NEGLECTED FIELDS, PATHOLOGY STENCH, ABSURD CONFLICT, APOCRYPHAL DEATH

report

report_80_px1

S potěšením jsme uvítali turné Lotyšů
target="_blank">Neglected Fields po klubech českých a slovenských hlavně proto, že jsme byli těžce zklamáni jejich vystoupením na Brutal Assaultu 007, kde i namyšlený zvukař jejich set kompletně zazdil a pak dokonce tvrdil, že zvuk byl prvotřídní… bastard!
Samotný koncert otvíralo pražské trio Apocryphal Death, kytaristé Píďa a Honza + zpěvák Laky (Lucky) hnaní přesným [jak jinak ;) – pozn. bZz] automatem. Stačili zahrát patero skladeb, v první bylo slyšet silné ovlivnění bohy Necrophagist. Ve třetí jsem pro změnu slyšel Death jak vyšité a poslední (titulní) skladba byla plná silných až hitových riffů, ale chyběla ji jasná struktura, koncepce "hlavy a paty"… Kluci se snažili a tak svůj techničtější death metal zahráli celkem sebejistě. Kuriózním odlehčením v podobě skladby Příliš mnoho žabiček a prasátek pohromadě si získali i poslední nedůvěřivce. Slibné vykročení!
bZz – dá se vcelku souhlasit, akorát bych si teda nedovolil přirovnání k Necru [ti tu teď budou 2x!!! Nyní na velikonoční pondělí s Cannibal Corpse– Zlín a 24/04 - Praha, Futurum s Marduk, Immolation, Malevolent Creation!], to je troufalost! Také dodávám, že Honza [jinak Doriath] není členem kapely, nýbrž jen vypomáhajícím kytaristou, proto veškeré výtky směřujme na Píďu ;), který v něm našel docela silnou oporu. Možná bych zmínil, že skladby jsou trochu moc dlouhé i přesto, že se v nich stále něco děje, ale jinak ok. Určitě nej zápich z těch tří, co jsem měl možnost spatřit.
Jihomoraváky Absurd Conflict moc lidí nebere a já jsem konečně pochopil proč. Hrají si na kapelu z vesnice, která nezná lídry světové scény a pak je vykrádají. S novou tvorbou se stylizují na pomezí Night in Gales a In Flames, tzn. melodický heavy death / thrash. Jsou perfektně sehraní, ale obehráváním toho, co tu již tolikrát bylo asi sotva někoho zaujmou… Jednotliví instrumentalisté však zaslouží pochvalu, škoda jen toho čemu, své schopnosti propůjčují. Úplně nejvíc mě iritoval zpěvák, který si liboval v pózách a hecování diváků. Co mu však nelze upřít je, že se dokonale trefoval frázováním do hudby, což se zpěvákům Apocryphal Death ani Pathology Stench moc nedařilo. Celkově mi Absurdi přišli jako hrozná nuda...
bZz – no, co k Absurdu. Rozhodně bych s k8 nesouhlasil, že si hrají na scénu neznalou kapelu z vesnice. Na to, aby si na něco hráli, to berou až moc vážně a myslím, že to, co dělaj, dělaj dobře, ale jaksi se pohybují trochu na jiné scéně. Šli ohromně nahoru po všech stránkách a hudba se trochu uchýlila k progresivnějšímu pojetí, ale stále je tam cítit ten starej Absurd (tedy.. trochu té vesnice či zábavovky?).
Se třetími v řadě, banskobystrickými Pathology Stench jsem se setkal již 3x, ale naplno jsem je vnímal pouze na Obscene Extreme Festu 2001, kde mě celkem zaujali. Od té doby se změnilo mnoho, včetně mého nazírání na hudbu. Stále si můžeme poslechnout výborné bicí a kytary, ale nové skladby se přibližují jakémusi mainstreamu, ve snaze zalíbit se takovým těm "hrozičům", kteří nedají dopustit na Hypnos atp. Songy jsou jednodušší, hutnější a mnohem jednoznačnější s delšími plochami, kde se nic neděje. Taky bych vytknul Lumírovi ten "švédský" zvuk, který dělal z celé produkce strašnou kouli a potom též jednodušší hru oproti tomu, co předváděl před dvěma roky (těch geniálních flažoletů není nikdy dost, ale on má asi jiný názor). Korunu všemu (jako vždy) nasadil zpěvák Báro, svým ne zrovna dokonalým hlasem a vystupováním…
bZz – udivuje mne, že si tak přesně pamatuješ, kolikrát jsi co viděl. Vedeš si snad záznamy, k8? ;) Neřekl bych, že by Pathology měli potřebu zajít do nějakého mainstreamu [deathového samozřejmě], jen začli dělat ještě více něco, co se nazývá “skladby“. Je možné, že je muzika rovnější, i když se to z těch několika [kolik jich vlastně bylo?] novinek poznat nedá, ale nebral bych to jako mínus, protože muzika je furt hodně v poho – i přesto ale Shindy další cd asi nevydá. V každém případě Patologici předvedli svůj vysoký standart, i když se mi zdálo, že se drummerovi nehrálo nejlépe.
Netrvalo to ani moc dlouho a ti, kvůli kterým všichni přišli, spustili geniální otvírák Solar z desky Mephisto Lettonica. Stále lituji toho, že jsem si jejich desky neobstaral dříve, abych je mohl před koncertem pořádně naposlouchat a víc si tak samotný set vychutnat - doufám, že budu mít další možnost brzy. Celý blok N.F. jsem tak v podstatě "nechápal", protože to, co předváděli bylo neskutečné… jejich hudba není na 1 poslech, takže jsem vše doháněl až doma po koncertě :o( Jestli si správně vzpomínám, tak mj. zazněly z debutu Sphere's Rhapsody a Sansara a z Mephista... Creaturesque a Once Carcass Is Cold. Taktéž
target="_blank">Neglected Fields zahráli nějakou tu novinku a také 2 instrumentální skladby. Na můj vkus hráli příliš krátce, ale před vylidněným sálem… no nevim. Zkrátka byli geniální a nemělo to chybu, i když vzhledem k mé přípravě…?
bZz - tak to si, k8, dobře nevzpomínáš, jelikož z debutu hráli jen Sansaru [ta je i na eponymním demu, viz.
target="_blank">článek o Neglected] a navíc do ní byly doaranžovány i Georgovy klávesy, který vskutku exceloval i při načechrávání hřívy. Že by se jednalo o nějakou klávesovou deviaci? Již jsem totiž něco podobného někde spatřil..;)), hail M.! Mephista přehráli skoro celého, novou skladbu jen jednu. Hudebně na ní šli ještě dále než na Mephistovi a skladba mohla být opravdu nazvána atmometalovou písní, ale určitě mi byla napoprvé sympatičtější než Mephisto, z kterého jsem měl při prvním poslechu mírný šok. A co k výstupu? Oproti cd zněli NF skvěle a měli tu pravou sílu a drive! Dokonce se dalo souhlasit i se zvukem, jenž tentokráte neobhospodařil Ondřej [majitel Black Psa], ale to jest samozřejmě dáno vysokou úrovní kapely samotné. NF si to u mě za Brutal Assault [a nebylo to zvukem, k8!] vyžehlili, protože byli opravdu výborní! A vylidněný sál? K8turo, prober se! Lidi spěchali na poslední vlak! Tys snad nikdy necestoval v noci z Klánovic? Víc už nic! Jsem rád, že i kapela z více vzdáleného východu než je Polsko, má šanci to někam dostat, když pilně maká a věří tomu, co dělá! Bert(m)e si z nich příklad.

Vložit komentář

CannibalX to jsem já - 26.04.03 00:27:58
Netopejr : Tys tam byl taky ? Tak tos dopad jako v Blair Witch Project ne ?! Je to ale sračka !!! MCXV
bizzaro :: direk-thor - 25.04.03 20:21:59
Netopejr na hrad!!! Rulez, man!!!
Netopejr - 24.04.03 23:12:21
Že někdo spěchal na poslední vlak? Zbabělci!!! Já s kámošem, kteří jsme nebyli ochotni nechat si ujít ni minutu božského sergeye, jsme si s sebou vzali stan a po skončení koncertu jsme rozbili tábor v klánovickém lese, jelikož jsme poslední vlak prošvihli! Bylo to velice dobrodružné a navíc - za celé neglected fields to stálo!!! :))
lemmy - 21.04.03 11:07:34
dovolím si vás důrazně opravit - zpěvák ac JE nejlepší!
CannibalX to jsem já - 19.04.03 22:55:57
Líbilo se mi , že hrajou co se jim líbí a myslim , že si s popularity moc nedělaj , je to bomba , protože mě zaujalo jaxe tim baví , neni to pro ně pouhá rutina (alespoň doufám) ... Jo jsem pomatenec MCXV
Disease - 19.04.03 17:42:45
BB: Ja vim :-)))
BB - 19.04.03 11:37:25
X Kanibala X si nevšímej, je to pomatenec
Disease - 18.04.03 21:12:14
CX: Apocryphal Death - bomba , parádní underground ... Co tim probuh myslis???? MILDA: Jo
CannibalX to jsem já - 18.04.03 20:02:30
Jéééžiš ono je vo tom i fórum jó ?! Ty krávo ... hele s tim sráženim zpěváka Pathology Stench už mě serete (každej kdo to dělá ...) , jednak je to sympaťák a druhak má skvělej skoro-growling , kdo je K8 ? Apocryphal Death - bomba , parádní underground ... , tomu pomocníkovi vypadla na posledních 8 taktů kytara (vybrační páka mu srazila vysílačku či co) jinak super poslouchatelnej maglais , Absurd Conflict nic moc ... skoro amatérovi co se mnou byl se tyhle ... hodně líbili , mně moc ne , na koncertě je to dobrý , ale na CD bych si to nekoupil , Panthology Stench (nejlepší zážitek večera) - ať žije drevokocůr , Neglected Fields taky bomba , ale zvuk byl teda průměrnej , na koncertě to má šťávu a deska mi ho pořád připomíná - šššek , šššek , šššek pozn. kdož tam byli ... - !!! hodnocení : 8/10 MCXV
Milda - 18.04.03 09:48:40
takhle má vypadat správnej tag
Disease - 17.04.03 22:25:47
Hm, takze umi, aspon nezobrazit, tak si to najdi ve zdrojaku.
Disease - 17.04.03 22:24:33
Takhle to vypada: (dofam, ze to tu porad jeste neumo HTML) A takhle by to vypadat melo:
Disease - 17.04.03 22:22:45
Kejta: Je stli jeste nevis, proc to blbe ukazuje ty odkazy, tak je to proto, ze mas ty tagy na picu. Rozdelovat radek uprostred odkazu je pomerne nestastne reseni a taky by to chtelo ten target do stejnyho tagu a ne do dalsiho, jeste ke vsemu uzavrenymu jen z jedny strany.
bizzaro :: direk-thor - 17.04.03 17:14:32
Martin: zapadlo v kufru, ales fertik a diky - 2 Lou too
Louda - 17.04.03 16:34:04
2Martin: souhlas, souhlas, souhlas..........
Martin - 17.04.03 16:10:21
Ja je na festaku nastesti nevidel a ty dve klubovy akce byly skutecne super. Jinak koukam, ze kejt a bizzka jsou dokonale sehrana dvojka - jeden svou neutuchajici energii rozhybava veci a druhy se necha vyhecovat k vrcholnym vykonum. Bzz komentare k textu jsou zcela identicke s tim, co bych do tohoto okenka pripsal ja, pokud by mne klepalek nepredbehl primo do clanku. Mozna by se daly vydavat dva casopisy - jeden slozeny ze samych kejtovych prispevku a druhy ze samych Pajovych reakci, ktere davaji samostatne docela kvalitni clanky :-) p.S.: Pavle, podarilo se Ti najit to ztracene CD?
bizzaro :: direk-thor - 17.04.03 14:51:28
v lazdym pripade, kejto, jejich stranky nejsou .lt, ale .lv, tak proto!
Louda - 17.04.03 14:50:03
no ja jsem spokojeny, ze to tour dopadlo dobre a ze na dalsich 8 mistech mohli neglected predvest svoje umeni....skveli kamosi, vynikajici muzikanti, prikladni muzikanti......vsechno ostatni je jen "support"...zemedelci, patho-baro atd. To tour bylo o NF, protoze jejich sila je v klubech....ne nadarmo prijel Desease ci Martin Cermak pred cca 7 mesici do Brna na Faval shlednout NF v klubu, protoze na festaku to nebylo ono.....i kdyz uvidime ve volyni, kde dostanou prostor, cas atd.
k.eight.a - 17.04.03 12:51:09
Jinak jsem si jist, ze prusvih na BA byl zpusoben hlavne naprosto prisernym zvukem... Takovy hlukovy bordel nemela na hl. podiu zadna jina kapela (z tech, co jsem videl...)!
k.eight.a - 17.04.03 12:48:06
Tak jestli je to vymluva muzu posoudit jen ja a ma matka, vole! Uz me vsechno fakt sere!
k.eight.a - 17.04.03 12:45:46
Tak i v IE, nechpu to... Doma mi to slo v poradku... Jak ma ten tag vypadat???
¨BB - 17.04.03 12:37:39
Kejte, skvěle použitá výmluva, kterou jsem pro Tebe vymyslel. :-)
k.eight.a - 17.04.03 12:30:00
BTW: V Opere (Web-browser) se mi zobrazuje u tech linku i ten tag (target="_blank">Neglected Fields) nevim kde je chyba, ale v IE by to byt nemelo...
k.eight.a - 17.04.03 12:26:51
Pruser, ten link NF je spatnej! Spravny je: http://www.neglectedfields.lv Jinak Uz od zacatku mi bylo jasny, zetento report si na vystavku rozhodne nedam (stres kvuli PF2 atd.). Jinak jen tolik, ze A.C. nepovazuju za "vesnickou" kapelu ve stylu JZD (MJC trademark), ale tim, jak se prezentuji v UG ctivu atd. Snad to pochopite, zkratka na to aby na tohle vsechno prisli sami, bez poslechu tech "hvezd" je to moc okaty... Dale SHINDY P.S. pry vyda, hned behem koncertu jsem se ho na to ptal... Add Neglected Fields - sakra, cekal jsem ze kdyz tam napisu ze jsem si je naposlouchal zpetne (az po konciku), tak ti eliminuju kritiku na nedostatky v playlistu, skoda ze jste to nepochopili... Add prazdny klub tim jsem mel samozrejme na mysli prave hromadny odchod na vlak... zase vedle, budu si muset dat pauzu, je toho na me moc a uz me ani nikdo nechape...
Milda - 17.04.03 12:07:47
a kterej z nich je nigga??
na@cyst - 17.04.03 12:03:07
miluju černo-bílý pohled na svět.
Milda - 17.04.03 11:38:40
koukám že už se to ujalo ;))
bizzaro :: direk-thor - 17.04.03 11:02:54
diky, Loudo. Na jednu stranu, nebyt K8, mozna bych se k tomu vyjadreni ani nedokopal ;) Takze i diky, k8! Moshátko jakbysmet ;)
mosh.2.bleed - 17.04.03 10:33:40
neglected byli vynikající, opravdu "velká" profi kapela... pathology stench by potřebovali jinýho zpěváka, který by to hodil vojsem víc do brutálu a nebyl by to takovej ňoumes, myslím, že současný zpěvák pathology schazuje o třídu či dvě dolů.. absurd c. v pohodě, nic zemědělského jsem nezaregistroval, bubeník je hodně šikovnej..
Louda - 17.04.03 10:30:09
vsechna cest tem, kteri na pude web-zinu plni to, co na teto forme ctiva mam rad - rychle, aktualni, informativne vyzivne informace. Jeste vetsi cest marastu, ze nema problem umistit zde report, kde se objevuji nazory z vice hlav. zde je to obzvlaste pikantni, ze se tu pekne obnazuje, ze k8 sice ma snahu, ale s tou se daleko nedojde. Jako vzdy, Bizzarovy postrehy jsou vecne, presne a jasne. vazne skvely kontrast, jen tak dal!!!

Zkus tohle