DEEDS OF FLESH - Mark of the Legion

recenze
mosh.2.bleed
Hodnocení:
9

DEEDS již nejsou těmi riskantními řidiči, kteří se téměř nikdy neohlédli do zrcátka za právě odehranou melodií. Nejsou těmi piráty, kteří si jen zřídka kdy objeli kolečko na kruháči, ale naopak bez včasného "varování" blinkrem strhávali volant vždy opačným směrem, než jste se obávali.

DEEDS nikdy nebyli skladateli hitů s jasnými refrény, jejich songy nešlo popsat nějakou rovnicí, či obstřihnout podle známé šablony. Jejich (ne)poznávacím znamením byly matematicky nepoměrným schizofrenním nepředvídatelným způsobem se rozvíjející riffy, zdrhající až kamsi za viditelný obzor, za kapacitu plicního objemu, a komplikující naposlouchatelnost. S rozmanitou rytmikou v úložném prostoru a předním pohonem dvou doplňujících se vokálů - Erikova murmuru a Jacobyho zvrhlého nemocného uslintaného gory poloječáku.

Předchozí Path of the Weakening mě bohužel minula, ale z doslechu mám zato, že deska byla pro některé, jakoukoli změnu netolerující, posluchače, pro svou uklidněnost či kompoziční zjednodušenost, určitým zklamáním. Byla-li Path.. krokem směrem k dnešní tváři D.O.F., nemohla být zklamáním, ale právě jen překvapením.

Na čtvrté řadovce (nepočítám-li vůbec první zářez - mcd Gradually Melted) Mark of the Legion se s úspěšnou manažerskou dvojicí Lindmark/Kingston spolčil odzkoušený robot, Mike Hamilton. Ale dost bylo formalit a už je ber (v případě D.O.F. - chval) hlava nehlava.

Neřekl bych, že až „Značkou legie“ se D.O.F. probojovali mezi celosvětovou špičku underground brutal deathu, tam jsou již od svého debutu, ale přesto, že je novinka moudřejší, vyzrálejší a, přez historicky nejvyšší nasypanost, jaksi usedlejší, naštěstí si nemyslím, že by se novinkou dostali mezi mediálně velké kapely. Přes, v porovnání s Trading Pieces či Inbreeding the Anthropophagi, až šedivou monotónnost dlouhých, opakujících se melodií, D.O.F. stále zůstávají pro průměrného fandu VADER, DEICIDE či KATAKLYSM, nepobratelnou a neposlouchatelnou kapelou.
DEEDS se učí, myslí na posluchače, kteří by si s nimi rádi přebroukali melodii, a tak se opakují a přehrávají. Přesto opakované a přehrávané kombinace melodií zkracují, dělí, prodlužují či spojují jejich (ne)zavedeným, těžko naposlouchatelným způsobem, takže, s prominutím, jednodušší posluchač sundavá sluchátka, protože je toho na něj moc a neví o co tu vlastně jde. Zkrátka nic pro Němce :)

Mark of the Legion působí jako chladná bezcitná přehlídka riffů, kde byste mohli jakýkoli riff z jednoho songu zkombinovat s jakýmkoli riffem z úplně jiného songu. Tento pocit industriální stavebnice podtrhují momenty, kdy se píseň třeba po 3 minutách ustřihne a po kratičké pauze pokračuje úplně jiným, dosud nehraným riffem, který se krkolomnou oblikou napojuje na jednu z hlavních cest nosných, již hraných, molodií.. Přes toto vřelé teplé aroma chemické laboratoře, kde se ve zkumavkách vyrábějí nové přírodně identické postupy, mají jednotlivé kousky nezastavitelný tah koňského spřežení odříznutého od okolního světa očními klapkami, a stupňující se napětí.

Rannou naštvanost a vzteklost vystřídala neotřesitelná sebedůvěra kamenných ksichtů prstem rozhodujících, kdo půjde pod gilotinu hned a kdo se bude ještě chvíli trápit.. D.O.F. zadupali na pekelný kanál a jeho víko jim bylo poodkryto, čímž celá deska nasmrádla temnou atmosférou. Bojový racionální brutal death. Přes přísnou funkčnost nahrávky postrádající jakékoli telecí něžnosti, je Mark.., oproti natrigrovaným Trading.. a Inbreeding.., přirozenější ale mohutnější.

Udělali jste si obrázek? Na zakázku, z technicky přesně popsaných elementů vybraných podle katalogových čísel, postavené death metalové album. M.o.t.L. je nejrychlejší, nejtemnější, nejzlejší a nejdotaženější deskou DEEDS. Věřím, že vývojové středisko D.O.F.headquarters stačí elasticky reagovat na nároky marketu, a že nová deska, která by se měla začít projektovat již během ledna 03, bude ještě "monotónnější", studenější a brutálnější. Strach nemám ani z 50ti minutové délky novinky při zachování klasického počtu devíti prototypů. DEEDS si o nic neříkají, neb respekt přímo přikazují.

Vložit komentář

Sud - 11.11.11 02:41:02
ondra má recht, Drink the Blood je strašná smrt..
brutusáček - 21.07.11 12:00:47
   brutusáček: a to tourné spolu s gorgasm mi uteče jsem na chmelu..takže si to užijte..   S Gorgasm budou Defeated Sanity
kurňa mi se ty sebranky pletou..sypačka jako sypačka :)
DR - 21.07.11 11:16:55
neřekl bych...
Annal - 20.07.11 21:47:07
srdcovka - 666/10 Drink The Blood - 2:48 až 5:23 = smrt
Gut, ale A Violent God a.k.a. BDM Clouded je lepsi
Annal - 20.07.11 21:30:12
a to tourné spolu s gorgasm mi uteče jsem na chmelu..takže si to užijte..
S Gorgasm budou Defeated Sanity
brutusáček - 20.07.11 16:20:15
a to tourné spolu s gorgasm mi uteče jsem na chmelu..takže si to užijte..
DR - 20.07.11 15:03:37
Argh!!! Nemám slov. Tady to začíná...
gába - 22.03.11 19:10:36
srdcovka - 666/10 Drink The Blood - 2:48 až 5:23 = smrt
Satan.rap - 13.11.08 14:53:39
DR: si myslis, ze je nemame?:d
bizz - 13.11.08 14:27:12
vynikajici :D j amyslim, ze vsechny, co je od D a U je zakazany ;-D
DR - 13.11.08 14:23:43
unholinari by si meli vypsat seznam zakazanych stupnic :)
spedd metal - 12.11.08 12:21:18
DB ako Primal fear revival se sypackama :{)))))))) good joke. A 100% heavy metal winer - Necrophagist ;-)
annal - 09.11.08 21:12:56
St.Rap: Zkus taky Arhont, Detrimentum a Corpulate. Linky ve foru.
annal - 09.11.08 20:12:10
Cz Sküün: Zkus GIGAN, neco mezi H8E, Gorguts a Voivod
Cz Skiin - 09.11.08 20:07:38
Kecy. Deeds sou furt USBDM. Ty sóla neurazí ani nijak nepotěší, narozdíl od OM a DB, kde mě vyloženě serou. Přehnanejch speedovejch pidlikalů bez vlastního rukopisu tři prdele, ale žádnej novej Azagthoth, Hobbs, Lavasseur, Mongrain ani Murphy se nekoná. Zůstavá prázdný šaškovský sólování. Extrémním případem sou DB.
Satan.rap - 09.11.08 16:41:08
jen te Reapere poprosim nepis takovyhle vety do recenze ( "Of What´s To Come", tak to je taky veselý posun od USBDM k melo-tech BDM ) jeste to pak stahne nejakej buran a zacne psat neco o zpevu, ze zpev neni jak Schuldiner a jaka to byla doba tech Emperor...ufffff
Satan.rap - 09.11.08 16:33:43
DB jsou teply a Deeds se valej jak inovovanej buldozer za casu inbreeding. Gothenburg nebrat mam to stejne jako Annal teda mozna jeste vetsi hate k tomu citim...
annal - 09.11.08 14:27:22
reaper: Gothenburg - Aha to mnohe vysvetluje... Decrepit birth - Netvrdim, ze Diminishing... je totalni sracka, ale treba u titulni to mam nasledovne: Prvnich 46 vterin dobrej tight-DM, ale to co zacne potom, ty tahly heavy melodie, z toho se mi dela uplne soufl...
reaper - 09.11.08 14:00:59
AD Gothenburg... no vidíš, já mám k tomu úlně opačný postoj, doma mám asi skoro všechno, co v té době vyšlo... takže jo, hevíkářské melodie se mi líbí ;-)
reaper - 09.11.08 13:57:33
DR: Oki, tks, podívám se po večerech... annal: když srovnám "Devouring..." a "Cryptic..." tak je to prostě rozdíl jako vrata od Veletržního paláce... ostatně jako mezi "And Time..." a "Diminishing"... .-) Hmmm, to mě překvapuje, neb SOP bych u nových DB nezmínil ani v nejdivočejších snech. .. máš link na to intie? DoF - no paráda, kde je ta hranice mezi "homo melodiemi" a "DM melodiemi"? MeLODIE na "Of What´s..." Jsou jasně transparentní a "catchy" - úplně stejně jako v případě DB/OM/whatever...
annal - 09.11.08 13:36:00
Jako spravny detmodlista v sobe chovam hluboke opovrzeni vuci heavy metalu. V dospivani jsem byl velmi frustrovan v te dobe kulminujicimi gothenburgskymi kozenymi slipari. Dodnes jsem na nektere hevikarske prvky alegricky.
annal - 09.11.08 13:22:54
reaper: DB x OM: Odious se od EPka sice zmenili, ale ne naprosto zasadne. U nich to zni prirozene, u DB mam pocit, jako by tu melodiku narvali do hotovejch skladeb. DB sux! OD rulzz! ;-P To se Spawn Of Possession neni nadsazka. Novy Decrepit Birth = michanice stary DB + SOP + agro. Jinak sami Decrepit Birth v jednom rozhovoru rekli, ze takhle ted hrajou, protoze slyseli SOP;-) Deeds Of Flesh: Spis posun od USBDM k peklarskymu/majestanimu (B)DM. 'Hevikareni' na Of What's to Come je minimum. Jejich temny melodie jsou imho jedny z nej v DM. A koho ze to vlastne DB kopirovali na debutu??? ;-)
Satan.rap - 09.11.08 12:51:28
reaper: ufff samozrejme, ze ne.....
DR - 09.11.08 12:07:41
reaper: zkus ty incinerate, je to hrozná mela, ale na druhou stranu nic novýho pod sluncem
reaper - 09.11.08 11:47:29
AD Decrepit X Odious - troufám si říci, že obě kapely se posunuly do hodně podobných sfér - čili konstatovat, že OM kills a DB jsou gay můžeme jen těžko :p (zaujatost? ;-) SOP? :o) OMG, tak ty bych v kontextu DB moc nezmiňoval - snad to myslíš jen s nadsázkou... (typu jako DB chtěli být složití jako...) Ostatně když si dneska poslechnu třeba "Mark..." nebo "Path..." a pak hned "Of What´s To Come", tak to je taky veselý posun od USBDM k melo-tech BDM... a některé ty melodie jsou rovněž regulérní hevíkářská záležitost... takže, to nadšení na straně jedné a jasnou kritiku na straně druhé jaksi nechápu. Jinak díky moc za tipy, podívám se po tom, ty Cyaegha už mi někdo tuším i doporučoval...
Satan.rap - 08.11.08 14:23:16
hm ja miluju crucifix, imposer, dead congregation, invocation, prion, father befouled, hideous divinity a jsem zvedavej jestli s necim vylezou chaos inception,
annal - 08.11.08 14:12:36
Reaper: Myslel sem to tak, ze spis nez k D.Birth bych posledni Severed Savior prirovnaval k Odious Mortem... Jinak Cryptic Implosion je samozrejme bomba k niz nemam vyhrad. Diminishing Between Worlds: Ze si amici poslechli Spawn Of Possession a najednou tak chtej hrat taky mi nevadi. Pruserem tohohle alba jsou u me nektery priserny homohevikarsky melodie u kterejch nekdo zminil dokonce slovo Salamandra a ktery me vyslovene tahaj za usi. Jinak tobe bych doporucil CYAEGHA (link ve foru, par stranek zpet) a ORB OF TORTURE (bohuzel ani demo ani EP nejde stahnout). http://www.myspace.com/cyaegha http://www.myspace.com/orboftorture
Satan.rap - 08.11.08 13:56:44
no kdyz to vemu kolem a kolem proc ne
DR - 08.11.08 13:31:10
to by pak byl symbolic od death emo-revival
Satan.rap - 08.11.08 13:25:50
reaper : ani bych nerekl Primal fear revival se sypackama.
reaper - 08.11.08 00:14:41
Decrepit ztratili soudnost... tak to jo, joke no.1 .-) (hlavne kdyz tam pak uvadis ty Odious Mortem) DoF moc fajn, severed Savior taky. Z Carnophage extra hotov nejsem, ale špatné to taky nie je...
annal - 07.11.08 19:59:27
St.Rath: DEEDS OF FLESH: Ja mam po Inbreeding jednoznacne Path. Jestli to je lepsi nez Mark budu vedet az po nejaky dobe.. Ted me samozrejme Of What's To Come bere moc, protoze sou to DOF, ale to sem mel u Reduced taky a dneska se k ty desce skoro nevracim (s vyjimkou Infested Beneath the Earth) INCINERATE: Tesil sem se na ne hoodne dlouho. Promo z roku 2005 co nabouchal Jordan Varella me dostavalo moc. Deska je vazne gut, ale tak odvarenej jako metod z ni nejsem... Carnophage: Taky moc gut Tipy: Cyaegha, Synperium, The Dead (australie), mozna Cosmic Atrophy - Codex Incubo (Demilichoidni) a jeste neco... Kdyztak mi napis na mejl annal858[ackovkrouzku]seznam.cz
Satan.rap - 07.11.08 15:53:03
annal: ale jo jsem mel strach jestli to nebude homologovany nebo nedej satan v tom nebudou nejaky umrdanosti homocorovy a nejsou jsem rad vetsina sol mi nastesti spis pripomela old monstra a sem tam disin cili ok. cili nadseni. pro me nej deska od iinbreeding. Severed savior zatim malo pozornosti, ale uz ted vim, ze kakat satani hiphoper bude moc moc..zni hodne dobre. Jinak co ty a Carnophage a Inicinarate? u me super mas nejaky tYpy, co vylozene ano?
annal - 07.11.08 15:18:25
st.rap: Kdyz sem slysel prvni ukazku z myspace, tak me to taky napadlo;-) A u novejch Severed Savior taky;-) Nicmene obe kapely narozdil od Decr.Birth neztratily soudnost... Pri Severed Savior me taky napadaj Odious Mortem. Songy z EP/dema potesily... Deeds Of Flesh pridali par novejch prvku a po prvnich par dnech mi Of What's to Come pripada jednoznacne lepsi nez Reduced.. a Crown..
Satan.rap - 07.11.08 11:47:51
k.eight.a: ze si hluchej uz vime a co noveho?
k.eight.a - 07.11.08 11:23:52
Ještě v těch Deeds of Flesh - 2008 - Of What's to Come trochu slyším poslední Decrepit Birth - Diminishing Between the Worlds...
bizz - 07.11.08 11:08:28
je tam dost informaci, ano ;-)
k.eight.a - 07.11.08 10:48:18
Ahoj, tak co říkáte na novou desku? Ubrali brutality a přidali techniku a melodiku, chvílemi mi to přijde jak když slyším Necrophagist... :-D
DR - 29.10.08 15:26:11
to už jsme slyšeli dávno ;o)) a těšíme se!
annal - 29.10.08 14:20:37
Nove zverejnenej val "Eradication Pods" zni dost slibne. Na "Unearthly Invent" mi vadi posledni minuta (ta utahana pasaz se solem)... Oba dva songy tady: http://www.myspace.com/deedsflesh
BIZZI - 16.01.03 12:35:22
je to super! strasne bavi me ty jejich triolovy sekacky, tatatatata. jednicka (prušlapovka) a trojka jsou favoritni
BZX - 09.01.03 14:14:07
bleg metl rulez, to new je fakt killer
goRRRe abRRRo - 01.01.03 19:57:55
INBREEDING RULEZZZZZZ
FAST-HELL - 28.12.02 13:49:40
DA SE FTOM NAJIT JISTE UNIKATNI A UCHVACUJICI KOUZLO...
fast-hell - 28.12.02 13:47:15
PEKNES TO NAPSAL, JA JEN MEL TYHLE POCITY PRI PATH (přirozenější ale mohutnější) PROSTE TO Z NICH EUFORICKY VYLEZLO TA DESKA, ALE MARK NA ME UZ BYLO TROCHU MOC... NO JESTE TO S NIM ZKUSIM, ALE STEJNE TESKNIM PO INBREEDING, PRO ME TO SOU TOTALNI HITOVKY A BTW. AMTOSFERICKY BYLO INBREEDING HODNE husty... A PAK PRISLA JASNA MONUMETALITA, MRAZ A O NECO VRELEJSI TEMNOTA... SPIS MI PRIDE ZE JE TO HUR NEZ LIP... ALE.....
Violet - 28.12.02 13:41:02
No tak jak path, tak ta nova fošna jsou temnejší záseky v historii Deeds a nutno říct, že postrádají tu původní krystalickou a naprosto čitelnou dravost. je to jakýsi ůhyb z původního směru. nemůžu říct, že se mi nelíbí, ale rozhodně pro mě nedosahují kvalit Inbreeding, či MCD Gradually.
lemmy as you know him - 27.12.02 11:29:20
at nedojde zas k nedorozumeni, ja sem mluvil o desce path, novou sem neslysel, ty si zase neslysel path, takze tak.....
mos.2.bleed - 26.12.02 11:36:25
věc názoru, ale já tam ty Morbid neslyšim, myslim že "temní" jsou až touhle poslední deskou. jinak mě při poslechu deeds vlastně nenapadá přirovnání k nikomu, ale mluví se o vlivu deicide - legion... jak bys poslední desku deeds ohodnotil ty, canibale?
CannibalX - 25.12.02 23:08:47
Mě Morbid Angel napadá neustále , celou jejich kariéru , ale zatim mě jenom kousnul do krku , na víc se nezmoh !!! Taky Deeds se na víc nezmůžou jestli si pořádně nezašpiní kytary ... Ta "riffáž" je někdy zajímavá to je fakt ... nazdar CX
mos.2.bleed - 25.12.02 10:33:41
morbid angel mě při poslechu nenapadl ani jednou...
lemmy as you know him - 25.12.02 10:19:16
50 minut? no to bych se podělal. path byla total rip off morbid angel, tohle nic? jo a mám pocit že je to snad jedno z mála dedmodlovejch alb, který nejsou "zběsilejší, techničtější, přesnější" než jeho předchůdce...:o)

Zkus tohle