Týnecký Mazec 2024

Akce

Tento rok už to bude 17 let, kdy bez přestávky každý rok přinášíme do Týnce nad Labem kvalitní metalovou hudbu. Ani v roce 2024 to nebude jinak.

Když to fungovalo takovou dobu, proč to měnit, takže i tento rok bude ve znamení 8 metalových kapel, skvělého jídla a pití, unikátní atmosféry. Prostě zase si to uděláme hezký.

Tento rok na vaše přání zabrousíme spíše do klasiky a přinášíme bandy, po kterých jste volali.

První banda je v našich vodách dobře známá a tou jsou rakouští thrash/deathmetalisté DARKFALL. Nepředpokládáme, že by tuto kapelu někdo neznal, ale pro úplnost základní info.
DARKFALL tu svojí metalovou káru už tlačí téměř 30 let a nikdy během své existence se nezaprodali trendům. Našlapaný energický thrash okořeněný melodiemi a death metalem, tak by se ve zkratce dala muzika těchto matadorů popsat.

Na konfrontaci k nim přidáme naše české matadory a nebude to nikdo menší než TORTHARRY, po kterých jste také hodně volali. Brutální muzika, kterou toto trio valí, má kořeny v death metalu a během dlouhé cesty se vypracovali do TOP kapel z ČR. Věříme, že toto tvrzení budou chtít u nás potvrdit.

Další zahraniční bandou budou navrátivší bratři z Irska WORDS THAT BURN. Tito metalově alternativní borci již u nás byli před lety a moc se líbili. Jejich propracovaný metal na hranici metalcoru, melodiky a groove dotáhli k dokonalosti a ne nadarmo u nich v Irsku jejich hvězda stoupá strmě nahoru. Příjemné zpestření letošního ročníku.

Zbývající bandy již budou z našich luhů a hájů a některé z nich již jste měli možnost u nás vidět. Na kterou to ale zrovna neplatí, jsou stále oblíbenější REFORE. Jazykové tvrdí, že se jedná o momentálně nejlepší thrashovou bandu v ČR. Smělé tvrzení a jsme zvědavi, jestli ho hoši potvrdí.

Další do soupisky jsou oblíbení ARAWN, kteří jako jedni z mála se nebojí do metalu zapracovat český jazyk. Jejich moderní pojetí tradičních stylů thrash a death metalu občas kořenění core prvky a nese očekávání kvalitního hudebního zážitku.

Na doplnění soupisky tu máme ještě dvě bandy. První je čerstvá djentová krev NOMURA, která po malých personálních rošádách zas ukazuje, že i u nás umíme držet moderní flow a druhá banda v řadě jsou naši krajané a z popela povstalí KOUDELNÍKÚV SYN. Hoši nám ukážou, jak se v Kutné Hoře daří černému kovu smíchanému s thrashem.

Pořádající kapela ELYSIUM je poslední tečkou v soupisce. S novou posilou za bicíma je kapela ještě silnější než kdy jindy. Je to prostě metal!!!

Teď nudná, ale o to důležitější fakta. Festival je pořádán ve vzdušném areálu letního parketu „Ostrov“ ve středočeském městě Týnec nad Labem (cca 60 km od Prahy, 30 km od Pardubic).
V areálu je dostatečný prostor pro stanování (možno přijet již v pátek), odpočinout si a děti jsou také moc vítány. O pitný režim i něco do žaludku bude jako vždy postaráno - jídlo je připravováno našimi šéfkuchaři a jedná se u nás v podstatě o samotnou disciplínu a někteří zlí jazykové tvrdí, že se z nás stává spíše gastro fest.
Pohodlí je zajištěno dostatkem lavic se stoly s přímým výhledem na pódium. Parket je kryt mobilním stanem o rozloze 160 m2, takže nepřízeň počasí nemá na zážitek z festivalu prakticky žádný vliv.
Areál bude otevřen již od čtyř hodin. V těsné blízkosti areálu je i dostatek prostoru pro parkování. Samozřejmostí na „Mazci“ je jedinečná atmosféra, skvělý zvuk, příjemný areál, dobré pivo a jídlo. Metal!!!

Kompletní soupiska festivalu: DARKFALL /AUT/, WORDS THAT BURN /IRE/, TORTHARRY, ELYSIUM, REFORE, ARAWN, NOMURA, KOUDELNÍKŮV SYN.

Veškeré informace o festivalu se dozvíte na  FCB událost  nebo Bandzone.

Vložit komentář

Zkus tohle