MAYHEM - Ordo Ad Chao

recenze
herelson
Hodnocení:
5

Mayhem…, kdybychom chtěli najít rozporuplnější kapelu, rozhodně by to dalo pořádnou fušku, jestli vůbec taková druhá existuje. Mayhem…, jedni se vrhají na kolena už jen při vyslovení tohoto jména, druzí se podle usmívají a myslí si spíš něco o mediálním kolotoči než o jejich hudebních aktivitách. Nicméně Mayhem nehledíce na tu či onu stranu fungují dále a letos uklohnili další položku do své diskografie.

Záměrně jsem této desce v záhlaví článku vymezil hrací plochu jako alternative black. Nabyl jsem totiž dojmu, že nový materiál má být alternativou jak pro milovníky staré klasické tvorby, tak i pro milce experimentálnějšího přístupu á la Grand Declaration of War (2000). Osobně si však myslím, že zůstane jen u záměru, neboť zcela ukojit tak rozdílné tábory je na Nobelovu cenu za mír. A v tomto případě výsledek zůstal někde na půli cesty.

Dávno před nahráním Ordo Ad Chao (2007) odchází vokalista-mátoha Maniac a příchozím je Attila Csihar, který již přispěl svým dílem do mlýnice De Mysteriis Dom Sathanas (1994). Tímto opusem se on, ale hlavně Mayhem samotní navždy zaryli do srdéček (nejen) všech black fans. A tady bych viděl prvky, kterými se na aktuálním počinu útočí na ty nejvěrnější: Sázíme na jistotu, Attila je ten pravý geroj a s ním navážeme na De Mysteriis. Taky ten kanální zvuk by mohl být pravý ořechový, no jasně, zvuk bicích jak druidský bubínek v Macoše nebude mít chybu. Budeme opozicí všem těm krystalicky čistým produkcím. Přidáme temnou atmosféru, temnější než temno, zkrátka záhrobní… Ale zas to nemůže být až tak oldschool, chtělo by to dovnitř vmasírovat nějakou netradiční pasáž, takovou tu alternativu. Prostě něco, co by tam nikdo nečekal, to mají někteří fans taky rádi. A navíc to zpestříme tu pomalou linkou, tu se Jenda pochlapí a zasype. Attila bude hlučet tak, aby tomu dodal punc úchylnosti.

Již úvodní intro (A Wise Birthgiver) má navodit atmosféru stísněnosti a strachu, avšak díky své plytkosti a zbytečné rozvláčnosti to na mě nefunguje. Vůbec tyto pomalé náladotvorné pasáže, které jsou na desce v počtu větším než malém, nejsou zakomponovány do skladeb úplně šťastně, prostě jim nevěřím. Některé z nich jsou dokonce zbytečné - pištění a následné deklamování v Illuminate Eliminate. Kompozice jsou vystavěny převážně na práci s riffem (což je u Mayhem tradiční přístup) a zlomech temp, sólové kytarové výlevy tudíž není možno očekávat. Tuším, že to byl Hellhammer, který v jakémsi rozhovoruZajímavé momenty aby člověk pohledal, ale jsou tam. Možná to je dáno i tím, že na Ordo Ad Chao musí mít posluchač naladěno (v těchto momentech bych k hodnocení přičetl až 2 bodíky), poté se požitek z poslechu umocňuje.sám potvrdil, že Blasphemer, jakožto hlavní a téměř výhradní tvůrce hudby, je spíše vynikajícím rytmickým než sólujícím kytaristou. Avšak na tak zkušené muzikanty jsou skladby takové „rovné“, nepřekvapující a až moc tradiční, byť se tváří, že takové nejsou. Zajímavé momenty aby člověk pohledal, ale jsou tam. Možná to je dáno i tím, že na Ordo Ad Chao musí mít posluchač naladěno (v těchto momentech bych k hodnocení přičetl až 2 bodíky), poté se požitek z poslechu umocňuje. Z těch světlých momentů vyzdvihnu následující: vydařená Illuminate Eliminate (krom již zmíněné části) oplývá zajímavou atmosférou, především její poslední čtvrtina; závěr jinak poměrně nevýrazné Psychic Horns napíná strunu napětí až k prasknutí, aby náhle tenze polevila; povedené jsou i Wall of Water a také závěrečná Anti. Ovšem i když se jedná o zajímavé skladby, celková zvuková nečitelnost nedovolí zúčastněným nástrojům dostatečně vyniknout a na posluchače se valí hluková hmota (vše říkajícím příkladem budiž Hellhammer, jehož technická hra a hračičkování jsou totálně pohřbeny). Tou se však má docílit požadované temné atmosféry. A teď jak z toho ven?

Celá deska na mě působí poměrně nevyrovnaně a roztříštěně. Neříkám, že cesta, po které se ubírá Ordo Ad Chao je špatná, nicméně do příště to chce zapracovat hlavně na stmelujících prvcích, které by dodaly materiálu větší kompaktnost, a v neposlední řadě elegantně vyřešit zvukové dilema čitelnost - hluk. Tak bychom se mohli v budoucnu dočkat zajímavé nahrávky. Hodnotit desku budu i z hlediska toho, že všichni členové Mayhem jsou zruční hudebníci a na takové se bere přísnější metr.

Vložit komentář

AddSatan - 30.05.23 10:27:51
https://www.peaceville.bandcamp.com/album/black-royal-spiritism-i-o-sino-da-igreja (staro)noví Mayhem :), údajně based on nevyužitý riffy z 98/99, což tak i zní, Blasphemer i celkem dobře napodobuje Maniaca, místy i Attilu, ten cover Fall of Seraphs mi přijde zbytečnej (Proscriptor tam zní jako obvykle legračně), ale jinak mě to asi baví víc, než poslední 2 desky "the true" Mayhem (než Daemon určitě)
gorth - 04.06.14 21:54:22
asi takhle.. líbí se mi to zatím víc, než by mělo, protože kytary zní trochu jako u nějakého Mayhem (případně Thorns) tribute bandu, ale Hellhammer jede a atmosféru to celkem má
brutusáček - 02.06.14 09:35:54
s novinkou spokojenost, první půlka svižná, druhá takové ordo s lepším zvukem, Attila opět skvělej, dobrý psycha (pro mě) dává.
brutusáček - 26.09.12 00:36:36
tak jen udělat výřez a měním avatar, bomba
jj celej himler :)
lemmy - 25.09.12 22:45:05
tak jen udělat výřez a měním avatar, bomba
brutusáček - 25.09.12 19:20:37
Allegor - 09.02.11 11:19:32
Necro odešel sám po sebevraždě Deada, protože nechtěl hrát v kapele s Euronymem, po smrti Euronyma mu už nic nebránilo, i když to zní divně. Nikdo ze zakládajících se už připojot nemohl, když Manheim už muziku vůbec nedělal (byť se s nima dál celkem družil).
Adolf Satan - 09.02.11 11:02:17
Jinak on tohle není přímo případ Mayhem, že jo, se pak dohodl s Necrem, který byl sice 4 roky od válu, ale dejme tomu, šlo mi o to, že HH podle mě chtěl ze jména Mayhem vytřískat co se dalo, tudíž, že je z nich nejskromnější nebo nějak co do charakteru nejlepší se mi fakt nezdá :)
Adolf Satan - 09.02.11 10:57:18
pf: jako ty Protector (Deu) thrash/death? To jsem třeba neznal pravda, ale na předposlední desce vidím alespoň bubeník, poslední asi nikdo no :), pak to ale zabalili...ok, dejme tomu druhá heh.
pf - 09.02.11 10:38:17
as: třeba protector,neřekl bych, že poslendí dvě desky byl špatný a to tam z původní sestavy taky nikdo nebyl, ale zas tolik těch kapel fakt asi neni
Allegor - 09.02.11 10:23:06
Profík se pozná tak, že sedne do auta a šlápne na to, když už mu uletělo letadlo:)
Adolf Satan - 09.02.11 10:23:00
"znám spoustu kapel, kde už není ani jeden původní člen a leadrem je tam dávno někdo jinej..." a to by mě teda pár těch kapel zajímalo - uveď prosím (mě napadají jen ti "ND"). Jinak ohledně toho hraní ve spoustě kapel, tam jde spíš o to "v jakých", než "v kolika", respektive co tam ten člověk předvádí. I tam je tam míra zajímavosti pro každého asi jiná.
Sud - 09.02.11 03:20:24
88 bude vetsi profik, toho aspon napadne, ze letadlo muze opravdu letet ve 4 rano :)))
CrusT - 08.02.11 20:00:08
jeden "otec" byl mrtvej, druhej "otec" se přidal, třetí "otec" už byl nejspíš opravdu otec u rodiny, takže nezájem...kdyby s tím "reunionem" měl někdo problém, tak se asi ozve, ne? znám spoustu kapel, kde už není ani jeden původní člen a leadrem je tam dávno někdo jinej... založení kapely na to přece nemá vůbec vliv. jinak teda v tom případě stačí se podívat, kde všude hraje HH :) ono tohle asi opravdu nebude nejlíp zvolený měřítko...
Allegor - 08.02.11 19:28:14
Z "otců" tam totiž zůstal jenom Necro a ten se k tomu hlásil, ne?
dreckus - 08.02.11 19:10:54
jo Attila je hodne v pohode clovek a taky bych rekl, ze umelecky nejvc na vysi z mayhem (staci se podivat co vsechno dela krome nich), ale to je samozrejme silne subjektivni :) a jen obecne: znovuzakladat kapelu, ke ktere se jeji "otci" nehlasi, je pekna svinarna... samozrejme se ale muze stat, ze clovek, ktery se nekam prida pozdeji, nakonec skonci jako hlavni tahoun a duse skupiny
Sud - 08.02.11 18:19:53
prosimvas, ta studiovka nekoho zajima? 88 je prej peknej samozer
Adolf Satan - 08.02.11 17:59:13
*nenapadá jiný případ kdy by to tak nebylo (pro upřesnění) Jinak mě prostě HH sympatický není, spíš naopak, důvody jsem uvedl. Když už teda "někoho z nich" tak Attilu, to je podle mě taky profík a pro mě v současné době největší tahoun té kapely. A dál bych to neřešil (?)
Adolf Satan - 08.02.11 17:52:23
Já myslím, že je to normální (až snad na to co si teď říká Napalm Death mě nenapadá jiný případ), aby v kapele byl alespoň jeden zakládající člen. Tady se pak posléze (!) znova přidal ten Necrobutcher (upřímně taky ho za jeho chování nemusím, ale holt je to jeden ze zakladatelů), takže dejme tomu, jinak na mě tam HH právě "v pohodě" fakt nepůsobil heh. A ehm, on tam přímo říká, že ho oceňuje za to že zabil toho "fucking faggot" heh, ale možná, to jak to s tím přesně bylo, ví asi jenom Bard. Jinak sranda tahle diskuze, už jsem pár podobných viděl a vždycky jsem se tomu smál, no a lup...už taky "jedu". :)
Allegor - 08.02.11 17:37:40
Hlavně to rozjížděl HH společně s Necrobutcherem, aspoň podle ofi biografie kapely. A Necrobutcher zakládající člen byl, dokonce víc zakládající než Euronymous.
CrusT - 08.02.11 17:28:17
nechápu proč by to nemoh rozjet, když o to nikdo jinej nejevil zájem..musí k tomu být zakládající člen? já myslím že ne... právě že v Until the Light je vidět jak je oproti ostatním ze v pohodě, pořád lepší než ožralej Necro, kterej prská do kamery jak jsou "fuckin' true a "top of the line"...asi ti ty rozhovory najdu na YT ohledně tý vraždy to ponechám radši bez komentáře, ale dokážu si představit situace, kdy může s tím vrahem sympatizovat a ne zrovna z důvodu sexuální orientace oběti...
Allegor - 08.02.11 17:26:33
Tak Barda oceňoval spíš za to, že si nenechal srát na hlavu a ohradil se, což by bylo hodno ocenění, kdyby to ohrazení se nevypadalo jako kudla v břiše. DMDS by asi vydal kdokoliv, když už to jednou nahráli. A s tím pózérstvím, on taky hostoval v křesťanský skupina (heh), tzn. takovej true evil typan to asi nebude.
Adolf Satan - 08.02.11 17:07:42
*Necrobutcher nebyl mi tam vypadlo
Adolf Satan - 08.02.11 17:04:36
Heh a já prý překrucuju :) Rozjíždět kapelu, kde nejsem zakládajícím členem po mrtvym kámošovi (?), kdy v té době tam ani Necrobutcher (další zakládající člen) mi přijde kapku podivné + vydání DMDS, kde ani neuvedu kdo tam všechno hrál heh, no každý se na to dívá asi jinak. Profík nejspíš jo, ale o tom řeč nebyla. Nad věcí a v klidu? Ehm mj. viděli jste 2 roky starý Until the light takes us? Tam se prezentuje dost jako nesympatický pozér opěvující "zlaté staré časy" vypalování kostelů, oceňuje Barda za vraždu toho "zasranýho homosexuála" atd. :)) No každý to vidí asi trochu jinak.
Allegor - 08.02.11 16:29:35
Těžko říct, jak je nad věcí, každopádně na znovurozjetí kapely taky nevidím nic špatnýho. Navíc v tom určitě hrála roli i osobní ješitnost. Kdyby Mayhem skončili rokem 93, dal by tím v podstatě najevo "hrál jsem ve skupině trotlů, co se vytáhla pálením kostelů". To asi nechtěl.
CrusT - 08.02.11 16:19:35
že dal znova do kupy kapelu, která mu rozjela kariéru, na tom nevidim nic špatnýho a prachychtivýho...těžko popřít, že je z nich největší profík, nejvíc nad věcí a nejvíc v klidu
Adolf Satan - 08.02.11 15:50:24
CrusT: No já číst umím, za a) z toho snad byla patrná nadsázka za b) pokud bych to chtěl fakt pitvat, tak mi HH pořád příjde ze současné sestavy ehm "nejkontroverznější" kvůli jistým dřívějším výrokům atd. (od kterých se údajně teda dneska distancuje) + to byl tuším on, kdo se postaral aby DMDS vůbec vyšlo a rozjížděl novou sestavu ve chvíli kdy už tam nebyl ani jeden původní člen, jméno vydělává že jo, takže jakápak skromnost..., ale tak každý to vnímá asi jinak no :) Mimo to mě štve jak vlivem zvuku jeho triggerů - které se hodí max. do věcí z GDoW naživo kazí vyznění skladeb z desek ostatních. Jinak ten Lepzig, nevím, mě ten Dead akorát rozesmívá heh, Maniac na WLA byl mnohem bestiálnější :)
Allegor - 08.02.11 15:09:11
LA mají typickou sestupnou dráhu. První deska famózní, druhá hodně dobrá, třetí, čtvrtá ujdou, dál neskutečná ptákovina.
pf - 08.02.11 14:35:07
sice natřikrát, ale dobrej postřeh ;) ta poslední deska LA je neskutečnej blábol, ale první dvě pořád super
dreckus - 08.02.11 14:24:11
(jo a mluvim jen o novejsich deskach LA, starsi jsou dobre)
dreckus - 08.02.11 14:23:39
ted=ten
dreckus - 08.02.11 14:23:23
mi nejak uniklo, ze od nich odesel Blasphemer a je u nich Morpheus (z Limbonic Art predpokladam)... osobne pevne doufam, ze rychle vypadne, pac jeho vlastni tvorba je neuveritelna mrdka (at uz je to ted co v LA zustal nebo co ma jeste vetsi mrdkoprojekt Dimension F3H)
CrusT - 08.02.11 14:06:50
paráda Adolfe, hezky jsi to zvládl překroutit...asi neumíš pořádně číst, ale napsal jsem že Z NICH je nejnormálnější a nejskromnější, což prostě je...
Allegor - 08.02.11 12:47:10
Uvidíme, jestli třeba Morpheus nezůstane, to by byl dobrej skladatel. S tím Leipzigem, včera jsem ho poslouchal a ono je to vážně zlo. Právěm ten vokál, co do hudby často vůbec nepasuje, z toho dělá marast (jak cyp):)
Adolf Satan - 08.02.11 12:26:39
Leipzig a Chimera jsou podle mě asi nejhorší věci co mají, Dead řval průměrně, jako každý druhý ožrala, nestíhal atd. O Chimeře i (ó skromný/normální haha) HH někde říkal, že to nahráli pro prachy (což se úplně nepovedlo) jako oldschool album s moderním zvukem - který to hrozně sterilizuje a až na 2-3 skladby je to nuda. Sami to album prý nemají rádi. U GDoW mi to sedělo, tam se to hodí. Ten DMDS set hrajou už dlouho (asi 5-6 z 8) a částečně bych sázel na to, že se Morpheovi a tomu druhýmu live kytaristovi nechce učit "divnoriffy" po Blasphemerovi. Jinak z Orda a WLA, i toho GDoW by taky mohli hrát víc. Spíš by mě zajímalo, kdo bude kytarově komponovat další studiovku.
Allegor - 07.02.11 21:20:12
Once upon... je fajn dokument, ale tady šlo o článek "Mayhem: Vzestup a pád lidského šílenství".
666 - 07.02.11 21:08:00
Once upon a time in Norway?
Allegor - 07.02.11 21:04:58
Ten Vzestup a pád... vyšel na Abyssu a pokud se nemýlím, je to otamtud původní. Což zároveň znamená zase z internetových zdrojů rozličné relevance. Hele, My Death s Attilou máš pravdu, to je zabiják, hlavně na koncertě. A s převáděním do lidský podoby, rád bych si nechal povykládat. I když, zažil jsem nejmenovaného muzikanta nejmenované české populární kapely, u nějž metodu na vypnutí módu "naprostý trotl" nevynašel nikdo.
Sud - 07.02.11 20:50:04
takhle se k tomu koncertu udajne mel Dead vyjadrit mam to z tohohle http://www.uloz.to/7754264/vzostup-a-pad-ludskeho-sialenstva-doc uz netusim, kde jsme k tomu prisel, ale je to docela dobry cteni, btw Necrobutcher tam ma jednu super fotku.. nicmene dal trvam na tom, ze nejgenialnejsi CD Mayhem je zivak z Marseille 2000, vrcholna forma a pulku setu tvori WFA a TFDOW, coz jsou proste jejich nejgenialnejsi veci a do toho ty stary nenavistny kolovratky..a Chimera je taky hodne v pohode deska, My Death nazivo s Attilou hodne dobry, hlavne ta pasaz 'Odium Humani Generis' - pomerne zajimava verze je na bootlegu z BA 2006, kde hrali totalne zfetovani. jinak nechte si nekdy vykladat o Mayhem od pana vedouciho, Strap prej musel vyvinout specialni metodu na prevedeni Necrobutchera do lidsky podoby, jinak je to prej strasny hovado.))) to zdimani z kultu De Mysteriis me neskutecne mrda. a jeste jedna vec, podle videi z posledniho roku uz nehrajou zfetovani ani vozrali, takze to treba bude za neco stat
Allegor - 07.02.11 20:17:04
S tím Deadem existuje dost "legend", otázka zní, kolik z toho se zakládá na pravdě a co už je proces posmrtné mytizace postavy. S tím havranem se to každopádně říká, taky s tím, jak do sebe začal v obýváku najednou bodat nožem, jak chodil v hadrech, co zakopával pod zem a podobně.
lunaris - 07.02.11 19:44:33
Jinak to hodnocení 5 je vážně síla, oporecka rozhodně vzniknout měla.
lunaris - 07.02.11 19:42:53
DMDS set byl už na loňském koncertu na Chmelnici. A bylo to gut. Chápu ale, že místní progresivisté to těžko ocení. Tím nechci říct, že by se mi Ordo nelíbilo, Mayhem mají samé dobré desky a riffy. Jsem ale rád, že s příchodem Attily se kapela svým způsobem vrátila ke kořenům a jisté obskurnosti. Jak jednotlivé skladby vyzní naživo, do značné míry určuje zvuk.
annal - 07.02.11 19:27:43
Dead byl ten jak nosil chciplyho havrana v igelitaku a cichal z nej "pach smrti"?
CrusT - 07.02.11 19:18:43
mně se na živáku z Lipska líbí hlavně to, jaký zvěrstva tam provádí Dead za mikrofonem, myslim, že nikdo z jeho nástupců se na to nechytá...i když mám pocit že tam probíhaly nějaký dodatečný střihy a úpravy ve studiu, viz např. to divný ticho publika během Deadova prasečího výblitku na úvod: http://www.youtube.com/watch?v=M4Fn0OGfvQU&feature=related
Allegor - 07.02.11 16:40:25
To máš tím, že Ordo se nese v tom svým divným rytmu. Jinak třeba věci z TGDoW znějí naživo parádně, např. View from Nihil, A Time to Die.
gorth - 07.02.11 16:10:39
já od nich mám rád vpodstatě všechno, ale naživo zabíjí jen věci z Ordo, zbytek je (s troškou nadsázky) kopák obalenej nudným bordelem...
Allegor - 07.02.11 15:41:09
Live in Leipzig je samozřejmě kult, ale spíš způsobem, jakým je nahraný (totální amatérismus po všech stránkách), zpraseným zvukem, tím, že Dead se chvíli na to zastřelil a tak dále.
CrusT - 07.02.11 15:25:11
Live in Leipzig kicks ass, hňupové :)
bizz - 07.02.11 14:59:15
ale ma dokonalej zvuk a ceni zuby, Ordu tahne z drzky
Allegor - 07.02.11 14:58:07
U Chimery se mi zdá, že trochu pokulhává druhá půlka. WLA i TGDoW jsou samozřejmě šlehy, hlavně WLA.
bizz - 07.02.11 14:57:05
dete do pici.. Chimera, TGDoW i WLA jsou pecky!
bros - 07.02.11 14:12:46
hm, sice bych mnohem radši ordo, ale zas lepší než z chimery:)
Allegor - 07.02.11 14:10:39
Zas Necro je zakládající člen, tak chápu, že vystupuje trochu jako "mentor". Abstinenta bych mezi nimi obecně nehledal, a vlastně ani obecně v black metalu ani v metalu vůbec se jich moc nenajde. Hellhammer je sice možná nejskromnější člověk, ale jeho dávné plky o "negrech" a "nížších rasách" mě taky pěkně serou.
CrusT - 07.02.11 11:46:49
Mayhem je kapela, která se ze svýho kult statusu snaží vytřískat co nejvíc, hlavně Necrobutcher, což je jenom ožrala, kterej má na jejich úspěchu nejmenší podíl, takže mě DMDS show vůbec nepřekvapuje. Nejnormálnější a nejskromnější člověk je tam asi HH
Allegor - 07.02.11 09:43:05
Wolf´s lair abyss bych určitě rád slyšel v celku (chci toho tolik, 4 skladby?), ale když na to by býval byl o třídu lepší Maniac. U DMDS obráceně. Ale u Mayhem si člověk těžko vybere, každá deska úplně jiná a každá parádní.
dreckus - 07.02.11 04:03:28
mne by stacil zase set pouze z ordo ad chao a wolfs lair abyss :))
bruth - 06.02.11 23:58:36
pro annala bude na ba určo nějakej slam dethík ne? :-)
annal - 06.02.11 23:41:12
Ja mam rad Wolf's Lair Abyss
bruth - 06.02.11 23:38:52
bahno nebahno grand negrand....maďar na scéně to stačí..doufam že bude mít nějakej hezkej hábit :-)
gorth - 06.02.11 22:56:47
tak... a spíš Ordo než GDoW
Sud - 06.02.11 22:52:05
tyvole ať jdou se spešl DMDS show do hajzlu, ja chci bahno z Ordo, nebo prog z Grand Declaration
jkl - 08.09.10 08:18:41
Měla no, to album si zaslouží nepoměrně lepší hodnocení.
bizz - 08.09.10 00:56:40
na tuhle deska mela vzniknout i opozirecka, ale uz kdesi v minulosti :)
Aeshma-Daeva - 08.09.10 00:41:53
Pro mě naprostá špica. Ze začátku mě to nějak nemohlo chytit, ale jak jsem do toho vnikl, tak to bylo jak vniknout do vlhké dvacetileté blondýnky:)
brutusáček - 06.01.10 00:59:15
dejavů
bros - 06.01.10 00:43:19
pro mě nejlepší album mayhem a dal bych asi 9
bizz - 05.02.09 16:50:44
jsem si rikal, ze jmena tech skladeb znam :)) a i ta zanrovka je ponekud mimo dnesni Trů Květenhem :))
annal - 05.02.09 16:32:46
bizz: To EP neni regulerni vec, ale puvodni verze songu z De Mysteriis Dom Sathanas Mayhem - Life Eternal EP 2009 Contains five rough mix songs from the DMDS recording session. It's from tapes that Attila made in Bergen during the vocal recording session in 1993 and feature different vocal-styles at times, as well as it features the drum intro of "Funeral Fog" that was cut away on the later DMDS release
bizz - 05.02.09 14:40:31
posledni Mayhem myslis Ordo ci ted EP 2009? to nic moc jinak, abych teda rekl
DR - 05.02.09 14:32:03
větší peklo než poslední mayhem je ale francouzština, tady žádnej satan nemá nárok
Satan.rap - 10.01.09 17:58:50
DR: :-))))))))))))))))))))))))))) ty pico to je hlod. ale jo v podstate na techto naladach dost ujizdim. Jinak doporucuji Feather Befooled sice to neni hudebne zrucny jako DC ovsem snad jeste humusoidnejsi www.myspace.com/fatherbefouled na vyzadani zapujcim orifinal
bizz - 10.01.09 15:40:34
ty vole :-D
DR - 10.01.09 14:59:19
btw nejlepší je to kombinovat s dead congregation a prvníma mindrot a máš v pokoji takový černo, že musíš znovu vymalovat
DR - 10.01.09 14:44:47
už jsem to chtěl napsat dávno, tak teda teď....úplně z tohohle seru, pro mě snad nej mayhem, hotovej drone black - ještě přitáhnout domů berana a je to hotový...
molit - 13.10.08 16:23:20
ich liebe das, ale na soudy je pozdě...názor už mám moc dlouho...:p
brutusáček - 13.10.08 14:00:49
brutusáčik musí otočit ordo se mi moc pačí....a molit zatím nic a nic
bizz - 11.09.07 15:26:07
:-))) obzvlast na te posledni fotce, tam uz jsou i temer pohrbeni :-D
leif - 11.09.07 14:26:51
he-he, na fotce vypadají jako Genesis. Black už má za sebou hodně, skoro dvacet let))).
bizz - 06.09.07 14:19:14
tak po prvnim poslechu se mi to libi, i kdyz je trochu zvlastni -spis obskurni- nahravka. zadna bomba, ale gut, uvidime dal. attila ruluje! na produkci jsem si za chvili zvykl a v poho kanal :-)
brutusacek - 06.09.07 08:11:39
vole :)) že to je to jediný co se mi na blacku líbí ta přehlídka :))) no dobře já si to teda stahnu :)
Adolf Satan - 05.09.07 17:45:22
Brutusacek: co s tim ma co mayhemoburzumdimmucradle oblečení co delat? Ze neco reknu o tvoji mame!!?
Adolf Satan - 05.09.07 17:41:20
mno tak po prvních 2-3 posleších jsem měl stejnej pocit jako recenzent, ale pak jsem se do dostal a uz si to ani bez toho "kanalniho" zvuku (ale ona ta produkce neni spatna - je tam vsechno slyset) neumim predtavit..je to haluz a temnota..a Attila ruluje - nejsilnejsi slozka nahravky...
brutusacek - 05.09.07 15:15:24
pro mě, člověka co vyžaduje kvalitní zvuk, až na pár vyjímek, todle prostě není, ikdyž vím že k tomu prostě patří..ale prostě ne...stačí každoroční tradiční přehlídka mayhemoburzumdimmucradle oblečení na brutale :)
bizz - 05.09.07 12:20:51
huh, to je to az tak? no uvidime, dnes to budu mit..
KKKK - 05.09.07 11:42:34
Jsem myslel jen na jedno: Jít si pustit starší tvorbu. ZA vděk jsem vzal i s Grand declaration of war.
bizz - 05.09.07 09:25:51
to ja si vcera pro pripomenuti pustil Chimeru a urco si to konecne poridim! huagh!
CrusT - 05.09.07 09:20:32
pěěěkně napsané.....si to asi konečně obstarám i když vzhledem k tomu, že mě nijak extra nebere ani De Mysteriis,,,,

Zkus tohle