CUTTERRED FLESH - Cause the Apocalypse

recenze
Filipismo
Hodnocení:
6.25

Cutterred Flesh hrají na českém písečku tu lepší muziku, co se týče bdm. Vydali solidní desku podpořenou dobrým zvukem a pěknou obálkou, ale přesto nemohou dostat víc než známku lehce nad průměrem. Jestli je to problémem jich samotných, nebo stylu, který hrají, si odpovězte sami.

cutterred flesh logoMé poslední setkání s karlovarskými CUTTERRED FLESH se datuje do roku 2007. To jsem se (ještě na jiném webzinu) zaobíral jejich prvotinou Torture is Medicine. Pauzu mezi tímto a současným albem pak kapela v roce 2009 vyplnila splitem s dobře známými SMASHED FACE.

V prosinci loňského roku vrhla tahle brutal deathmetalová bestie mezi fanoušky novinku Cause the Apocalypse. Ani u Grodhaisn (jako v případě debutu), ani u Pigeonshit Agency (split), ale tentokrát na Nice To Eat You. Tuším, že změna vydavatele má pro skupinu zcela zásadní význam. Ostatně na zadní straně obalu najdeme distributory, kde se vedle ruských Coyote Records skví i logo samotných Sevared Records. Zda se však CUTTERRED FLESH svou novinkou prosadí ve světě doslova přecpaném podobnými spolky zůstává otázkou.

Několikanásobný poslech jejich alba totiž nepřesvědčil o ničem extra novátorském, co by v podobném podání nebylo ke slyšení už jindy a jinde. A přitom to kapele šlape, zvuk z Davosu je též na solidní úrovni, ale... Pořád nenacházím na desce jedinou věc, která by mohla změnit fakt, že poslouchám prostě „jen“ dobrou tuzemskou fošnu. Problém je jednoduše v tom, že se celá záležitost slévá v jednu velkou, ač zvukově pěknou, brutal deathmetalovou kouli, z níž není východiska. A přitom každý z komponentů téhle mašiny běží bez problémů, pěkně promazán a v plném zápřahu. Pokud bychom se bavili o debutu, neváhal bych označit bandu za velice nadějnou, jenže je na BDM příliš monotónní a na klasičtější pojetí stylu zase příliš brutální.

cutterred fleshCUTTERRED FLESH nemohu upřít snahu o stoprocentně odvedenou práci. Trio Vitalij, Malda a Vrčoun dokáže udělat solidní bordel, který má navrch hlavu i patu. Na rozdíl od zahraničních akvizicí labelu Nice To Eat You patří určitě k tomu lepšímu. A od hodně zvířecích počinů vycházejících například na Amputated Vein či Comatose se jejich muzika blíží svým projevem spíše klasičtějšímu, respektive inteligentnějšímu pojetí death metalu. Abych ale mohl napsat, že jsou „lázeňští šviháci“ na nejlepší cestě do světa, tomu pořád něco málo chybí.

Vlastně si uvědomuji, že mi tahle deska někoho připomíná. Ano, jsou to FEEBLE MINDED. Tyhle dvě partičky jsou si v lecčems podobné jako vejce vejci. Obě hrají na českém písečku tu lepší muziku. Obě vydaly solidní desky podpořené dobrým zvukem a pěknou obálkou (v případě námi recenzované desky opět skvělá práce - tentokrát od slovenských DIS-ART DESIGN), ale přesto nemohou dostat víc než známku lehce nad průměrem. Jestli je to problémem jich samotných, nebo stylu, který hrají, si odpovězte sami.

Vložit komentář

Filipsmo - 18.03.11 23:46:33
Aaaaaj.....tak to se moc omlouvám!!!!!! Šéf prosím napravit :-)
V.V. - 18.03.11 16:34:12
hi, je to Frčoun, ne Vrčoun :) ale pekny nadprumer...
diaboli - 12.03.11 17:55:27
Právě dobře, že není... na konci měl být smajlik :)
Conspi - 12.03.11 10:16:03
to Diaboli: Heh, to není. A měl by? Z dvojky Cutterred Flesh sice nic moc energie ani života nesálá, ale nemůžu říct, že by to bylo en hluchý drhnutí nástrojů, který posluchači vymele jen mozek a tím to končí. Když má člověk tu správnou náladu, je to fajn. A živě kapela umí zabrat jako tažný koně. 7/10
diaboli - 12.03.11 08:26:04
no jo, neni to žadný moderní death core, takže o bod dolu
DW - 11.03.11 16:00:46
hrozně dlouho už se na tuhle desku chystám, leží mi tu na stole a furt se nemůžu nějak rozhoupat. Recku přečtu, dix

Zkus tohle