V dubnu se létá první metalovou třídou s MINSK a FLOOR

Akce

Hlukové kapacity strahovské Sedmičky přijedou na jaře prověřit profíci: v úterý 14. dubna 2015 se o pódium podělí psychedelický doom z Chicaga Minsk a stonermetaloví Floor z opačné strany Států, floridského Miami. Lístky jsou v předprodeji za 280 Kč přes portál www.goout.cz, na místě bude stát vstupenka o padesát korun víc.

MinskKolektiv Minsk, pojmenovaný podle metropole Běloruska, špikuje svůj sludge/doom metal širokou škálou jiných žánrů – od hardcore punku přes ambient a pdychedelii až po noise – a nebojí se ani synťáků a kláves. Po demu a skvěle přijatém debutu se natrvalo zabydleli na labelu Relapse, který posvětil jejich zatím poslední nahrávku With Echoes in the Movement of Stone (2009). „A dynamic, shape-shifting beast that takes the form of a swaying ghost-like figure one minute before swelling into some sort of stone-crushing giant the next,“ píše se o Minsk, a po pěti letech si to ověří i tuzemské publikum. Novinka má vyjít – po dvou letech kapelní pauzy – na začátku letošního roku opět u Relapse.

FloorFloor to s konzistencí mají trochu složitější. Kapelu založili v roce 1992 Steve Brooks (kytara) a Anthony Vialon (kytara a basa), a po dvou albech na labelu No Idea, několika rozchodech (Brooks v mezičase založil zvukově podobné Torche) a kompilačce Below & Beyond (2010, Robotic Empire) je nadobro doplnil bubeník Henry Wilson. Trojice vloni vydala album Oblation, nově u vydavatelství Season of Mist, a v tomto rozpoložení se představí na turné s žánrově spřízněnými Minsk také v Praze.

Minsk – White Wings

Floor – Oblation

Minsk (usa)
Floor (usa)
úterý 14. 4. 2015
007 Strahov, Praha
Předprodej: https://goout.cz/cs/listky/minsk+floor/pad
Minsk: www.minskband.bandcamp.com
Floor: www.officialfloor.bandcamp.com

Vložit komentář

Zkus tohle