ESOTERIC - Subconscious Dissolution into the Continuum

recenze
vitrail
Hodnocení:
9

Zvláštní, podivná a děsivá je hudba těchto Angličanů, zvukově jakoby vycházela odněkud z nicoty, navíc v tempu velice pomalého umírání. Esoteric hrají opravdu maximálně zatěžkaný, ultrapomalý doom metal. Při poslechu člověk padá ve spirále nekonečně dlouho do temných hlubin. Greg Chandler působí svým chropotem dojmem neúprosného průvodce na Vaší pouti. Místy se v každé ze skladeb setkáte s !malinko! zvýšenou rychlostí, kdy se bicí na moment probouzejí ze spaní, abyste se s nimi následně opět ponořili zpět do tmy. V prázdnotě se není čeho chytit, ale v tom ubíjejícím scénáři přecijen vyplouvají na povrch melodie, nastiňující více pozitivní a zasněné chvilky. Není jich mnoho, ale soustředěného posluchače zaručeně přimějí vydržet až do konce. Rozhodně ne každý se bude schopen na tuhle tvorbu naladit ideálně, někteří prostě usnou, jiní se podívají hlouběji do sebe, někdo zešílí, další se budou postupem času skvěle bavit.
i?.S.: Doporučuji též esoterické dílo Metamorphogenesis!

4 / 50:49

Vložit komentář

jelda - 08.02.05 10:49:43
Panove, to se zase neco odehralo na hudebnim poli.Esoteric zase vydali desku, ktera podle me nema ve svem zanru zadnou konkurenci.Nevim, ale at natoci cokoliv, vzdycky se mi to moc libi, ale pravda je, ze Pernicious je bestovni.Koncert v Abatonu minuly rok byla opravdovou lahudkou, jeste ze jsem se nenchal premluvit na ty Kanibaly.
dave - 07.02.05 13:16:39
Poprve vidim nekde na ceskych strankach recenzi na posledni Esoteric a ona je takova kratoucka :) aspon ze hodnoceni sedi...vyborna deska,i kdyz se Esoteric uz jakoby oprostili od experimentu...
- 03.02.05 02:16:07
metamorpho > enigma = dissolution > despondency
dreckus - 02.02.05 21:03:38
výborná deska, poměrně prázdná recenze.. jinak mi to přijde přesně naopak - metamorphogenesis nepřístupnější, "novinka" chvílema skoro tradiční doom.. a co se týče pomalosti tak na pernicious enigma se to fakt nechytá ;) (o debutu nemluvě, ale ten byl ještě dost nevychytanej...)
vitrail - 02.02.05 19:43:27
hlavne je to cim dal pomalejsi; kdyz si clovek poslechne obe desky, je to sakra rozdil; Meta je precijen "chytlavejsi"
shittie - 02.02.05 17:23:35
Metamorphogenesis je podle me jeste o trochu lepsi nez tohle... hlavne mi tam vic sedne ten hutnejsi a temnejsi zvuk. Ale i tak je Subconscious vyborna deska...
golo - 02.02.05 17:09:41
ja myslim, ze to uz nie je taka temnota ako za cias epistemological..., napriek tomu je to fakt dobry album. taky doomovy "ambient" :)
bizzaro :: direk-thor - 02.02.05 11:24:22
yopla! Metamorfogeneze je moooc vyzivna! Asi budu na Subconscious spachat trestny cin piratstvi ;o)

Zkus tohle