EXTRA LIFE

report

report_1004_px1

Na Extra Life jsem v Brně čekal přibližně čtyři a půl hodiny (přijeli jsme dřív, než jsem čekal; začínalo se později, než jsem čekal a dvě české kapely dostaly pro svůj koncert po hodině času - stejně jako důvod mé účasti, což jsem nečekal), takže jsem se zase po dlouhé době koukal na hokej…
Vstup zdarma... Nejdřív mě to potěšilo, pak velice vyděsilo – bál jsem se nudícího se a rušícího nepřipraveného davu. To se nestalo, na začátku skoro plný sál se pak přibližně z poloviny vyprázdnil.
Začalo se na minutu přesně. Na pódiu překvapivě chyběl klávesák/saxofonista (zpětně jsem zjistil, že kapelu opustil kvůli přílišnému vytížení v Little Women), klávesy převzal pan skladatel. V prvních třech skladbách úplně chyběla kytara… Co k tomu říct – zvuk v pořádku, umělá mlha překvapuje, ale v pořádku; dokonalost jako z desky místy obohacená houslemi, ale především energií, která zejména z Charlieho Lookera úplně cákala… Ten člověk je vokální génius, spadla mi čelist… Všechno jako z desky, zesilování, zeslabování, změny. Asi nejsilnější moment byl zklidňující závěrečný zpěv v The Ladder. Následuje sympatické „děkuji, that’s all I know“ s patřičným přízvukem a děkování Pacičce (to znělo hodně zajímavě – děkování, ne kapela, od té jsem neslyšel ani tón) a The Mood…
Ze Secular Works se hrála jen jedna věc, The Refrain, kde si naopak Looker s hlasem dosti hrál; pár okolních indie chlapečků se pokusilo vytvořit kotel… Druhá akustická věc končí, Looker si bere elektrickou kytaru a říká, že budou hrát poslední song, který ale bude delší – doufal jsem v Body is True, I’ll Burn nebo Blackmail Blues, ale vylezlo z toho Easter, což je ovšem nářez, okolní indie chlapečci si stěžují, že „to je přehulený“, já, maje obě alba skvěle naposlouchaná, si myslím, že k transcendentnímu zážitku mi chybí pár decibelů… Takhle to není soustavná extáze, ale „jen“ dokonalost do ní místy přecházející. Všímám si šíleného bubeníka a vzpomínám na videa Magmy … Teď už teče pot ze zpěváka, bubeníka i basáka, jen houslista zůstává nějak zamyšlený… Odchod, potlesk, návrat, přídavek – „It’s good that you want more – sometimes people want less…“ Za ohlášením One of Your Whores jako balady tuším určitou zlomyslnost, protože zpoza akustiky občas leze disharmonie a zejména bordel, který vyluzoval basák, musel publikum těšit… Znovu: Looker je vokální génius, to ženské zaječení mě zase zničilo.
U merchandise mi Looker chválí O))) mikinu (je fakt dobrá;)) a říká „they’re great“, což mě taky potěšilo, celá kapela působí dost sympaticky.
Takže: dokonalé, místy strhující, nicméně doma jsem zjistil, že hrané songy mají na deskách 31minut 44 sekund… nějaká improvizace navíc dává přibližně čtyřicetiminutový koncert, což nechápu. Vzhledem k tomu, že předtím hrál jakýsi nezajímavý (asi – říkám po náhodných třiceti vteřinách poslechu) český indie rock a času snad bylo dost… Chci další, delší koncert!
BTW: Z pěti lidí, kteří přislíbili účast, zbyl jeden, který Extra Life slyšel poprvé v autě cestou na koncert, nicméně ten se mu prý líbil ;) /…to byla zase jednou absurdní akce…\

Setlist:
Voluptous Life
The Ladder
Made Flesh
The Refrain
Head Shrinker
Easter
+
One Of Your Whores

Vložit komentář

bk - 20.05.10 12:54:18
ani sami o sobě, ani společně s Extra Life. tenhle typ indíčka mě nechává naprosto chladným. s kapel v rámci stokilometrovýho horizontu (The Mood to právě mají blízko) bych si tam ale dovedl představit třeba Permon Balet Superstar.
gorth - 20.05.10 10:23:16
sami o sobě se ti líbí?.) ... v indie se nevyznám, prostě mi přijde, že je spousta mnohem zajímavějších věcí... Zs uvidím, třeba se do toho časem dostanu, ale zatím "zajímavý, ale - I Can't Concentrate":)
bk - 19.05.10 18:05:18
jinak The Mood k Extra Life je dost NEADEKVÁTNÍ suppor, to je třeba uznat.
bk - 19.05.10 18:04:56
propás jsem tohle a 9.8. (opět v Brně) propásnu i ZS. škoda. ale snad si je dám u nich doma s nějaký adekvátním supportem, což je vzhledem k tomu, že Brooklyn je jedna velká líheň experimentů všeho druhu, dost pravděpodobný.
bizz - 19.05.10 13:30:28
jsem je tam ani nedal, kdyz tam o nich neni ani zminka, takze jsme se pochopili, to je dobre :)
gorth - 19.05.10 12:48:45
ty kapely jsem ignoroval, neboť mám dojem, že jen braly čas EL... -> je dobře, že nejsou ve jménu reportu;)
bizz - 19.05.10 00:43:20
kdo bz nevedel nebo obcas nechapal souvislosti, tak s EXTRA LIFE hrali jeste THE MOOD, PACIČKA a CAT FLU. ve jmenu reportu nejsou, neb o nich nepadlo ani ho..slovo :)

Zkus tohle