MetalGate Records připravují splitko Desire For Sorrow a Awrizis

novinka

V prosinci minulého roku zavítala do našeho vsetínského MetalGate studia českobudějovická melodic black metalová smečka DESIRE FOR SORROW, aby si vybrala svoji výhru z pátého ročníku soutěže kapel MetalGate Massacre, tedy nahrávací frekvenci, a využila ji k náběrům nového materiálu. Tento pak putoval na mix a mastering do dánského studia Antfarm, kde si ho takzvaně vzal do parády Tue Madsen, v jehož portfoliu najdeme spolupráci s takovými veličinami jako Kataklysm, Moonspell nebo Heaven Shall Burn. Výsledkem je třískladbové EP nesoucí název The Rotten Brood.

Krátce po DfS se do našeho studia vrátil maestro Frodys, jemuž se ve Vsetíně zalíbilo při nahrávání nového alba Postcards from Arkham natolik, že se u nás rozhodl zvěčnit novou tvorbu i svého dalšího, tentokráte psychedelic metalového, projektu AWRIZIS. Nahraný materiál zůstal, stejně jako v případě ÆØN5, na mix a mastering u nás a na konci se z něj zrodilo čtyřskladbové EP pojmenované Damnation.

No a jak to tak při nevyzpytatelných hnutích osudu bývá, prostorová a časová blízkost obou kapel vyústila v průsečík, který se přetavil do formy společného projektu, tedy split alba, které pod patronací MetalGate Records vyjde 2.5.2016 a bude to náš historicky vůbec první split, který vydáme!

Jako obvykle se tedy můžete těšit na obligátní zpravodajskou relaci, během které si tento počin představíme blíže. Podíváme se na podpis smlouvy, do studia během nahrávání a taktéž na grafickou stránku desky, kterou si vzal na starost ostřílený tým Frodys a Leni, kteří svůj rukopis zanechali již na ÆØN5.

Co se hudební ukázky týče, tak tuto jsme vám, ve formě dvojice singlů Unstained Emptiness (DfS) a Dead For Sure (Awrizis), představili již před dvěma týdny, ale pokud vám unikla, rozhodně si ji poslechněte zde:

Takže zůstaňte na příjmu!

www.metalgate.cz
www.awrizis.xf.cz
www.desireforsorrow.com

Vložit komentář

Zkus tohle