Gojira, Testament, Suicidal Tendencies, Graveyard a další v soupisce Brutal Assaultu

novinka

S velkou radostí ohlašujeme největší update soupisky napříč všemi žánry. Po dvou letech se na BA vrací francouzský válec Gojira, “velrybí” death metal, unikátní svým zvukem i postupy, kapela, která si jednoznačně zjedná pořádek pod pódiem.

Na BA se objeví také thrashmetaloví titáni Testament, kteří v roce 2016 opanovali žánrový trůn s deskou Brotherhood of the Snake. V pevnosti také přivítáme Armored Saint, další ze stěžejních kapel amerického heavy metalu s Johnem Bushem (ex-Anthrax) za mikrofonem, stejně jako workoholika Petera Tägtgrena a jeho industriálně-metalové alter ego Pain.

Bandanu do čela, ohnout kšilt a vzhůru do moshpitu! V rámci úterní warm up párty se na BA objeví Suicidal Tendencies, továrna na skateboardové hymny s monstrózními basovými linkami a jedním mimořádným bubeníkem, díky němuž legendární hc thrash ještě nabral na obrátkách!

Pokud hledáte viníky tsunami crossover thrashe, hledejte na lavici obžalovaných Municipal Waste. Aneb dokonala připomínka časů, kdy z pódií diktovali Cryptic Slaughter, D.R.I. nebo Attitude Adjustment. Zástup thrashmetalových kapel také rozšíří Act Of Defiance, superskupina bývalých členů Megadeth a Shadows Fall.

Českou festivalovou premiéru si v Josefově odbudou Graveyard aneb fanoušci retro rocku, chystejte zvonáče. Žádná kapela nedokázala resuscitovat rockový feeling 60. a 70. let tak věrně jako právě tento švédský kvartet!

Do pevnosti se také propašují mexičtí narkobaroni Brujeria, aby ukázali, zač je toho grindcore/deathmetalová Macarena. Načernalý death metal přijedou reprezentovat polští Azarath.

Na temnější strunu zabrnkají Dragged Into Sunlight. Britové neúnavně posouvají hranice black metalu, post-metalu a sludge k dalším extrémům za pomocí početné kolekce aparátů a extrémních decibelů hněvu a zoufalství.

Jiný pohled na blackmetalovou bažinu, kde se tonoucí stébla nechytá, představuje belgická hydra Wiegedood. Zkušenosti přítomných z AmenRa, Rise and Fall, Oathbreaker nebo Hessian zaručují nemilosrdnou vichřici.

Hardcore sestavu rozšiřují nekompromisní Integrity, nejtypičtější zástupce Clevo soundu a kapela z temné strany hardcoru, která jako jedna z prvních začala do žánru pašovat metalový zvuk a dala tak vzniknout metalcoru. Obdobnou klasikou jsou už i kalifornští hardcore/punkoví dřevorubci Terror, zatímco dravou štiku v deathcorovém rybníku představují kanadští AngelMaker.

Vložit komentář

bizzaro - 05.07.18 10:57:19
taky tam není :)
DR - 05.07.18 09:50:33
Bizz: BA tam nevidím...
brutusáček - 19.01.18 11:12:56
no doufám ale, že vymyslí něco lepšího než to podium v tom sběrném dvoře, byl jsem z toho spíše v rozpacích... tam jsem měl vlastně jediné dva radgy za celej fest vevnitř :D
mIZZY - 18.01.18 20:27:49
What? Nějaká sbírka českých kapel v úterý byla minule ok, ale aby tam už hráli i takovéhle bandy? Bude fakt brzo týdenní akce. Jinak Dragged into Sunlight samozřejmě nejvíc!
DR - 18.01.18 20:27:26
asi jo, nepamatuju se, že bych je viděl
brutusáček - 18.01.18 15:15:04
tys vynechal všechny ty roky co byli na BA ?
DR - 18.01.18 13:47:05
Kurňa, už v úterý? No, budu muset. Na Testament jsem zvědavej, naposledy jsem je viděl v roce 1997 a pak už nic :-)
brutusáček - 18.01.18 13:11:07
"V rámci úterní warm up párty se na BA objeví Suicidal Tendencies" pět dní metalu znovu, pome!

Zkus tohle