HEAVEN SHALL BURN - Antigone

recenze
ViteQ
Hodnocení:
8

Oooooo jaro, jak pozoruhodné roční období. Nejenže zapudí podzimně-zimní chmury, které se tu a tam přikoření poslechem řádně melancholicko-pohřebních melodií, taktéž nechá zrodit skrze první jarní paprsky novou sílu do života. Oooooo, mocné to jaro. Není nadto nechat se unést slunečním optimismem, odhodit dusící izolaci (rozumějte zimní oblečení), a jen tak v kraťáskách vyrazit zkoumat okolí (krátkost sukní, stav silnic, stav zahrádek u hospůdek – dle vkusu). A aby ta procházka nebyla až tak “tichá“, je příjemné tento “statický“ stav narušit nějakým tím “kraválem“ z přenosných D/A převodníků. A mám dojem, že společnost německých Heaven Shall Burn vám znovuobjevenou energii ubírat nebude, ba naopak, bude ji přiživovat a přihazovat minimálně po půltuctech.
Intro otvírající desku Antigona by mohlo vrhnout podezření, že to až tak správný výběr nebyl. Nu ju, smyčcově-klavírní úvod neurazí, ale taky nijak nepřekvapí. Celkově mám dojem, že jak úvodní Echoes, tak další symfonická outra – Risindi Von a Deyjandi Von (jedno je neobvykle uprostřed desky) hrají roli outsiderů. Nějak jsem jim na chuť nepřišel a dycinky se mi do podvědomí vkrádal pocit, že něco podobného jsem slyšel mnohokráte. Avšak, jakmile zahřmí následující The Weapon They Fear (je ji možno stáhnout na webových stránkách kapely v podobě mp3) není nad volbou společnosti dalších pochyb. Dalo by se říci, že tato skladba dosti charakterizuje “produkt“, který pětice Němců stvořila. Fůze HC a melodického deathu (dujícího od severu) dává jistotu v podobě agresivně nasraného (pardon, ale opravdu to jinak charakterizovat nejde) řevu – juju, moc se mi líbí, a fofrující rytmiky – spíše se nese v rychlejším středo tempu, avšak výlety do krajin zpomalení, či zrychlení nejsou neobvyklé. Juju, bicí mě na téhle desce hodně baví, ani sám nevím proč. Snad, že mi přijdou po zpěvu nejnápaditější a stmelující výsledný zvuk kapely. Páni kytaristi smaží to své, riffovačka střídá riffovačku, tu a tam to pročísnou melodičtějším partem (v šesté Numbing the Pain snad až moc heavy :-)). V konečném výsledku lze říci, že hrají už slyšené, ale hrají to dobře, a v daném stylu to není na škodu. Basa až tak na povrch nevyvěrá, spíše příjemně probublává (pomalejší pasáže) nebo duní tak jak má. Určité oživení je použití kláves, které dostávají prostor v už jmenovaných The Weapon They Fear, Numbing the Pain.
Taktéž se o pestrost stará obměňující se zpěv, tento jev se nejvíce vyskytl v To Harvest the Storm a The Dream is Dead - kde se nejenže řve, ale i melodicky zpívá, Bleeding to Death – počáteční prolínání řevu, šepotu a klidnějšího hlasu je fantastické. Závěrečná The Dream is Dead se ozve elektronickým začátkem a ke konci dává na zřetel, že to je asi nejemotivnější věc desky – čupr rozloučení.
Nezdá se, že by bylo Antigone od H.S.B. nějakým objevným či revolučním albem, ale co kapele nelze upřít je nasazení a upřímnost, která je z desky cítit na míle daleko. Dost dobře odvedená práce.

Je-li libo uzřít kapelu v obrazovém formátu, je možno na této adrese stáhnout záznam živého vystoupení z Klubhaus Saalfeld v Německu. Ale je na upozorněnou, že v tragické kvalitě.

12 / 48:44

Vložit komentář

strap - 13.05.04 11:54:16
mosh to weed vladne!!!!!!!!!!
Viteq - 11.05.04 15:01:45
proč, proč, PROČ zrovinka já ... pako i troska ... to nikdy němělo spatřit světlo světa, tož abych se pomalu učil chodit kanálama ... :-)))))
bizzaro :: direk-thor - 11.05.04 12:27:47
ty si pako ;-) jako Auways ;-)
Viteq - 11.05.04 11:37:51
kdo ví kam to bylo směrováno ... že by výkř do tmy ? ... sakra, všade v normách je psáno, že vypínač má být umístěn na viditelnem (!!!!! akurát s tou tmou nějak nepočítali) místě poblíž dveří ... :-)
bizzaro :: direk-thor - 11.05.04 09:57:32
no, abych se priznal, Metoduv prispevek jsem jaxi nestihl. nebylo to treba smerovano Lemmymu? ;) asi nejsem na jiste intelektualni vysi...
Viteq - 10.05.04 20:15:16
lemmy. … já jsem právě ty starší alba nikdá neslyšel, tudíž nemohu příliš srovnávat. Ale už je sháním … díky … :-) metod. … já vím, ale aspoň ještě nějaký čas jsi si to mohl nechat pro sebe … co já teď, dyť já se snad ani nevyučím. A toho přemlouvání aby mě na tu školu vzali. Táta dokonce prodal rodinného Trábika , aby bylo na úplatky … :-)
metod - 10.05.04 13:34:38
ty si troska
lemmy - banikpičo - 08.05.04 12:35:48
viteq: dík dík chalan! hsb. znám, řek bych že to nový asi bude dost stejný - ale pokud tam nejsou sóla, pak proč to nemít....dobrá recka
Viteq - 07.05.04 13:12:54
nihig. … nepřeháněj tak, mám dojem, že je to až moc superlativů pohromadě, ju :-). Nuju, jenže mám dojem, že ty trpíš syndromem “změna aspoň v každém patém taktu a to nanejvíc“, tak nevím jak to zkousneš. Nu, přinejhorším ne, heh, že? … jinčí teď v dost velký frekvenci smažím Hellu … grrrr, je to čoud jak “chaoticky“ roztřesená plechovka plná hodinovejch součástek, grrrr … extáze. Rakoth – jujujuju, proč mi polstrují pokoj?. Farmakon – velka parádička.
nihiq - 07.05.04 11:22:46
vitqu i ty barbare, nejen ze napises superdlouho recku ale pak navic superdlouhou odu-prispevek do diskuze jako odpoved na superkratkej jasnej dotaz... :)) kdo to ma cist? :))))))))) no dobra, tak ja to teda rpectu nooo :)))) p.s. recka me na to nazhavila :)) tak az u mne upadna farmakomanie a rakothomanie a PoS manie, tak tomu dam sanci :)))
Viteq - 06.05.04 21:38:27
lemmy. … nu, zda-li mě uši neklamou a zda-li mám na odpovídající úrovni zkušenost “detekuj sólo“, tak musím konstatovat, že je to bez sól. Sehnat, nesehnat? Nu, mám dojem, že ze začátku se může vyskytnout problém v podobě nerozeznání jedné písničky od druhé (a tedy i určitého druhu nezáživnosti) , ale čím déle jsme to poslouchal, tím to bylo lepší a lepší. Strašně mě z začátku chytla ta energie, i teď je to pořád s energií, ale vyplavaly i poznávací znamení a duše jednotlivých písniček Tedy nemyslím si, že je to bůhví jak originální muzika, zda-li chce člověk hledat, něco neotřelého a nového a do té doby nezahraného (což je skorem nemožné:-), tak ho asi H.S.B. zklamou. Ale je-li poptávka po směsi HC-deathové taškařice (s převahou melodičtějšího deathu), která je velmi dobře zahraná, k tomu skvělej (a to jako jooo) řev (zpěv), tak není co řešit. Juju, mám dojem, že vynaložené energie by nebylo na škodu, neb se vrchovatě vrátí. PS. … vzdávám se veškeré zodpovědnosti v případném znechucení … :-))) … jako, že se Viteq uVon Zelený jmenuju :-)
lemmy - banikpičo - 06.05.04 20:30:48
chtěl bych se zeptat jestli jsou tam sóla, nebo jestli to má smysl shánět. dík.

Zkus tohle