Lychgate - nová deska An Antidote for the Glass Pill k poslechu

novinka

Britským avantgardně-black/doometalovým LYCHGATE, v jejichž sestavě figuruje kromě hlavního skladatele Vortigerna (The One) i Greg Chandler (Esoteric) a T.J.F. Valelly (Omega Centauri, Macabre Omen) právě vyšla druhá deska An Antidote for the Glass Pill u finského labelu Blood Music. Poslechnout a za dobrovolný příspěvek (bez limitu) si jí můžete stáhnout na...

Vložit komentář

mIZZY - 22.08.15 19:40:36
Ty varhany tam ale fakt valí bomby jak cyp! Třeba v I Am Contempt nebo Letter XIX fakt dávají skvěle.
AddSatan - 22.08.15 19:34:47
Jo ten zpěv v "outro" skladbě jsem se musel znova podívat, jestli tam fakt nezpívá Lazare :). "Teplejší" no možná pár vteřin v té poslední minutě desky asi jo, ale jinak mi to nepřijde... U mě je to jako na houpačce - někdy mám pocit, že je to fakt skvělý, někdy jen "docela fajn"... ono taky jak co - ale od Letter XIX až My Fate to Burn Forever mě to baví hodně. Je fajn, že to zas jednou někdo udělal trochu jinak (byť už mi to nepřijde tak originální jako ze začátku, ale jistá dávka osobitosti tam je). Docela jsem si i zvyknul na ty bicí, v rychlejších pasážích mi to už nevadí vůbec... Nechám uležet, možná pak napíšu.
mIZZY - 22.08.15 17:54:39
Za mě v pořádku :) Taky bych měl jisté výhrady, např. ten teplejší závěr, ale líbí se mi to dost.
AddSatan - 20.08.15 10:03:08
mno, mám k tomu i jistý výhrady (např. zvuk bicích v pomalejších pasážích, má to asi i pár slabších míst, těch pár čistých vokálů v druhý polovině jsou až moc Lazare-ovský, i když povedený), ale je to fakt hodně dobrý a kompozičně i atmosférou zajímavý/osobitý, něco takovýho mi v současným BM (+ je tam i dost doomu) chybělo, ... zatím jsem to sjel 5x (první tři poslechy hned po sobě - chvílema mi to sice hlava nebere, ale nedalo se to vypnout :) ) - s nadsázkou/rezervou to zní jako kdyby Esoteric (ale to dělá hlavně ten Chandlerův vokál) začali hrát "avant"-BM (ty pozdní Emperor tam pořád trochu prosakujou, ale už o dost míň...) s tím, že angažovali varhaníka ze Skepticism, nebo spíš rovnou z Notre-Dame, kterýho posednul Bachův duch (ale je tam i dost moderny)... ty varhany jsou tam fakt vůdčí nástroj a jede (to) na nich (do) pekla :)

Zkus tohle