Podzimní melancholické emoce od Acres a Paleskin

novinka

309357302_643260007163664_1517692046703404602_n

Přišel čas rezavého listí a obnažujících se korun stromů. Svou ideální chvilku melancholie za zamlženým oknem najdou fanoušci britsky deštivého emocoru a severské deprese.

Po tříleté odmlce se vrátili se svým emotivním singlem Burning Throne kultovní Acres. Nyní navázali se singlem druhým pojmenovaným Hold On, který sází na výrazné melodie, velký refrén a zvuk připomínající moderní shoegaze. 

„Hold On je pro mě velice osobní píseň. Je o tom, jak někdo, koho milujete, ničí všechno kolem sebe a vy s tím nemůžete vůbec nic dělat,“ popsal textové vyjádření skladby frontman Ben Lumber, na jehož naléhavém přednesu je píseň postavena.

Oba singly slibují emocemi natřískanou desku, na níž fanoušci Acres dlouho čekali. Kapela se ovšem od svého debutu Lonely World přiblížila více směrem k „současné produkci“. Dvojice singlů míří bez větších manévrů přímo na bránu, přesto si Acres ponechali vlastní tvář.

Acres vyrazili na britské turné po boku otců melodického hardcoru Being as an Ocean, kteří 22. listopadu odehrají show v pražském klubu Rock Café. Acres je ovšem do Evropy nedoprovodí.

S novým singlem Static Patterns se snaží zaujmout švédská trojice Paleskin, která se však stále více vzdaluje původní originalitě, s níž zaujala příznivce moderní úzkosti začátkem své kariéry.

Temný trap zjizvený pokřivenou poetikou, jaký tady ještě nebyl, je minulostí. Paleskin se vydali dávno vyšlapanou cestou moderního post-hardcoru. Tedy hodně kytar, hodně snovosti a tentokrát možná až příliš Loathe. 

Vložit komentář

Zkus tohle