MALIGNANT TUMOUR - In Full Swing

recenze
d_m_c
Hodnocení:
7.5

Jsem typ člověka, který má rád jistoty. Nyní recenzuji svou druhou nahrávku Malignant Tumour a myslím, že již jsem s to tvrdit, že mám o jednu jistotu navíc. Vždy, když se mi dostane do rukou nové album těchto chacharů, bude za prvé výtečně oháklé a za druhé bude kurevsky šlapat.
Opět je pod deskou podepsán Barvák z Insane Society Rec a opět je to jedno z cédéček, které se v žádné sbírce neztratí. Parádně a hlavně originálně vyřešené balení cd zde; popisovat nebudu, kupte a uvidíte. Stojí to za to a rozhodně ne pouze kvůli vizuálnímu dojmu.
I hudební obsah je totiž parádní. Dobře, s tou originalitou to je horší, ale proboha, tohle slovo tady nemá naprosto co dělat. Jestli jsem měl z něčeho lehké obavy, tak spíš z toho, aby Bilos a spol nebyli skladatelsky vyčerpáni. Přeci jen se na scéně již nějaký ten pátek pohybují a jejich hudba se nese víceméně v

review_1040_px2

neustále podobném duchu, je zde tedy poměrně reálné nebezpečí, že to již jednoho dne bude jen odvar a nic, co by strhlo. Jestli tomu tak ovšem někdy má být, budeme si muset počkat, jelikož In Full Swing na tyto mé pochybovačské kecy lakonicky zvedlo prostředníček a silou, s níž vládl před čtyřmi lety ostravský Baník, ukázalo, jak se hraje v Česku rock’n’roll. Tedy rock’n’roll. Rock’n’roll nyní možná ještě více než kdy jindy okořeněn pořádnou dávkou melodického crustu a metalu.
In Full Swing, to je jedenáct vypalovaček s výbornými kytarami, příjemnými, nenáročnými ale naprosto návykovými melodiemi, vychlastaným vokálem, texty psanými s nadhledem a hlavně je z každé skladby cítit neutuchající entuziasmus. Malignant Tumour jsou sice rockové hvězdy, ale tu muziku pro prachy nedělají, to člověk vycítí. Je to zvrhlé, ale ta láska tu bude. Nové skladby mě baví, protože stále nabízí něco svěžího a chytlavého, ať již výborná sóla (heavy metalové sólo v skladbě We Paint the Town Red vládne), již zmiňované melodie nebo i perfektní rytmiku. Když už jsem začínal mít pocit, že je to pořád

review_1040_px3

stejné a přesto, že skladba přeskočila, bubeník se zasekl, přijdou Malignanti s pomalou Bristroll (hitovka jak hrom s náznaky až punk rockových melodií) nebo High Time to an End (opět výborné kytarové vyhrávky) a rázem jsou síly a chuť do opětovných punkových úprků. Navíc když se na vás ve Smack the Fools vybalí riffy jak z dílny nasranejch AC/DC nebo dvojkopáková palba, je zřejmé, že i nové album je plné momentů, které strhnou vaši pozornost.
Malignant Tumour mi vždy zaručeně zvednou náladu. Měli jste špatný den ve škole? Nasral vás šéf v práci? Sedněte si, pustě si In Full Swing, stoupněte si a vyřvěte si spolu s Bilosem a Šimkem do světa těch pár mouder, určitě vám pak bude líp.

P.S.: Multimediální stopa obsahuje texty, video z Moskvy a trailer k dvd MALIGNANT TUMOUR EUROPE FOOTBAL CHAMPIONSHIP, které je k dostání za pouhých 90 Kč, což je investice, která se určitě vyplatí, ale o samotném dvd až příště…

Vložit komentář

lemmy - 08.07.08 19:28:46
tak trochu mě mrzí, že se nahrávka nedostala ke mě, ale zase aspoň si koupím LP (to sou teprve obaly a balení!), ale dmc to vyfelil pěkně, jen jedno jméno mi v recenzi chybí... jakýasi... ...lemmy :)
bizz - 08.07.08 02:39:27
ty woe, kope to, kope. a ten zvuk!!!

Zkus tohle