ING. KRÁLÍK - Lovci ještěrů

recenze
kotek
Hodnocení:
7

Poslouchá se to vlastně dobře, takovej hodně rytmicky zarovnanej přímej breakcore, ale udělanej nápaditě a s nadhledem, takže to ve výsledku dává příjemnej poslech, kterej si třeba i rád několikrát zopakuješ.

Léto nebo zima, kluci nebo holky, pivo nebo rum? Drž hubu, vole, to vůbec nechápeš. Hlavní je totiž bejt na půl cihly od obrovskýho soundsytému a nechat si hrudní koš vyjíždět jícnem nahoru. Tekkno, vole. To je to nejdůležitější, jinak stojí svět za hovno. Před svejma bednama chci pít, jíst, spát, srát, tam chci všechno a jinde nechci nic. Rozumíš, vole, nic! Ještěr, máš ho před sebou, nebezpečný, krutý zvíře, a přemejšlíš, jak na něj políčit; jaký očko nastražit, jakej salám mu asi chutná... Vysočina nebo poličan? A chutná mu vůbec salám?

Králík ale ví, jak na ještěra. Nejdřív ho nechá olíznout, písničky nadepíše zapeklitým tekknofontem, kterej pod sebou schovává ještě zapeklitější názvy, aby mu ten hřejivej kotouček nevypadl z ruky. A jak si cédéčko pustí, nesmíš ho moc překvapit. Jasně, že to musí bejt závratně rychlý, ale nesmíš zapomenout na to, aby první věc byla vždycky tucka (nebo aspoň z většiny). Ne, vole, radši pořád tucka, ať je to sichr; ať se přilepí, jak tě to učil děda, když chceš mouchám trhat křídla. Musíš bejt trpělivej a ze začátku trošku gróf, nechat jí pár momentů poklidnýho blaha a vona se pak zklidní a otupí. Takže ho necháš ještě trochu poválet, dáš mu ještě pár krásnejch momentů, dáme tucku i druhou, jo? Až na třetím treku si můžeš dovolit zvěřiny na ploše celejch pětadvaceti minut: začít si to samplem z nějakýho béčkovýho hororu, netlačit pořád tolik na pilu, nechat proběhnout nějaký strašidelný pavoučí nožky. On by ještěr chtěl zase tvrdou tucku, ale už je za těch dvanáct minut přilepenej, už ho máš v hrsti a můžeš si s ním dělat, co se ti zlíbí. Můžeš mu zpomalit tep, natáhnout čas, letmo ho potěšit tuckou, abys, jen co mu začnou zářit očka, zase všechno zastavil, je tvůj. Otázky ale zůstávaj – Poličan nebo Vysočinu?

A na okraj, i pro neještěry. Poslouchá se to vlastně dobře, takovej hodně rytmicky zarovnanej přímej breakcore, ale udělanej nápaditě a s nadhledem, takže to ve výsledku dává příjemnej poslech, kterej si třeba i rád několikrát zopakuješ. 

Vložit komentář

bk - 15.12.10 00:04:44
tahle nahrávka je hodně příjemná komplikovaná situace...
yar2 - 14.12.10 12:25:11
bry kotktu tyvole neacid, "Nejdřív ho nechá olíznout, " :)) tak pozor, reklamni tah, kazdy 5ty cejdo ma ty medvedy uvnitr obalu 2 x napusteny! a nakazdym 23tym jsou ty bedny pravy, daj se vystrihnout a zapojit do zasuvky, a pokud-li ziskas cdcko 69te, je zivej ten adjunkt na prebalu a bude po tobe chtit starobni duchod .. ovsem otazka cernokosteleckych uzenin je zodpovezena - vysocina ci polican? preci jůherák! naredit a zabalte mi ho do palestiny prosim .. btw musel jsem hledat, co to znamena gróf :) groove panskych zpusobu, wha..
DW - 13.12.10 12:32:15
Britney sem psal kdysi vy-víte-kam.. takže popíku na metal zines bych se vůbec nebál:))
bizz - 13.12.10 11:59:43
silena nahravka neasi, posledni val me bavi jaxvin :)
bizz - 12.12.10 15:53:09
a btw, neuchylnejsi recka, co jsem za posledni dobu cetl :)
Filipismo - 12.12.10 12:23:46
Výborný název kapely :-))))
bizz - 12.12.10 11:53:08
tak si vyhledej treba Blaerg, Venetian Snares, Limewax, Nosaj Thing..
Black_Hand - 12.12.10 11:31:39
jo proc ne :).
bizz - 12.12.10 10:50:33
a teda, recky Aguilery jsem myslel :)
bizz - 12.12.10 10:48:49
cece, B_H, v planu to kdysi bylo :) sice ne na Vanoce, ale pak pak jsem se na to vysral neasi :)) jinak tady je uz par takovejdlech recek - chces odkazy? :)
bruth - 12.12.10 03:47:04
a proč ne?
Black_Hand - 12.12.10 00:53:09
tak ted uz bych se ani nedivil, kdybychom se od bizze na vanoce dockali recenze britney spears nebo christiny aguillery. :)

Zkus tohle