BLOODSOAKED NECROVOID - Expelled into the Unknown Depths of the Unfathomable

recenze
vanena
Hodnocení:
5

Pravověrní vyznavači bahenního, jeskynního, nebo prostě ohavně pomalého death metalu mohou s Bloodsoaked Necrovoid strávit příjemný čas.

Bloodsoaked NecrovoidMusím říct, že první dlouhohrající desce Bloodsoaked Necrovoid jsem dal daleko větší prostor, než by si asi zasloužila, protože předchozí dvě dema mě poměrně dost bavila. Něco se ale změnilo, možná je to doba, která je nyní na bažinaté death metaly snad až příliš bohatá. Úspěch a kvalita Spectral Voice jednoduše táhne a inspiruje. Možná (určitě) se do značné míry změnil i zvuk samotných Bloodsoaked Necrovoid, který je o poznání čistší a nemasakruje uši takovou hnilobou, jakou by nejspíš bylo zapotřebí a jak to zvládal zvuk obzvlášť na prvním Demu 1.

Pravda je taková, že při poslechu jsem se mnohokrát přistihl, že u té či oné pasáže vlastně nevím, co poslouchám, jestli je to nějaký bridge v delší skladbě, nebo dojezd, rozjezd, vysloveně jsem se ztrácel a neměl v sobě nejmenší touhu materiál pečlivě naposlouchat, abych se zorientoval. Paradoxně ale není zmatení způsobené rychlostí a přehršlí nápadů, ale jejich malým počtem a roztahaným provedením.

Vzato z pozitivní stránky, kapele se rozhodně nedají upřít hráčské schopnosti a zkušenosti. Jenom bohužel songy nejsou napsané tak, aby posluchače odněkud někam vedly. Atmosféra taky není tak hutná, aby dokázala strhnout, když už riff nezafunguje tak, jak má. Na nahrávce se bezpochyby najde i několik silných míst. Je to tam, kde se Bloodsoaked Necrovoid drží konzervativnější formy old schoold death metalu. Kdybych měl být konkrétní, první polovina čtvrté Inescapable Transferance of Profane Malignity je parádní a stejně tak druhá polovina páté Existential Dismemberment by a Transcendental Nothingness nabídne skvěle zhoubnou atmosféru s jedovatým sólem. Na dlouhou desku mi to ale připadá málo.

Věřím tomu, že pravověrní vyznavači bahenního, jeskynního, nebo prostě ohavně pomalého death metalu mohou s Bloodsoaked Necrovoid strávit příjemný čas u nějaké té rotace. Materiál bude nejspíš o to trvanlivější, že je opravdu potřeba se v něm zorientovat. Já bych ale s Pavlem Karochem (ano, někde jsem tu Kostariku, odkud kapela pochází, prostě musel prodat) viděl mezery ve vyplňování, které vedou k nekvalitě.

Vložit komentář

Zkus tohle