MASTODON - The Hunter

recenze
zdeno
Hodnocení:
9

Američani Mastodon útočí s novou deskou! A připravte se, že ze souboje s touto hrozivou pravěkou stvůrou, která vás každou melodií může rozsápat svými hrozivými kly, nemůžete vyjít s vítězně vztyčenou hlavou. Co naplat, že je o něco klidnější než dříve.

MastodonNázev v pořadí páté studiové desky Mastodon je odrazem tragické události, která se během natáčení alba stala, kdy bratr Branta Hindse (kytara, zpěv) náhle zemřel při lovu. Odtud i samotný název desky.

Otvírák Black Tongue vás hned zavede do hlubokého lesa, kde s namířenou puškou čekáte, kdy se vám na mušce objeví první oběť. Agresivní kytary, krásná práce bicích a pronikavé zpěvy, to je arsenál, kterému neunikne žádný posluchač. Pal! Zásah v podobě klipovky Curl of the Burn je trefa do černého. Práci kytar není nutné dále hodnotit, právě to jsou Mastodon! Mírně popíkovská atmosféra (zapříčiněná snad producentem Mikem Elizondem), která se táhne napříč celou deskou, krásně funguje v kontrastu s klasickým soundem kapely. Mastodon si tak stále zachovávají svou tvář a jejich touha po kořisti je stále stejná! Což dokonale Mastodonukazuje skladba Spectrelight, která je jako vystřižená z dob Leviathan.

Zní vám v hlavě ještě kouzelná Oblivion? Nezaměnitelný refrén, atmoška jak prase… troufnu si říct, že ten samý pocit se musí dostavit každému při poslechu skladby All the Heavy Lifting, nejsilnější zbrani v téhle lovecké výbavě. Hned následující melancholická The Hunter stojí také za zmínku. Skladba pro všechny neúspěšné pytláky, ponurá a pomalá songa s dlouhým kytarovým sólem, které však zhltnete na jeden záběr. Krása!

Mastodon nám opět předvedli, jak se dělá alternativní metalová hudba. Přinesli Mastodonna svět další hudební skvost a zas o něco víc definují hudební dokonalost. Na desce, dle mého, není jediná slabá skladba, soundem a uceleností bere dech, a to, jak je u Mastodon zvykem, The Hunter není spojená nějakým konceptem a všechny skladby stojí samy za sebe. Více prostoru ke zpívání pak dostal Brann Dailor (bubeník), což je jednoznačně +1 bod. Zkrátka, ať už jste vášnivými lovci, prohnanými pytláky nebo na tyhle věci serete a chcete si jen poslechnout dobrou hudbu, „Lovce“ si musíte sehnat.

Vložit komentář

brutusáček - 26.01.14 12:04:44
jo o to jsem nedávno zavadil....těch mamůtů je taky hromada
sludge freak - 26.01.14 10:10:22
Pro milovníky nekompromisních rubanic, jimž se stýská po "starých" Mastodon, jsou tu např. TUNGUSKA MAMMOTH a jejich eponymní počin. http://tunguskamammoth.bandcamp.com/album/tunguska-mammoth Není to sice příliš originální, avšak velmi působivé.
Stana - 26.11.12 09:32:23
po roce to pořád baví stejně!
Stana - 14.11.11 20:47:47
brut: 6,5? jako vážně? zkuš to znovu a lépe :))
bizzaro - 14.11.11 16:49:07
třeti recka (Strapova) dohozena
brutusáček - 19.10.11 14:38:03
takže já nakonec otáčím a směřuju hodnocení k 6,5...ta deska má všechno co má mít, je výborná, nápady jsou super akorát...že už jsem je od mastodon prostě slyšel..a jinak, je to přímočařejší deska s čímž nemám problém. Mám rád rock-n-roll od podlahy, třeba blood mountain budu asi hodnotit víc. Co je na této desce potěšující, že se změnila barva zpěvů....
morrbidus - 13.10.11 19:26:09
Mastodon od svojho počiatku idú svojou cestou .Brann Dailor a všetci okolo neho klobuk dole,chalani sa nedajú strhnúť metalovým mainstreamom čo je jedna zmala kapiel,ktore dokážu vyditelne prerazit. Hail mastodon keep it real!!!!
brutusáček - 12.10.11 11:30:27
no...určitě to neni špatný, mam nějaký přehnaný optimismus k posledním deskám co vychází, ale jsou tam momenty co mě trošku iritujou...ale zase tam jsou skvělý momenty...
Stana - 12.10.11 10:07:01
Zamiloval jsem se do týhle desky rychlejc než jsem čekal :) nejlepší song: Dry Bone Walley!
shogun - 11.10.11 11:56:03
Taky jsem se nad tou větou pozastavil :D Trošku matoucí souvětí :)
zdeno - 11.10.11 10:32:34
hovno, akorát neumim číst
zdeno - 11.10.11 10:25:31
u mastodon jsme prave zvykli na koncept,ta korekce uplne zmenila smysl ty vety:D

Zkus tohle