Rage - jak se natáčel klip 21

novinka

Rage - Dukát 1Rage - Dukát 2Od 9.1. do 11.1.2012 natáčel režisér a scenárista Marek Dobeš, v produkci Alfedus a Nuclear Blast, nový videoklip pro německou metalovou skupinu RAGE, vydávající v letošním roce svoji 21. desku. Celé natáčení proběhlo v Pomezí nad Ohří v luxusním prostředí kasina Dukát. Natáčelo se dva dny od dvou hodin ráno až dlouho do noci.

Rage - Dukát 3Videoklip 21 skupiny Rage je ojedinělým projektem v našich podmínkách. Kapela si sama vybrala českého režiséra (dříve k něčemu podobnému došlo v případě Miloše J. Kohouta - videoklip pro rané Blur a Petra Zelenky - Killing Joke). Vzduchem prolétlo 20 000 falešných, padesátieurovek v celkové hodnotě jednoho milionu euro. V hlavní roli Kamil Švejda (Choking Hazard, Bobule) a deset nádherných hereček.

Rage - Dukát 4Rage
Německá heavy metalová skupina založená v roce 1984 (tehdy pod názvem AVENGER). Jako první, ještě před Metallicou, propojila metalovou hudbu se symfonickým orchestrem. Rage stáli u zrodu druhé vlny německého heavy metalu. Pod značkou Nuclear Blast působí Rage celosvětově. 

Marek Dobeš
Scenárista a režisér filmů Byl jsem mladistvím intelektuálem (1998) a Choking Hazard (2004). Jako režisér má za sebou množství reklam a videoklipů (Arakain, Seven, Lucie Bílá + Kamil Střihavka). Autor scénáře k filmu Kajínek (2010). 

Rage - Dukát 5Alfedus
Produkční společnost Marka Dobeše a Richarda Harušťáka. Alfedus je podepsán pod projekty Byl jsem mladistvým intelektuálem (koproducent Česká televize, tvůrčí skupina Čestmíra Kopeckého), hororovou komedií Choking Hazard nebo úspěchem skupiny Honzy “Kirka” Běhunka a Seven. Společně produkovali množství hudebních videoklipů a spolupracovali s domácími i zahraničními interprety.

Vložit komentář

Zkus tohle