TEMPLE OF VOID, SOLOTHUS

Akce

TEMPLE OF VOID, SOLOTHUS

6. 4. 2022 – Praha, Modrá Vopice

FB event: https://facebook.com/events/376945334239090
 e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/476

---------------------------------------------------------------------

Fanoušci ponuré, hutné, záhrobní hudby nechť slaví – Američané TEMPLE OF VOID a Fini SOLOTHUS představí svět na pomezí světla a temnoty.

TEMPLE OF VOID jsou složeni z pěti hudebníků, kteří za sebou mají desítky let v detroitském undergroundu. Hned jak v roce 2013 vydali své demo, strhl se o kapelu boj a už o čtyři týdny později měli podepsané smlouvy se čtyřmi firmami, které jejich hudbu distribuovaly po celém světě. O rok později pak vychází debut, o tři roky druhé album a o další tři poslední deska „The World That Was“.

Nekompromisní kvintet z hlubin největšího města státu Michigan se hlásí k ponurému zvuku raného britského doomu, z něj prolézá atmosféra a melodika, ale zároveň využívá přímočaré devastující energie amerického old school death metalu. V hudbě TEMPLE OF VOID se tak dočkáte megatunového riffování ve středním tempu dobarveného hřbitovní melancholií, která do této titanové slitiny dodává emocionální hloubku.

U druhé kapely nebudeme žánrově jinde. SOLOTHUS jsou hrubý finský death-doom, který svou primordiální jednoduchostí drtí, decimuje a naprosto přesně cílí. Funeral nálady a tempa se tu střídají s houpavě záhrobním groovem, který přenáší do ohromujícího death-doomového deliria jak po vypití smrtícího lektvaru z hromady lebečního prachu, ale zároveň jsou tu vkusně zakomponovaná rozervaná kytarová sóla/vyhrávky, která všudypřítomnou tíseň v hudbě SOLOTHUS snižují na únosnou úroveň.

Fanoušci záhrobního death-doomu a kapel jako Asphyx, Bolt Thrower, Hooded Menace, Spectral Voice nebo prastarých Paradise Lost budou v Modré Vopici 6. dubna na správné adrese. A kdo na místě nepřežije, tomu vystavíme parte.

--------------------

Temple of Void
https://youtu.be/hMZeM3DkuTw
https://youtu.be/0X00ODmvOZk
https://youtu.be/VkBMHTKoxNE?list=RDEMIU9TiRM388MNjk4wXLOH1g
https://youtu.be/nPxIv245lK4

Solothus
https://youtu.be/6L8rAfD4HE0
https://youtu.be/uD0FYaPRYR0
https://youtu.be/1NzzRwJ3Q6U

Předprodej viz e-TICKET výše, dále v síti Ticketmaster a Goout.

Vložit komentář

Zkus tohle