Nové desky tuzemských Act of God a Somnus Aeternus

novinka

Liberecká metalová stálice ACT OF GOD vydala 31.3.2016 nové album Deception of Freedom ve složení : Anna Burianová – zpěv, Martin Hrachovec – kytara/zpěv, Tomáš Ráček – kytara, Martin Hroněk – basa a Petr Prskavec – bicí. Klávesové party si rozdělili Martin Hrachovec a bývalý řadový člen Eduard Smola. Kapela tak navázala na tři předchozí desky své patnáctileté kariéry. Album obsahuje jedenáct nových skladeb a těšit se můžete na poctivých 50 minut muziky. Žánrově má nová deska, jak už je u této skupiny zvykem, širší záběr, takže na své si přijde téměř každý fanda tvrdší hudby.

Křest alba Deception of Freedom proběhne 23.4.2016 v libereckém klubu Bunkr za podpory taktéž liberecké skupiny Rain a kmotrem bude její zpěvák Honza Kvapil. Vedle stěžejních skladeb ze starších alb bude ke slyšení kompletně celá nová deska. Celou desku si můžete poslechnout na Bandzone, případně lze objednat mailem. V jednání je e-distribuce Supraphonu a hudební e-shopy.

Brněnští doom-metalisté SOMNUS AETERNUS vydávají 1. dubna 2016 své druhé album nazvané Exulansis. Od svého debutního alba On the Shores of Oblivion (2012, Solitude Productions) od základu změnili svůj zvuk: druhé album, které vychází ve spolupráci s Epidemie Records, staví na pomalejším, bahnitějším a tak trochu nevyzpytatelném pojetí doom metalu, ve kterém najdete mimo jiné prvky post-metalu a black metalu. Nahrávka se skládá z 6 písní na ploše 52 minut a o její mastering se postaral legendární Blackie (ex-Root, Cales).

Exulansis vychází ve dvou různých edicích: kromě klasické edice (ručně číslovaný digipack s 12 stránkovým bookletem) bude k dispozici i sběratelská edice v 50ks nákladu, která obsahuje 20 stránkový booklet s povídkami vázajícími se ke konceptu alba, fotku kapely a nálepku - vše zabaleno v úhledném obalu. Samozřejmostí je dostupnost digitálního vydání na různých platformách (BandCamp, iTunes, Google Play, Amazon a další).

SOMNUS AETERNUS desku pokřtí 8. dubna na brněnské Melodce, kde zároveň vystoupí mladá a nadějná krev českého doomu v podobě kapely Self-Hatred a také polští doomoví veteráni Lacrima (FB událost).

Video teasery:

Vložit komentář

Zkus tohle