky v rozhovoru mi neležej vůbec. Víc mě leží v žaludku takovej buzik jako Derek Roddy, kterej nedokáže porádně už nikde zahrát, předvádí se jak cvičená opice a dělá ze sebe pitomce před Dream Theater...asi tak. To mi přijde Sandoval kurva zlatej typ, protože za A) nejsem bubeník jsem fanoušek B) videa bubeníků na youtubu mi svojí teplotou už totálně točej. Přebuznit Yngwie Malmsteena je kurva umění.
brutusáček - 12.06.11 13:16:50
Sude, tvýmu kontextu vždycky něco chybí, o nadsázce tím pádem můžeš mluvit jenom ty sám...
v toma případě asi i víc lidem ne? :)
brutusáček - 12.06.11 13:05:33
no jako původně jsem si myslel že se všichni shodnem na tom že je to blbá deska bude hovno flejmíček ale bavím se děkuju všem :)) takhle jsem si to představoval :)
pf - 12.06.11 00:03:48
tak teď jsem okouknul nějaký nový živý videa a můj názor, že tahle kapela je ještě pořád aspoň dobrá naživo vzal za svý, měli jste pravdu, sorry
Morbo - 11.06.11 21:48:06
"v podstatě ti povím takhle můžeš být rád za status amatéra a máš klídek." Ani nevíš, jak moc jsem za tenhle status rád. Co se týče toho výroku, tak s tim nemám nejmenší problém, pokud tímto Sandoval opouští kapelu a jako důvod udá tohle. Je to sračka. S touhle kapelou hrát odmítám. ... To beru jako příkladnou upřímnost a "srdcařskej" přístup. Pokud by ale tohle prohlásil a pak se stejně do kapely vrátil (a tak to v tuhle chvíli rozhodně vypadá) a vydělával peníze na tour, tak je to u mě prostě strašně neprofesionální přístup. Ale stejně ten zdroj prostě neexistuje. :) Takže tu řešíme naprostou teorii. Já osobně to beru spíš tak, že když ten zdroj neexistuje, tak to neřekl. A šíření tohodle výroku tudíž považuju za prachsprostý fámy. "Mimoto on je velkej rozdíl, že nemáš respekt pro rozhodnutí a pak nemáš respekt pro člověka. Jestli víš kam mířím:-)))" Vim. Přesně v tomhle smyslu to vnímám. Já respekt k Sandovali mám hlavně v tom smyslu, že kdysi přišel s něčim novym. Něco vymyslel. Ale na druhou stranu mi leží v žaludku některý jeho srandičky jako že v rozhovoru (evidentně totálně sjetej) řiká, že on je nejlepší death metalový bubeník, on to celý vymyslel (což je částečně pravda) a vydá školu, ve který nás to všechny naučí.... a pak uběhne deset let a škola nikde? Tak proč nás to teda nenaučí? Proč to řikal? To se jen vytahoval? A má to zapotřebí? (Nehledě na to, že by na tý učevnici SAKRA vydělal, tak neni nejmenší důvod otálet.) Takový věci mi na něm prostě vaděj. A je mnoho takovejch věcí, co mě na něm trochu zklamali v různejch rozhovorech. Takže chovám k němu respekt nebo ne? Sám nevim... Jo, tak v tom posledním se určitě shodnem. To mě na tom všem mrzí nejvíc. Navíc, a tohle mi možná jen připadá, tak mě klidně oprav, v době mezi "Hereticem" (a možná už před nim) a návratem Vincenta bylo docela dlouhý období, kdy MA byly v zásadě uložený do klidu. A rozhodně v tý době už problémy musel mít, pokud je to teď tak akutní.
Střap - 11.06.11 20:19:12
Ne spíš mi jde prostě a jednoduše o to, že lidi hned vědí. Já prostě ten pocit nemám. Jednoznačně to nevidím a máš pravdu v tý kapele jsem jel hodně a rozhodně bych ty soudy kategoricky neviděl. Ostatně jsem chtěl poukázat na to, že jsou profíci dost často pěkně ujetý typy. Pak je úplně jedno, jestli seš bubeník, cyklista nebo thaiboxer....v podstatě ti povím takhle můžeš být rád za status amatéra a máš klídek. Profíci obvykle nemají štěstí i na ten osobní život..i když u Sandovala jsem si tuhle všimnul jedný věci, která by mohla nasvědčovat tomu, že se snad dá dohromady. Kydy o elitářství si strč za klobouk...jestli to v tom vidíš si hodně malej Čecháček. Jestli přijde někomu dementní, že je člověk, kterej dvacet let mastí v kapele nasranej za to, že bandmates podělali vcelku slušně kapele jméno tak já ti člověče nevím. Jedním dechem dodávám, že to vlastně chápu....formu nechme stranou. Mimoto on je velkej rozdíl, že nemáš respekt pro rozhodnutí a pak nemáš respekt pro člověka. Jestli víš kam mířím:-))) Ještě povím zajímavou zkušenost Docent, kterej na drogy dojel vypadal o hodně normálněji než Sandoval...Mimoto pokud si zdravotně v píčí a žereš haldu prášků vykolejí tě to slušně..i když tam nějáká kombinace s něcím ilegálním byla. No v jednom, asi shodnem ten chlap se měl nechat od doktorů nechat překuchat dávno a udělal by nejlíp.
Morbo - 11.06.11 19:53:53
Furt mícháš víc aspektů dohromady. Někdo může bejt sebevíc super týpek, ale pokud se sám dobrovolně zdevastuje, nemám pro tohle jeho rozhodnutí žádnej respekt. Pokud se mi v šedesáti stane, co jsi popsal, samozřejmě si to taky žádnej respekt nesazlouží. Proč se se mnou hádáš o něčem, s čim souhlasim? A Střape, ta diskuze fakt nejde bez toho navážení se a urážení? Bez toho okázalýho elitářství? Tenhle způsob diskuze mě hrozně nebaví. Nechme toho. Je to pod mojí úroveň a obzvlášť pod tvojí.
Střap - 11.06.11 19:41:12
Střape, nebuď jak malej. Jak Sandoval hraje, mi nemusíš vysvětlovat. Mám to naštudovaný dobře. V tomhle jsem geek poměrně extrémní.Jak působí v rozhovorech mi taky nemusíš vysvětlovat. Viděl jsem tři, četl jsem dva. Inteligentně (nebo dokonce čistě) nepůsobil ani v jednom. A byly to rozhovory z různejch období (ne třeba jen z jednoho roku).Jestli musel v poslední době používat hodně prášků na bolest, věřim. Chápu. Ale nikdo mi nenakecá, že to tak bylo odjakživa.Ne, nemám nejmenší pochopení pro člověka, kterej se nechá jakkoliv zničit drogama. Nemám pro to respekt. Jestli to ze mě dělá imbecila, budiž.Jestli je to fajn týpek? V poho, nemám problém tomu věřit. To jsem nezpochybňoval ani v nejmenším a nezpochybňuju to nadále.Ostatně přeš se o to, že fakt napsal tamten absolutní blábol? Protože jestli jo, tak je na tom ten člověk fakt hodně moc tragicky. To by byl amaterismus nejhrubšího zrna.Jsem schopnej uvěřit leda tomu, že to dal na svůj fb a záhy si to rozmyslel a smazal to po sobě a někdo si to stihnul přečíst a zkopírovat. Ale pokud to tak je, tak je to pro mě totéž, jako by to vůbec nenapsal. Protože si to prostě rozmyslel a vzal to zpátky.Ale spíš si myslim, že je to vymyšlenej kec.Máš k tomu něco, nebo mi chceš jen vysvětlovat, že jsem čurák a že o Sandovalovi nic nevim? Protože o tom se fakt bavit nechci. Do mateřský školky se neplánuju vracet. No pochopení pro člověka, co se nechá zničit drogama...větší rofl si už fakt vytvořit nemohl. Opravdu to svědčí o slušný zabedněnosti. Ovšem kolik velmi kvalitních muzikantů se drogama (ne)zničilo tu opravdu řešit nehodlám. Možná by si se ve výsledku divil kolik by toho právě bez drog nešlo Sad but true. Jinak Morbo představ si, že třeba po x-letech určitý činnosti se objevují zdravotní problémy....pokud ti něco vyvolavá na chleba pak se třeba u ústupky dělají, protože tělo začne vypovídat službu...příkladů najdeš okolo sebe dennodenně opravdu hodně. Pokud ti nedoteklo samo, že to není odjakživa. tak by si se do školky měl skutečně vrátit...Co já vím, třeba budeš mít v šedesáti budíka na srdci a doktor ti pak vysvětlí, že si se přežíral a žral toxický sračky, který jsou v podstatě droga. Blábol:-))) No pokud chtěl dělat dál muziku jako Morbid Angel což ostatně taky dělal, blábol to zase takovej není. Skoro si za to spíš zaslouží respekt. I když je to napsaný jak je:-)) Mimoto mi to připomíná, že před pár lety to zabalil s drogama Docent. Toho chlápka jsem měl tu čest poznat a nemohu o něm z osobní zkušenosti vůbec nic špatnýho. Hm, možná by měli ten internet zakázat a byl by fakt klid. Ty heavy metalovej hero.
DW - 11.06.11 19:37:07
Morbo - 11.06.11 19:04:06
Střape, nebuď jak malej. Jak Sandoval hraje, mi nemusíš vysvětlovat. Mám to naštudovaný dobře. V tomhle jsem geek poměrně extrémní. Jak působí v rozhovorech mi taky nemusíš vysvětlovat. Viděl jsem tři, četl jsem dva. Inteligentně (nebo dokonce čistě) nepůsobil ani v jednom. A byly to rozhovory z různejch období (ne třeba jen z jednoho roku). Jestli musel v poslední době používat hodně prášků na bolest, věřim. Chápu. Ale nikdo mi nenakecá, že to tak bylo odjakživa. Ne, nemám nejmenší pochopení pro člověka, kterej se nechá jakkoliv zničit drogama. Nemám pro to respekt. Jestli to ze mě dělá imbecila, budiž. Jestli je to fajn týpek? V poho, nemám problém tomu věřit. To jsem nezpochybňoval ani v nejmenším a nezpochybňuju to nadále. Ostatně přeš se o to, že fakt napsal tamten absolutní blábol? Protože jestli jo, tak je na tom ten člověk fakt hodně moc tragicky. To by byl amaterismus nejhrubšího zrna. Jsem schopnej uvěřit leda tomu, že to dal na svůj fb a záhy si to rozmyslel a smazal to po sobě a někdo si to stihnul přečíst a zkopírovat. Ale pokud to tak je, tak je to pro mě totéž, jako by to vůbec nenapsal. Protože si to prostě rozmyslel a vzal to zpátky. A mimochodem, trochu nechápu, proč se vztekáš, že pomlouvám Sandovala, když ho naopak obhajuju tim, že popírám ty amatérský žvásty, co o něm lidi teď vymejšlej.
666 - 11.06.11 18:19:51
Sude, tvýmu kontextu vždycky něco chybí, o nadsázce tím pádem můžeš mluvit jenom ty sám... A proto nepůsobíš jako červený hadr, ale jako kus vola, co se dementně ventiluje. Neposloucháš to samý co Abro, jak si někdy už psal. Nemáš stejnej názor jako já či Střap, jak píšeš teď, možná se občas přiblížíš, ale prostě nemáš a ještě jsi dost sebevědomě zabedněnej na to, abys tvrdil, že máš. Nestačím úsměvně zírat. Vůbec hlavně netuším, proč nám to jednomu či druhýmu podsouváš. Abro neni primitiv, jen primitivně reaguje na primitivismus, chyba není na jeho příjmači. Ty evidentně přeladit nemůžeš, on jo. Sandálův koment jsem hodil Abrovi a Střapovi já. Pro mě je to další zábavná věc, kterou album "I" vyprodukovalo, jestli pravdivá, tím vtipnější. Šance tam je, ale je to jinak úplně putna. Nicméně stále nechápu, proč je třeba o Sandálovi hovořit jako o vyfetovanci atp. a můžeš to mít posvěcený třeba pěti kukuřicema a padesáti youtube videama - pak nevím, jaký je tam prostor pro nadsázku, když v tom máš jasno?! Nemá cenu na tom bazírovat dál. Kdyby to znělo vtipně nebo s nadsázkou, poznal bych to. Neznělo. I jsem to hodlal nějak přejít, protože jde o Sudo-křik do tmy, ale ono to dost dobře nejde. Škatulky true worshipers a true hate mode si strč do zadku. Anti-blb mod stačí za obě. Recku Behemoth jsem už zapomněl, díky za připomenutí, ještě to použiju... Neodpírám nikomu možnost měnit názor na hudbu, a to jak jí vnímá, to je každýho věc, jen počítej s tím, že pokud jdeš na veřejnost takhle ve vývinu, může se prostě stát, že dostaneš přes koule, jestli se z toho poučíš nebo ne, poznáš podle toho, jak dostaneš - nedostaneš příště. Jinak, tvý narážky na Fleshless, ať už na MoA nebo u recenze jsou další špatnej vtip. Po XX letech se hrdinsky vozit po Fleshless, to je opravdu zábava hodná fanouška Behemoth. Fleshless budou, ty nebudeš. Tímto na tebe kašlu, až se ti něco povede, dám ti rád vědět.
Střap - 11.06.11 18:18:59
Střape, zpochybnil jsem někdy jeho zdravotní stav, jeho hráčský kvality, srdcařství nebo to že hrál s bolestma? Ne. Takže proč mi to předhazuješ? Názor na Sandaluv duševní stav jsem si udělal jak na základě rozhovorů, který je možno vidět na youtube, tak právě na základě debaty s Corňákem (teď fakt sorry, Tome, že tě do toho zatahuju), kterej s ním nějakej čas strávil. Netvrdim, co si Sandoval o tý desce myslí nebo nemyslí, ale je mi podezřelej tenhle dementní způsob ventilace, a přesně proto jsem se ptal Abra na ten zdroj, kdo je ten Blesk s ověřenou informací od Peta. S čím na tom máte problém?Už jsem pochopil, že na vás působím jako červenej hadr na bejka, ať napíšu cokoliv, je to jak kdybych vás praštil tyčí a už vidim, jak vám natýkaj koule. Zkuste se někdy uklidnit a neaplikovat svůj výklad toho, co jsem tím myslel, ale dát si všechno do kontextu a hlavně se zamyslet a třeba i použít smysl pro nadsázku (kterej se u některejch kapel a lidí nemůže používat, haha, teda vlastně smíte ho používat jen vy jako true woršíprz).Takže v kostce, kdokoliv, kdo není v true hate módu, si může pustit ten záznam a uslyší tam v první řadě to, že Sandál je pro nás bůh otec blastbeatu a v druhý tam uslyší, jak se ve srandě s nadsázkou bavíme o tom zbytku. Nic víc, nic míň, naprosto nezávadný.Vlastně můj názor je stejnej jako váš, ale samozřejmě je problém, že si o tom dovolí žertovat někdo, kdo napsal takovou recenzi na Behemoth.. Neposlouchali jste už tenkrát, nebudete ani teď, ale stejně to zkusím. Uznávám, je to temnota z kenvela, ale tahle kapela mě kdysi přivedla k death metalu, stejně jako zástupy jinejch, který by pak ty skutečně obskurní spolky nikdy neobjevili a navrch si dovoluju, aby se mi ta muzika líbila (tenkrát samozřejmě výrazně víc), můžete mě za to nenávidět, nebo třeba za to, že mám velice rád Adamovy texty v Prago Union..v pohodě, vyčítejte třeba Treyovi, že poslouchá holandský techno a hraje Dooma (podle některých ve svym metalovym pokojíčku v domě rodičů).. Můžete mě nenavidět, že i přesto, že je Obscura z mejch top desek, vyvolává ve mě negativní emoce, který si dovoluju užívat i přesto, že texty nejsou negativní a Hurdle prosadil do obalu Osha (protože se díky meditacím dostával z drog).. Můžeš mě nenavídět, že jsem si dělal z nadsázky srandu ze Sodom.. Ok, ale proč? V 90% názorů na hudbu se s váma shodnu, rád si přečtu vaše tipy, názory, podebatuju, ale touhle válkou, kterou vedete s vaší představou o mě (která je docela zcestná) plejtváte energií, kterou byste mohli mnohem líp využít na napsání recenzí, reportů, ucelenejch komentářu k dění apod., který by si tu dost lidí rádo přečetlo. Nejste primitivové jako Abro, pojďte se bavit konstruktivně. Pojďte si sednou u piva a vyříkat si, co vám vadí, myslim si, že velkou část si doážeme vysvětlit. Ale tohle nikam nevede, mě to neurazí a ostatní to akorát znechucuje.
Tak ještě jinak. O čem se s člověkem jako ty mám bavit konstruktivně? Možná mě taky sere, že jsem někam něco napsal na nějákej webzine a pár let (za pár let to budou dvě desíkty let) o některejch věcech sbírám informace a pokud někdo pod jménem toho zinu dělá kreténský mrdky jako je Marastonair, kterej némá strukturu informace a pár dalších věcí pak mě to i dokonce sere. Tvůj humor je mi jaksi volnej pokud nedostanu nic nosnou informaci. Pokud se přede mnou autor těch ultrakreténskejch slintů argumentuje tím, že to dělá pro ty lidi, který to neznaj(hm, ještě, že nejsi třeba profesor na univerzitě na jadernou fyziku) tak si říkám, že je něco špatně. Ovšem laskavě si uvědom, že pak jaksi přechází vůle cokoli dělat třeba mě. Takže, asi tak. Navíc tvoje postoje jako muže z Marastu při komentářích ohledně Sodom dělají pak stejnýho kreténa ze mě nebo třeba z Loomise....zamysli se, co mě může tak, asi srát.
Sud - 11.06.11 16:52:12
Střape, zpochybnil jsem někdy jeho zdravotní stav, jeho hráčský kvality, srdcařství nebo to že hrál s bolestma? Ne. Takže proč mi to předhazuješ? Názor na Sandaluv duševní stav jsem si udělal jak na základě rozhovorů, který je možno vidět na youtube, tak právě na základě debaty s Corňákem (teď fakt sorry, Tome, že tě do toho zatahuju), kterej s ním nějakej čas strávil. Netvrdim, co si Sandoval o tý desce myslí nebo nemyslí, ale je mi podezřelej tenhle dementní způsob ventilace, a přesně proto jsem se ptal Abra na ten zdroj, kdo je ten Blesk s ověřenou informací od Peta. S čím na tom máte problém? Už jsem pochopil, že na vás působím jako červenej hadr na bejka, ať napíšu cokoliv, je to jak kdybych vás praštil tyčí a už vidim, jak vám natýkaj koule. Zkuste se někdy uklidnit a neaplikovat svůj výklad toho, co jsem tím myslel, ale dát si všechno do kontextu a hlavně se zamyslet a třeba i použít smysl pro nadsázku (kterej se u některejch kapel a lidí nemůže používat, haha, teda vlastně smíte ho používat jen vy jako true woršíprz). Takže v kostce, kdokoliv, kdo není v true hate módu, si může pustit ten záznam a uslyší tam v první řadě to, že Sandál je pro nás bůh otec blastbeatu a v druhý tam uslyší, jak se ve srandě s nadsázkou bavíme o tom zbytku. Nic víc, nic míň, naprosto nezávadný. Vlastně můj názor je stejnej jako váš, ale samozřejmě je problém, že si o tom dovolí žertovat někdo, kdo napsal takovou recenzi na Behemoth.. Neposlouchali jste už tenkrát, nebudete ani teď, ale stejně to zkusím. Uznávám, je to temnota z kenvela, ale tahle kapela mě kdysi přivedla k death metalu, stejně jako zástupy jinejch, který by pak ty skutečně obskurní spolky nikdy neobjevili a navrch si dovoluju, aby se mi ta muzika líbila (tenkrát samozřejmě výrazně víc), můžete mě za to nenávidět, nebo třeba za to, že mám velice rád Adamovy texty v Prago Union..v pohodě, vyčítejte třeba Treyovi, že poslouchá holandský techno a hraje Dooma (podle některých ve svym metalovym pokojíčku v domě rodičů).. Můžete mě nenavidět, že i přesto, že je Obscura z mejch top desek, vyvolává ve mě negativní emoce, který si dovoluju užívat i přesto, že texty nejsou negativní a Hurdle prosadil do obalu Osha (protože se díky meditacím dostával z drog).. Můžeš mě nenavídět, že jsem si dělal z nadsázky srandu ze Sodom.. Ok, ale proč? V 90% názorů na hudbu se s váma shodnu, rád si přečtu vaše tipy, názory, podebatuju, ale touhle válkou, kterou vedete s vaší představou o mě (která je docela zcestná) plejtváte energií, kterou byste mohli mnohem líp využít na napsání recenzí, reportů, ucelenejch komentářu k dění apod., který by si tu dost lidí rádo přečetlo. Nejste primitivové jako Abro, pojďte se bavit konstruktivně. Pojďte si sednou u piva a vyříkat si, co vám vadí, myslim si, že velkou část si doážeme vysvětlit. Ale tohle nikam nevede, mě to neurazí a ostatní to akorát znechucuje.
666 - 11.06.11 12:15:38
Dobře Střape. Jako opravdu nechápu tu debilitu. Odněkud se objeví nějakej Sud, začne do eteru pouštět infa o tom jakej je Sandál feťák a jak má vysmaženej mozek, ale informace o tom, co někde napíše či nenapíše Sandoval mu je podezřelá... Sude, donuť ten hrášek, co máš v lebeční dutině místo mozku k nějakýmu zkratu, ať z tebe přestanou padat ty hnědý, rozbředlý, smrdutý sračky! Morbo je co, Sud-klon? Už za ten Sodom-Katapult mu měl v rádiu Corňák rozkopnout držku, akorat nevím jestli tohle je v ThaiBoxu povoleno. Postavička ušišlanýho brněnského joudy situujicího se do role fanouška Ulcerate a Prago Union...uuuuffffff
Střap - 11.06.11 10:47:45
Sud: Podle mě je to zcela jednoznačně blábol. Ne ovšem vymyšlenej Abrem. Viděl jsem ho v totožnym znění někde na youtube a pak eště někde v nějaký diskuzi. Prý to bylo na jeho facebookovym profilu. Samozřejmě, že neni. A jestli bylo, tak by to po sobě musel strašně rychle smazat on sám. Dává něco takovýho smysl?Sandoval je sice feťák s naprosto vysmaženym mozkem, ale neni žádnej ubrečenej 14ti letej debílek, aby měl zapotřebí bláboly typu "It's SHIT :-) I rate it 0.5 out of 10!!!!".Tohle je jen další nářek nějakýho zklamanýho fanouška, kterej se pokusil bejt kreativní. Něco jako logo "Morbid Fail" a podobný nesmírně originální vtípky...
Tak jo imbecilové z Blesku. Takže Pete Sandoval rozhodně čitej není ovšem. Ovšem nejvíc mě fascinuje jaký jste odborníci na stav jeho mozku. Jen bych chtěl dodat, že si moc dobře pamatuji jak ten člověk odehrál koncert jako naprostej démon v Domovině to, co slezlo z bicích slezlo z bicích fakt hezký nebylo. Ostatně v kuloárech jelo hodně hlášek o tom, že není možný, aby tohle všechno vydržel, ale jeden fakt je nespornej. O kvalitě jeho mozku jaksi svědčila jedna věc. Po koncertě s ním dělala rozhovor Zlatina Jeřábková a Pete Sandoval z něj vyšel jako sakra inteligetní člověk, co demetny jako je Sud nebo Morbo strčí do kapsy. Od roku 2000 se obecně mluví o Sandovalovejch problémech se zdravím. Extrémní bolesti zad a předloktí a kloubů. Mimoto jak bubeník by si mohl vědět, že extrémní blastbeaty nahrával bez jaksi uvolněný techniky. Čili Pete hrál jako ořežprut, ale bylo to tam. Pete kromě věci, že čistej není jaksi musel používat haldu prášku na bolest. Jinak zasvědcený lidi o něm skutečně řekli, že je to skvělej chlápek a ochotnej s pořádným srdcem pro muziku. Zdroj tohohle hlodu byl Rob Alaniz bubeník z Evildead, kterýmu to údajně pověsil na FB na stěnu sám Sandoval...pokud to pravda není je to otázka kvality pána Alanize nikoli pana Sandovala, o kterém přes veškeré negativa jeho života (i osobního což je další aspekt jeho stavu) si myslím to nejlepší. Pro Bleskjakcyp Váš Tomáš"Sandoval"Stulík
Sud - 11.06.11 04:12:25
Sud: Podle mě je to zcela jednoznačně blábol. Ne ovšem vymyšlenej Abrem. Viděl jsem ho v totožnym znění někde na youtube a pak eště někde v nějaký diskuzi. Prý to bylo na jeho facebookovym profilu. Samozřejmě, že neni. A jestli bylo, tak by to po sobě musel strašně rychle smazat on sám. Dává něco takovýho smysl?Sandoval je sice feťák s naprosto vysmaženym mozkem, ale neni žádnej ubrečenej 14ti letej debílek, aby měl zapotřebí bláboly typu "It's SHIT :-) I rate it 0.5 out of 10!!!!".Tohle je jen další nářek nějakýho zklamanýho fanouška, kterej se pokusil bejt kreativní. Něco jako logo "Morbid Fail" a podobný nesmírně originální vtípky...
no presne tohle si myslim
Morbo - 11.06.11 03:03:57
Sud: Podle mě je to zcela jednoznačně blábol. Ne ovšem vymyšlenej Abrem. Viděl jsem ho v totožnym znění někde na youtube a pak eště někde v nějaký diskuzi. Prý to bylo na jeho facebookovym profilu. Samozřejmě, že neni. A jestli bylo, tak by to po sobě musel strašně rychle smazat on sám. Dává něco takovýho smysl? Sandoval je sice feťák s naprosto vysmaženym mozkem, ale neni žádnej ubrečenej 14ti letej debílek, aby měl zapotřebí bláboly typu "It's SHIT :-) I rate it 0.5 out of 10!!!!". Tohle je jen další nářek nějakýho zklamanýho fanouška, kterej se pokusil bejt kreativní. Něco jako logo "Morbid Fail" a podobný nesmírně originální vtípky...
Sud - 10.06.11 18:26:22
tak tohle ovsem docela meni pohled na situaci Trey Azagthoth: "I did three songs ['Too Extreme!', 'Destructos Vs. The Earth/Attack' and 'Profundis - Mea Culpa'] that were definitely a whole new approach. One was based on industrial hardcore, one was based on speedcore and one was based on terrorcore, which are inspirations I've been getting into lately as far as electronic music. I've been exploring that stuff for quite a while now because I'm always trying to find new flavors, new movements, new patterns. I like to keep it fresh, because that's what keeps it exciting to me as an artist. So, on those particular songs, the guitars are acting more like what synthesizers would do in electronic music, but it's guitars with interesting effects." http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=159086
Tak to nevypadá jen na Nevermore a Existo.... :-/http://www.youtube.com/watch?v=f-YehAfRAj8
tak to je docela vtipny, jima oficialne zverejnenej setlist k tomuhle koncertu tenhle song jaksi neobsahuje :)) tak treba se poucili, ze na to lidi fakt nejsou zvedavi a hlavne ten festak neni metalovej a uz vubec ne pro extremni zanry, takze to cpou treba jen na akcich pro fanousky kabatu, aby si to koupil aspon nekdo. "Morbid Angel just DESTROYED the stage @ the Sölvesborg Sweden Rock Festival, thank you fans! Here's the show setlist: Immortal Rites Fall From Grace Rapture Pain Divine Maze of Torment Sworn to the Black Existo Vulgoré Nevermore Angel of Disease Lord of All Fevers and Plague Chapel of Ghouls Encore: Dawn of the Angry Where the Slime Live Bil Ur-Sag God of Emptiness World of Shit (The Promised Land)"
uz nemam:) ale neboj, nejsem novinar z blesku, abych si sam doma vytvarel historky:) jen to nemuzu uz najit:) a je to celkem jedno:)))
jedno to neni, protoze kdyby to fakt rekl, tak by se to nekde rozebiralo a zatim jsem nic nezachytil. podle me by to tak jako tak nerekl.
Black_Hand - 10.06.11 16:38:07
no, ono staci slyset kolik lidi na zacatku rve "NOOOOOO!!!!!!!! NOOOOOOOOOO!!!!!!"
abro666 - 10.06.11 16:22:52
vypnul sem to chvili po tom, co si na zacatku igracek vzal mikrofon a zacal rvat morbid. megateply
Tom Coroner - 10.06.11 16:05:29
..."aplaus" je drobet ustřihlej :-)
Tom Coroner - 10.06.11 16:04:08
Tak to nevypadá jen na Nevermore a Existo.... :-/ http://www.youtube.com/watch?v=f-YehAfRAj8
abro666 - 10.06.11 15:52:34
uz nemam:) ale neboj, nejsem novinar z blesku, abych si sam doma vytvarel historky:) jen to nemuzu uz najit:) a je to celkem jedno:)))
Sud - 09.06.11 22:53:58
roztleskavani nesnasim vic nez sypani brambor, ale i tak to muze bejt dobrej koncert. co ten zdroj na Sandala?
Black_Hand - 09.06.11 21:53:00
tak na roztleskavani se shodnem, to mi leze krkem neskutecne. nijak nereflektuju.
abro666 - 09.06.11 21:26:57
   Tom Coroner: Možná bych byl radši, kdybych s těma reckama nemusel souhlasit, ale musím. Jsem jen zvědavej, jestli v létě pojedou rozumnej setlist + Nevermore + EV + Blades, nebo jestli se pokusí "otevřít mysl zabedněncům" nějakým "moderním hitem".... samozřejmě pomocí pajcru :-)....    podle vseho z novinky hrajou jen Existo Vulgore a Nevermore, takze koncert bude dobrej, i podle videi. http://3.bp.blogspot.com/-wXHZjQWwm9A/TeSWoGhEsZI/AAAAAAAAAYY/VUnKF6EPZZE/s320/Singapore2011.jpg nebo http://www.setlist.fm/search?query=morbid+angel
nemyslim si, kdyz sem na utubu videl, jak vincent kurvi nil ur sag, radeji n akoncert nepudu. na jeho wwwwwwhhhhhhhhooooooaaaaaa a roztleskavani davu zvedavej fakt nejsem.
Sud - 09.06.11 21:07:42
zdroj na toho Sandovala? moc se mi to nezda
Sud - 09.06.11 20:44:43
Možná bych byl radši, kdybych s těma reckama nemusel souhlasit, ale musím. Jsem jen zvědavej, jestli v létě pojedou rozumnej setlist + Nevermore + EV + Blades, nebo jestli se pokusí "otevřít mysl zabedněncům" nějakým "moderním hitem".... samozřejmě pomocí pajcru :-)....
podle vseho z novinky hrajou jen Existo Vulgore a Nevermore, takze koncert bude dobrej, i podle videi. http://3.bp.blogspot.com/-wXHZjQWwm9A/TeSWoGhEsZI/AAAAAAAAAYY/VUnKF6EPZZE/s320/Singapore2011.jpg nebo http://www.setlist.fm/search?query=morbid+angel
nadrom - 09.06.11 13:19:39
"Everyone knows quite well that I, 'Pete Sandoval', didn't play that disgusting music! it doesn't even sound like Morbid. And you know the truth already: this new album they released is the worst of the worst!!!! It's SHIT :-) I rate it 0.5 out of 10!!!! WHAT A MESS!!!!! ;( " - Pete "Commando" Sandoval
chytrej kluk sandalek:)
abro666 - 08.06.11 20:37:34
sorry jsem srdcar, do bandy homoklad bych se asi nepotreboval vratit, i kdyby to bylo za $$$$
Black_Hand - 08.06.11 20:14:43
"Everyone knows quite well that I, 'Pete Sandoval', didn't play that disgusting music! it doesn't even sound like Morbid. And you know the truth already: this new album they released is the worst of the worst!!!! It's SHIT :-) I rate it 0.5 out of 10!!!! WHAT A MESS!!!!! ;( " - Pete "Commando" Sandoval
no rikal jsem si co na to pete the feet. konecne prolomil PR kecy. otazka je, jestli by se po tomdle chtel vubec vratit. jestli by ho bavilo hrat radikult nazivo. k8: heled material jde prepsat a zkurvit kdykoli.
k.eight.a - 08.06.11 20:01:39
Zdá se, že editace fakt funguje ...
k.eight.a - 08.06.11 19:55:22
To určitě, když podle všeho přinejmenším polovina materálu byla složená ještě když s Morbid Angel hrál... Krom toho by si takovým prohlášením dost pravděpodobně zavřel dveře pro případný návrat zpět do kapely.
k.eight.a - 08.06.11 19:55:22
To určitě, když přinejmenším polovina materálu byla složená ještě když s Morbid Angel hrál...
abro666 - 08.06.11 19:48:08
"Everyone knows quite well that I, 'Pete Sandoval', didn't play that disgusting music! it doesn't even sound like Morbid. And you know the truth already: this new album they released is the worst of the worst!!!! It's SHIT :-) I rate it 0.5 out of 10!!!! WHAT A MESS!!!!! ;( " - Pete "Commando" Sandoval
LordSnape - 07.06.11 23:26:10
Střapova retz hodně baví! :)
pf - 07.06.11 15:20:50
hele, dlouho žádná deska neměla takovouhle publicitu a prostě pro spoustu lidí to bude červenej hadr, kterej je k desce nakonec dovleče
Black_Hand - 07.06.11 15:07:29
bizz: nemyslim, ze je to tak uplne jednoznacny. zyklon ma z myrkskogu prave docela dost. a ja nerikal, ze to je vylozene vystavka destructhora, ale "MA ala Zyklon (Destructhorova prechozi kapela)". me nejvic ale zarazilo, jak malo sol na novych MA je. destructhorovy sola z zyklonu mam moc rad. a rikal jsem si, ze v kombinaci s emanem by to mohlo byt neco jako RIP pro megadeth. ocividne jsem se mylil.
brutusáček - 07.06.11 14:53:34
no když si člověk najeden na úvodní stránku season of mist tak tyvoe tlačák neskutečnej
bizzaro - 07.06.11 14:52:18
jen pro zajimavost: MA ala Zyklon (Destructhorova predchozi kapela)
ciste nahodou, Zyklon delal spis Samoth, Destructhor tam sice hral, ale nevim, jak byl autorsky zapojen. stal spis za Myrkskog, bych rekl
množí se vtipné parafráze
jako Pete i Kurt masakr :-D
1/ zbožňuju "Gateways..." po stránce písní, ale nesnášim ho po stránce produkce. Nemám rád Sandovalovu hru. :) 2/ S Brutem nejvíc nesouhlasim v tom, že si myslim, že produkce novýho alba je super. 3/ V zásadě mám jedinej problém s tim, že písně "Too Extreme", "Destructhos..." a "Radikult" jsou tak strašně dlouhý. Být to tak 1-3 minutové vsuvky a místo toho tam byly jiné dvě solidní písně, tak to mohlo být fakt dobré album. 4/ Z takových "Destructhos..." a "I Am Morbid" mám takovou infantilní srandu (hlavně představa zelených marťánků v synchronizovaném robotím tanci u "Destructhos..." :)¨ 5/ Vincentův hlas to hodně hodně tlačí nahoru. Revoluční deska to neni. Nijak úžasně trvanlivá taky nejspíš nebude. Za rok nejspíš už ani nebudu mít moc chuť si to pustit.
1/ souhlas, 2/ souhlasim s Brutem, taky jsem to nazval predprodukci, 3/ souhlas, 4/ LOL, 5/ souhlas :)
kdyby obě části nebyly tak odfláklý. novinku budou kupovat především nový posluchači. smutný je, že při téhle logice jsou skalní fanoušci jaksi přes palubu (to mě na současný mediální prezentaci kapely vadí asi nejvíc) a z toho, jak se Vincent až okatě ohání „nejkontroverznější deskou posledních let“ se mi chce zvracet.
taktez souhlas
pf - 07.06.11 14:02:08
dva drobný postřehy: ta deska by nebyla tak strašná, kdyby obě části, ta jakože klasická i ta jakože „experimentální“, nebyly tak odfláklý (ten pojem „experiment“ se mi ostatně vůbec nelíbí, protože tahle deska neexperimentuje, tedy jako že by měla něco objevovat, jde bohužel najisto, aspoň co si kapela myslela, že je najisto) zadruhý si nemyslím, že by měl být až takový komerční propadák. předně tam asi bude fungovat nějaká super-smlouva, tedy že SOM poplyne podíl i z koncertů a merče, nedivil bych se ani, kdyby SOM měli smlouvu s EARACHE na podíl z prodeje back-catalogu, s novinkou se sveze pár (možná i desítek) tisíc starších desek a reedic. nadto prostě novinku budou kupovat především nový posluchači (netřeba rozebírat), pro který to bude první „přístupná“ „deska“ MA a kterým ten humbuk okolo bude stačit proto, aby si jí koupili. smutný je, že při téhle logice jsou skalní fanoušci jaksi přes palubu (to mě na současný mediální prezentaci kapely vadí asi nejvíc) a z toho, jak se Vincent až okatě ohání „nejkontroverznější deskou posledních let“ se mi chce zvracet.
Tom Coroner - 07.06.11 13:59:45
množí se vtipné parafráze těch "pochvalných celebritních komentů IDI": "Thank fuck I spent the last 3 years in a wheelchair". Pete Sandoval ‎"This album will blow your head off." Kurt Cobain
Black_Hand - 07.06.11 13:09:28
jen pro zajimavost: MA ala Zyklon (Destructhorova predchozi kapela) - http://www.youtube.com/watch?v=CEll4PJB-Pw . ja nechapu toho destructhora, ze do tohodle sel. pokud chteli industrial z MA, tak mohli zkusit aspon tendle pristup, i kdyz to je cirkularka soulozici se sbijeckou a indus je to jen trochu. pochopil bych i neco co zni treba takhle: http://www.youtube.com/watch?v=gDup6EFWWmk , samozrejme ale s emanovymi riffy atd. a kdyz uz plne latexovej indus, tak aspon dobrej jako tady http://www.youtube.com/watch?v=cjeGX7grC74 .
Morbo - 07.06.11 13:09:10
Bizz: Ale jako jo. Nejsem nijak strašně zklamán ani nadšen. Ostatně, já nejsem žádnej nadšenej MA fanda. Mám rád pár jejich věcí, zbožňuju "Gateways..." po stránce písní, ale nesnášim ho po stránce produkce. Nemám rád Sandovalovu hru. :) S Brutem nejvíc nesouhlasim v tom, že si myslim, že produkce novýho alba je super. Podle mě je to první zvukově fakt natřískaný album Morbid Angel. Nemusim si v přehrávači tavit EQ korekce a tavit volume, aby to se mnou trochu hnulo. První MA album, u kterýho tohle nemusim podstupovat. :) Jinak nevim. V zásadě mám jedinej problém s tim, že písně "Too Extreme", "Destructhos..." a "Radikult" jsou tak strašně dlouhý. Být to tak 1-3 minutové vsuvky a místo toho tam byly jiné dvě solidní písně, tak to mohlo být fakt dobré album. Z takových "Destructhos..." a "I Am Morbid" mám takovou infantilní srandu (hlavně představa zelených marťánků v synchronizovaném robotím tanci u "Destructhos..." :) ), ale je mi jasný, že tyhle věci přestanou bavit tak u sedmého poslechu nejpozději. Album mě minimálně z poloviny minutáže baví. Vincentův hlas to hodně hodně tlačí nahoru. Revoluční deska to neni. Nijak úžasně trvanlivá taky nejspíš nebude. Za rok nejspíš už ani nebudu mít moc chuť si to pustit. Moje oblíbená věc je asi "10 More Dead". Asi tolik k tomu.
massacruss - 07.06.11 12:18:16
Ten leak na netu fakt není fake? Do poslední chvíle jsem doufal, že to bude nějakej podvrh nebo třeba bonusový CD, ale ouha, jak moc jsem se mýlil. Dělám si legraci, ale kdyby tohle vydali jako bonus, tak by se to dalo přejít. Z rozhovorů se dá mezi řádky vyčíst, že jsou pekelně překvapeni negativním ohlasem, ale čekali snad něco jinýho? Měli to vydat pod jiným názvem a nekurvit pověst legendy. Jinak, pokud budou hrát +/- stejnej setlist, tak z nové desky dávají Existo a Nevermore
bros - 07.06.11 12:17:12
Recky pěkný. Některý songy nejsou špatný (víceméně souhlasím se Střapem, který), ale co mě mmj. sere jsou i ty dementní texty, člověk s takovým hlasem jako Vincent snad tohle neměl zapotřebí. I´m celebrating morbid victories, wtf?
mety - 07.06.11 12:13:34
jen tak pro zajimavost, dva z tech 5ti skvelych songu napsal destructhor, tak ono to neni uplne tak ze by vincent prejel treye kdyz polovina z dobrych songu je z norska
mety - 07.06.11 12:09:03
uz nebudu davat sanci cely desce, vytahl jsem si 5 songu /existo, bael, 10 more dead, beast, nevermore/ ktery jedu furt dokola /dle last.fm uz 40x/ a zeru jak svin, nejvyssi kvalita, jednoduchost, genialni.. bici mi uz taky sedej, i ty sbory se mi libej, nebudu hodnotit celou desku, to neni morbid angel, to je split genitortures/morbid angel /kazda strana po 5ti songach/, morbid fantazie, genitortures to zkurvili.. takze tem 5ti songam davam 90, 100 ne kvuli tomu ze to jsou morbid angel a mohli prekvapit jeste vic /ehm, kez by prekvapili mnohem min/ a ze zvuk mohl byt prece jen hrubejsi.. takze rada na zaver, udelejte si z toho 5ti songovy mcd a zacnete si uzivat highest calibre death metal
bizzaro - 07.06.11 11:51:55
vidim, ze Morbo hodnotil, takze nakonec ta deska taky ne, co? :)
je to dobry, je tam 6 kousku ktery se daj poslouchat, z toho 4 slusny
ja si pak uz daval taky jen svuj vlastni vyber, ale stejne i tak to ani na kritizovanej Heretic nema
LooMis - 07.06.11 11:50:55
a přesně šest věcí dělal Trey :-D
je to dobry, je tam 6 kousku ktery se daj poslouchat, z toho 4 slusny a 8 a 9 zakoncuji jako nejlepsi. Zbytek si nepripoustim a remixy preskakuju. Cekal jsem mene. Klidne si budu nalhavat, ze to je na 65% (ten vyber). A pro me cryptopsy byla rana mnohem vetsi, protoze tam jsem to necekal.
akh - 07.06.11 11:17:40
je to dobry, je tam 6 kousku ktery se daj poslouchat, z toho 4 slusny a 8 a 9 zakoncuji jako nejlepsi. Zbytek si nepripoustim a remixy preskakuju. Cekal jsem mene. Klidne si budu nalhavat, ze to je na 65% (ten vyber). A pro me cryptopsy byla rana mnohem vetsi, protoze tam jsem to necekal.
DW - 07.06.11 11:10:33
brut: jo souhlasim. Loo: jestli je Load proti tomuhle zlatý tak to je fakt masakr:)) Ještě že sem nenašel odvahu si to pustit a asi ani nenajdu:)..
LooMis - 07.06.11 11:02:19
přidávám se k zástupu těch, co nejsou true woršiprz, ale marná sláva, tohle prostě není ani průměrná deska - MA byli extrém v každém ohledu a s touhle experimentální deskou slovo "extrém" dodrželi do puntíku. Zlaté desky Endorama, Load/Reload, World Painted Blood - tady to je velký kotrmelec a těch dobrých nápadů je minimum na to, aby to vytáhli k poslouchatelnosti. U většiny špatných desek se ty horší věci dají přetrpět, protože to je většinou v jedné lajně, tady je ale takovejch "experimentů", že to odrazuje od celkového poslechu. Pro informací chtivé doporučuji poslední rozhovor v Decibelu - http://www.decibelmagazine.com/magazine/morbid-angel-81-%E2%80%93-july-2011/ Trey Azagthoth: "I'm not worried about it at all because I don't do it for others' approval. And I think all the real fans of this band understand that already. We don't check into the scene to see what scene people accept or don't accept. Me and David did an interview when 'Altars' came out where I said the same thing: We don't check into the latest book of cool to figure out where we're gonna go with our stuff. We look inside ourselves, and I think that's what fans of the band have come to expect. And I think they appreciate that, because they know it's as real as it gets." K tomu se snad dá říct pouze to, že s Altar se tvořil nový styl, s Illud přichází deziluze a mělo to vyjít pod jiným jménem než MA.
brutusáček - 07.06.11 11:01:13
Není potřeba to poslouchat ale kurva bandy jako MA je potřeba aspoň znát - a ne jen podle jména. Teprve potom se člověk může přesunout do podzemí a chápat souvislosti. Ale oukej, vaši tolerantnost beru:p
no já si hlavně myslim že k tomu člověk musí dojít sám ze svojí vůle..v klídku a pohodě..né žádné hrocení jak ve škole...bum prásk judas priest, immortal, emperor, metallica a at to všechno umíte do další hodiny :)...nicméně asi každý přistupuje k hudbě jinak..
Tom Coroner - 07.06.11 10:50:18
Otázkou je, jestli chce dotyčný "stavět DM domek" :-)
DW - 07.06.11 10:17:39
Nechápu, kde chyběj základy neni na čem stavět:).. I já sem se kdysi prokousával Immortal jen proto abych věděl, že blek metulz nikdy poslouchat nebudu - prostě je to jedna z těch základních kapel.. Není potřeba to poslouchat ale kurva bandy jako MA je potřeba aspoň znát - a ne jen podle jména. Teprve potom se člověk může přesunout do podzemí a chápat souvislosti. Ale oukej, vaši tolerantnost beru:p
brutusáček - 07.06.11 10:07:31
   Trym: bez zardění se přiznám, že tohle album je první věc, co jsem od Morbid Angel slyšel.   To by ses měl spíš zardit hodně a tvůj koment v tom případě o ničem nevypovídá.
jásně, člověk nikdy neslyšící MA už do naší společnosti nepatří :) jen houšť .).....Jestli já beru tvorbu MA jen okrajově tak pro Tryma to bylo první setkání, no nutno dodat že crowbar ho měli čím zničit na prvním setkání MA se svýmí III asi ne :)
Tom Coroner - 07.06.11 09:50:47
Možná bych byl radši, kdybych s těma reckama nemusel souhlasit, ale musím. Jsem jen zvědavej, jestli v létě pojedou rozumnej setlist + Nevermore + EV + Blades, nebo jestli se pokusí "otevřít mysl zabedněncům" nějakým "moderním hitem".... samozřejmě pomocí pajcru :-)....
DW - 07.06.11 09:49:44
"takze i takhle muze album pusobit na nekoho, kdo si precte plakat BA a jde se pidit po poslednich albech hlavnich tahounu, ktere nema naposlouchane." - občas mě děsíš docela :).
bizzaro - 07.06.11 09:24:43
anebo to jeste ber tak, ze je nekomu 13, o veci jmenem death metal a MA neslysel a dostane se k nim pres nuklearni Deathstars nebo Ooomph. ted je otazkou, zda je to takhle dobre, aby byli MA touhle deskou prestupni stanice mladeze z "tucacek" na metal :)
bizzaro - 07.06.11 08:54:29
DW,
bez zardění se přiznám, že tohle album je první věc, co jsem od Morbid Angel slyšel.
podle me je to v poho, neni treba znat vsechny zanrovky, to ani a ani ja je za 26 let poslechu neznam, ale jednou za cas tady kazdej z nas pise o necem, o cem nema paru, takze Trymuv nazor (podobne jako Brutuv, pac ten je taky skoro nezna; toho ale MA zklamali) je vypovidajici tomu, ze nekdo nema k MA vztah a "nevi, oc tu bezi", resp. ma bezet (?). takze i takhle muze album pusobit na nekoho, kdo si precte plakat BA a jde se pidit po poslednich albech hlavnich tahounu, ktere nema naposlouchane. i o tom Brut psal s tou revoluci a kelimkacema/parohacema nad hlavou
DW - 07.06.11 08:39:37
bez zardění se přiznám, že tohle album je první věc, co jsem od Morbid Angel slyšel.
To by ses měl spíš zardit hodně a tvůj koment v tom případě o ničem nevypovídá.
Kuba - 07.06.11 08:34:59
Parádně napsaný. Si pamatuju, když vyšel Heretic, jak většina mlátila zobákem, že to je slabá deska. Ale ruku na srdce, co bychom dali alespoň za to, kdyby nová deska měla kvality Hereticu ;-) Nedá se nic dělat, Michal David a jeho disko příběh má konkurenci :-(
brutusáček - 07.06.11 08:04:00
předčilo i poslední průser od cryptopsy :)
bizzaro - 07.06.11 02:02:12
jako v pohodě metálek, že jo. Když si u toho čtu, tak mě to neruší. To je tak, když člověk neočekává vůbec nic.
nekoho zajima Kvarforth a nekoho Azagtoth a Sandoval :) ja taky nejsem die hard MA, ale je to fakt spatny, i kdyz treba z tech techen nejsem tak nasranej, ale tohle celkove je nesmysl. maskarada a pout..
Trym - 07.06.11 01:57:36
Super recenze (ty negativní se vždycky čtou nejlíp), všechny části baví - ovšem nejen proto, že je to celé protkané nemálo mocnýma a náležitě heterosexuálníma narážkama, ale taky proto, že je vidět, jak vás z té desky pálí žáha, protože vám na té kapele sejde. Mně ne: death metal neposlouchám skoro vůbec a tahle kapela je mi jedno, bez zardění se přiznám, že tohle album je první věc, co jsem od Morbid Angel slyšel. A jasně, není to žádná sláva, ale zas jako v pohodě metálek, že jo. Když si u toho čtu, tak mě to neruší. To je tak, když člověk neočekává vůbec nic.

Zkus tohle