CONVERGE - All We Love We Leave Behind

recenze
sicky
Hodnocení:
9

Converge „vyrostli“. Zůstávají věrni scéně, undergroundu a stále produkují zběsilý chaotic hardcore, nicméně je znát pokrok. Nové album je nejen tvrdé, nekompromisní, důrazné, ale zároveň i velmi pestré a po produkční stránce mnohem dotaženější.

ConvergeAll We Love We Leave Behind jsou typičtí CONVERGE. Divocí, tvrdí, extrémní, se svým typickým rukopisem i proslulou energičností. Věrni tradici servírují pár rychlých, krátkých vypalovaček na začátek, které posléze prokládají drtivými vály ve středním tempu. Jako vždy je slyšet hlasitá, navrch vytažená basa, neurotická kvílející kytara, hyperaktivní bicí a afektovaný řev. Dá se říct, že album nijak nevybočuje z kolejí, po kterých kapela jede už léta, přesto má však něco navíc a své starší bratříčky a sestřičky hned v několika ohledech překonává.

Zkušenosti, to je to pravé slovo. CONVERGE zkrátka „vyrostli“ a přesto, že zůstávají věrni scéně, undergroundu i filozofii hlásající, že je třeba produkovat co možná nejzběsilejší chaotic hardcore, nelze přeslechnout, že svoji divokou sílu používají aktuálně s mnohem větším rozmyslem. Je to jako obvykle uragán, který působí dojmem, že byl nahrávaný živě na koncertě, nicméně ve srovnání s předchozími zářezy zní tak nějak lépe a kvalitněji.

Album je hudebně pestré, obsahuje (na CONVERGE) až překvapivě chytlavé momenty. Zlepšil se vokál, který není pouze o afektovaném chrčení a velký pokrok je znát v oblasti produkce. Zvuk je totiž na novince nejen jako vždy syrový, ale i pěkně macatý, hutný a hlavně čitelný. Kurt Ballou (kytarista a producent v jedné osobě) odvedl skutečně skvělou práci, neboť se mu tentokrát podařilo nejen zachovat sílu a divokost živých vystoupení, ale i splnit kvalitativní požadavky perfekcionistů. Ono by ale bylo téměř trestuhodné, kdyby poté, co jako producent vykouzlil super zvuk kapelám jako Gaza, Torche, High On Fire nebo Black Cobra, u své domovské skvadry zaváhal.

ConvergeCONVERGE hrají hudbu, která formálně spadá do „primitivní“ škatule hardcore-punk a je pravdou, že na jejich albech převažují rychlé a zběsilé vypalovačky, nicméně kapela dokáže do jednoduchého tříminutového vzorce nacpat mnoho navíc. Skladby obsahují psychedelické momenty, kytarové kudrlinky, mathcore zvraty nebo pomalé, drásavé pasáže a album jako celek je tak nejen tvrdé, nekompromisní, důrazné, ale zároveň i velmi pestré a má úžasný flow. Těžko vyzdvihnout jednu/dvě věci, neboť všechny fungují nejlépe v kontextu, ale přeci jen náhul Empty on the Inside anebo titulní All We Love We Leave Behind mě baví asi nejvíc.

Ať to beru zprava nebo zleva, tak mi All We Love We Leave Behind vychází určitě jako lepší než dva roky staré Axe to Fall a dokonce i lepší než kultovní Jane Doe. Dle mého se dokonce jedná o nejlepší nahrávku CONVERGE vůbec a dovoluji si předpovědět, že bude bavit i ty, kteří starší alba zrovna neadorují. (Což je konec konců i můj případ.) Takže tedy i já se po letech váhání připojuji k těm, co tvrdí, že CONVERGE jsou výjimeční, že CONVERGE jsou nezpochybnitelní, že CONVERGE jsou borci, neboť je to prostě tak.

Vložit komentář

brutusáček - 02.08.13 12:24:18
každá jejich deska s odstupem času prostě zraje ...neskutečný
Sud - 05.12.12 02:05:35
ja mam asi nejradsi AtF, jestli je tohle lepsi, tak se tesim..jinak meda Baloo se z toho, co jsem slysel (moc toho, pravda, nebylo), nejvic vytah na desce Magrudergrind, zvukove me to strasne bavi..
Stick - 20.11.12 14:41:44
Já se k téhle desce vracím asi nejvíc zatím. Jane Doe je určitě paráda, své jsem si našel i na NH a ATF, ale měl jsem vždycky trochu problém ty desky uchopit, prostě mi tam občas něco neštymuje. Tady je všechno na svém místě. Přesně dávkovaný námrdy s rozvláčnějšími pasážemi. *Lahůdková pasáž s basou v Empty on the Inside :-)
sicky - 20.11.12 08:47:57
Čím to je že poslední deska od CONVERGE která mě bavila byla No Heroes?
podle mě je NH takovej dost primitivní ug bordel, když jsem si ty desky teď při psaní projížděl, tak mě spolu s (You Fail me) bavila asi nejmíň. Jane Doe je OK, svýho času jsme ji docela poslouchal, nicméně z dnešního pohledu si myslím, že ji ta "aura kultovnosti" již trochu předbíhá. Novinka je podle mě usazenější, šlapavější, má lepší vokál a celkově hudebně zajímavější. Jak píše bizz, rockenroll jaxviň
pf - 20.11.12 00:49:50
80%, jane doe to není ani omylem, no heros ale naštěstí taky ne ;)
brutusáček - 19.11.12 22:57:31
Čím to je že poslední deska od CONVERGE která mě bavila byla No Heroes?
páč jsi hovno metla
Cherubian - 19.11.12 18:09:01
Čím to je že poslední deska od CONVERGE která mě bavila byla No Heroes?
bizzaro - 19.11.12 17:44:07
jako ja nejsem nakej extra Konví znalec, ale ta deska jede. rokenrol jaxvine, mozna zvednu i hodnoceni! ta melodika je vyborna, spravne ujeta a ty uvolnenejsi pasaze, kde hrajou bubny pres kotle, parada
brutusáček - 19.11.12 17:28:59
Nevím jestli je to nejlepší deska. Converge prostě dělaj jednu famozní desku za druhou a nikdá mě ještě nezklamali, je to opět trošku jinačí přesto Converge. Souhlas Jacobovi je možná asi nejvíc rozumět ze všech předchozích desek. Je to víc „heavy“ samé solíčka ale šlape to. Nejsilnější je pro mě titulní skladba, Futurum bude jízda! a ano Pf je to jasná stovečka! netřeba šetřit hvězdičkama! :)

Zkus tohle